Elkov Author zvítězil před BORA-Hansgrohe na CCT

Datum vydání: 10. 8. 2017

Překvapivým vítězem úvodní týmové časovky devátého ročníku etapového závodu Czech Cycling Tour na 18,6 kilometru se v Uničově stala domácí sestava týmu Elkov Author.

V podniku první kategorie kalendáře UCI za ní zaostaly dvě favorizované stáje - BORA hansgrohe byla pomalejší o tři vteřiny a CCC Sprandi Polkowice zaostala za vítězi o šest vteřin.

Elkov Author byl nejrychlejší na všech mezičasech a těžil z vyrovnanosti své osmičky jezdců. Na nejvyšší stupeň vystoupili Tomáš Bucháček, Pawel Cieslik, Josef Černý, Vojtěch Hačecký, Martin Hunal, Jiří Šorm, Michael Kukrle a Jiří Polnický.

První projel cílovou páskou Polák Cieslik a do zítřejší etapy tak obleče žlutý trikot lídra závodu, nejlepším mladým jezdcem kategorie do 23 je Šorm a trikot pro nejlepšího Čecha ponese Jiří Polnický.

Laťku vysoko nastavil hned třetí startující tým Astana City, ale rychle jej z čela o vteřinu sesadila sestava Adria Mobil. Pod 21 minut se první dostali závodníci stáje Team Veloconcept, ale když cílem proletěla sestava Elkov Author, tak se časomíra zastavila na 20:32 a jak se později ukázalo, byl to čas vítězný.

Ale o vítězství se česká stáj strachovala až do konce. Předposlední startující CCC Sprandi Polkowice, se třemi Čechy Janem Hirtem, Michalem Schlegelem a Františkem Sisrem v sestavě se hodně časem přiblížila a ještě menším rozdílem podlehla jediná stáj WorldTour kategorie Bora hansgrohe, kterou k vítězství nedotáhl ani skvělý časovkář Jan Bárta.

Hodně emotivně prožíval závěr závodu trenér Elkov Author Otakar Fiala. Se stopkami v ruce hlásil do telefonu, dali jsme jim tři vteřiny.

„Oproti loňsku jsme hodně posílili, ale chtěli jsme být do pátého místa, s vítězstvím jsem rozhodně nepočítal. Kluci ale jeli celou trať vyrovnaně, přes kopec to odtáhli tři čtyři jezdci. Skvěle jeli Černý, Cieslik, Bucháček, Polnický a na rovinách jim vydatně pomohl Hačecký. Svůj podíl na vítězství ale má i zbylá trojice,“ řekl Otakar Fiala a na dotaz, kdo bude v závodu lídrem řekl:

„Máme vyrovnaný tým, ale trio Cieslik, Polnický a Černý jsou ti, na něž bychom chtěli jet.“

Spokojen byl i Josef Černý.

„Je super, že jsme do závodu vstoupili tak dobře. Časovka byla těžká, ale dokázali jsme udržet vysoké tempo, všichni odvedli dobrý výkon. Máme to dobře rozjeté, ale rozhodovat se bude až v dalších těžkých horských etapách.“

Výsledky:

Týmová časovka na 18,6 km:

1. Elkov Author 20:32, 2. Bora Hansgrohe +3, 3. CCC Sprandi Polkowice +6, 4. Team Veloconcept +15, 5. Wilier Triestina - Selle Italia +24, 6. SEG Racing Academy +28, ...18. CK Příbram Fany Gastro +1:51.

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Yates má nakročeno k titulu na Giru, Dumoulina udržel v klíčové časovce za zády
22. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Čtyřiatřicetikilometrovou časovku vyhrál Australan Rohan Dennis, Tom Dumoulin najel na lídra Simona Yatese "jen" minutu a čtvrt a na druhém místě před finálními horskými zkouškami stále zaostává za vrchařským suverénem o téměř minutu.
Kritička cyklistů povede odbor dopravy v Londýně
22. 5. 2018 | Kategorie: ostatní
Cyklisté z britské metropole kritizují dosazení obhájkyně tvrdých postupů vůči přestupkům cyklistů do čela odboru dopravy Londýna.
TOP 20 sprintů Petra Sagana
20. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Podívejte se na dvacet vybraných sprintů, kde dominoval trojnásobný světový šampion Peter Sagan.
Sagan odjíždí z Kalifornie s prázdnou, závod ovládli Kolumbijci
Celkovým vítězem nejprestižnějšího závodu v Americe je teprve jednadvacetiletý Kolumbijec Egan Bernal z týmu Sky, Peter Sagan se tentokrát vítězství nedočkal.
Další drama na Giru a do třetice vítězný Yates!
Britský lídr závodu pokračuje i nádale v neskutečných výkonech, dnes vyhrál horskou etapu osamocen, po sedmnáctikilometrové sólo jízdě!
Kulhavý ani Cink na SP V Albstadtu nedojeli
20. 5. 2018 | Kategorie: MTB
Nejlepším českým bikerům Jaroslavu Kulhavému a Ondřeji Cinkovi nevyšla generálka před domácím Světovým pohárem v Novém Městě na Moravě, když ani jeden v německém Albstadtu nedojeli.
Jak čistit řetěz na kole: je hned několik možností
20. 5. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter vám poradí, jak čistit řetěz na kole.
Juniorka Kučerová v Albstadtu třetí, Průdek jedenáctý!
19. 5. 2018 | Kategorie: MTB
Ve Světovém poháru do třiadvaceti let zajel své životní maximum Matěj Průdek, který v nabité konkurenci skončil 11.
Froome vyhrál na Zoncolanu, Yates zvýšil náskok!
19. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Zmrtvýchstání Chrise Frooma na obávaném Monte Zoncolanu, v boji o vítězství těsně uhájil vítězství před suverénním lídrem Simonem Yatesem.
Viviani vyhrál na letošním Giru poprvé doma, ZONCOLAN už zítra!
18. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Ital Elia Viviani vyhrál na letošním Giru už třetí etapu, poprvé ale slavil v Itálii. Výšlap na slavný Zoncolan se blíží!
Vítězi Short Tracku Annika Langvad a Mathieu van der Poel
18. 5. 2018 | Kategorie: MTB
Úspěšnou premiéru na Světovém poháru horských kol v německém Albstadtu zaznamenala disciplína Short Track, díky níž se určilo startovní pole na nedělní cross country.
Začíná Světový pohár MTB v Albstadtu
Již před dvěma měsíci odstartoval v JAR Světový pohár horských kol, nyní se seriál přesouvá na evropský kontinent, kde pokračuje v německém Albstadtu.