Emil Hekele v Japonsku na stupních vítězů!

Emil Hekele v Japonsku na stupních vítězů!

Datum vydání: 20.11.2018

Emil Hekele z celku Galaxy CykloŠvec Stevens dojel druhý v japonském závodě Rapha Supercross Nobeyama.

„Půl závodu jsme jeli osamoceni na špici s vítězným Američanem Anthony Clarkem, po předjížděcím manévru jsem neustál souboj o první pozici a šel k zemi. Ztráta deseti vteřin na rychlé trati znamenala smířit se s druhým místem. I tak spokojenost. Další den nás čeká závod kategorie C1 na stejné, lehce pozměněné trati,“ komentoval úvodní den Emil Hekele.

Druhý závodní den ale nebyl dle představ.

„Dnes to pro mě nebyl šťastný den. Když se Vám lepí doslova smůla na paty, tak s tím nic neuděláte. Dnešní výborně rozjetý závod jsem chtěl vyhrát, ale bohužel mi nebylo přáno. První kolize s Antony Clarkem mě stála v půlce závodu urvanou brzdovou páku. Zahájil jsem časovku a ztrátu 20 sekund jsem si dojel. V posledním kole jsem měl vše rozjeté podle mých představ a z první pozice chtěl za překážkami zahájit útok. Avšak jsem se trošku přepočítal. Anthony mi v přemíře "jeho" snahy stoupl zezadu do kola tak, že jsem nebyl schopen pokračovat dál. Musel jsem zastavit a opravit kolo, abych mohl ještě bojovat o vytoužené vítězství. Ztráta dalších dvaceti sekund byla již natolik velká, že jsem se musel smířit s třetím místem. Nakonec se smál třetí do party, který s námi jezdil celý závod v háku. Japonec Kohei Maeda. Ten v cílové rovince přespurtoval Anthonyho a japonští fanoušci byli u vytržení. A tak to někdy chodí. Perfektní publikum, perfektní organizace, zase 100 závodníků elite na trati, prostě Japonsko žije. Kdo tady nebyl, neuvěří,“ zhodnotil druhý závodní den závodník týmu Galaxy CykloŠvec Stevens.

Zdroj: TZ CykloŠvec, Foto: Kazutaka Inoue

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
» více novinek a videí