El Pistolero si užil rozlučky v Pintu

El Pistolero si užil rozlučky v Pintu

Datum vydání: 13. 9. 2017

Alberto Contador se dočkal poslední rozlučky v roli profesionálního cyklisty na náměstí v rodném Pintu, předměstí španělské metropole Madridu. 

Čtyřiatřicetiletá španělská cyklistická hvězda zapadla za obzor světa profesionální cyklistiky posledním dnem španělské Grand Tour. Alberto Contador si v posledních dnech užíval jen pocitů štěstí a zadostiučinění. V sobotní předposlední etapě Vuelty s cílem na vrcholu legendárního strašidelně prudkého asturijského kopce Angliru zažil pohádkovou vítěznou tečku za dlouhou kariérou.

O den později pak řekl definitivní sbohem po slavnostním dojezdu do Madridu, kde také naposledy stanul v trikotu americké stáje Trek-Segafredo. Nebylo to ovšem naposledy, co zamával davu příznivců. O několik kilometrů dál a o pár dní později se těšil z ovací svých fanoušků i bližních z balkonu na hlavním náměstí Pinta. Zde, na předměstí španělské metropole, se Contador narodil a lidé ho zde zbožňují. 

Contador se zde s místními radoval z každého ze svých velikých úspěchů. Nyní vítěz sedmi Grand Tour zamával jako vrcholový sportovec naposledy. Teď ho čeká práce ambasadora svého cyklistického týmu, který by chtěl dostat do nejvyšších pater cyklistiky a také nadace pro boj proti mrtvici.Zdroj: Cyclingnews.com 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

Celoodpružené kolo vs. pevňák
21. 6. 2018 | Kategorie: MTB
Je lepší na traily základní celopéro, nebo trailový hardtail? Poradí Trail Hunter.
Černý vybojoval svůj první titul mistra České republiky v časovce
21. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Josef Černý porazil pětinásobného šampiona Jana Bártu a slaví mistrovský titul v časovce.
Německý kardiochirurg překonal světový rekord na fixce
20. 6. 2018 | Kategorie: ostatní
Neskutečnou věc dokázal pětatřicetiletý Němec Christian Klopsch, který za 24 hodin ujel na kole s jedním převodem 730 kilometrů!
Poslední horská etapa na Tour v ohrožení kvůli sesuvům půdy
20. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Část silnice vedoucí na Col d´Aubisque se po silných deštích sesunula po svahu dolů, trasa jedné z rozhodujících etap dva dny před dojezdem do Paříže je otazníkem.
Sagan nadále vévodí pořadí World Tour
19. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) si i díky vítězné etapě na závodě Okolo Švýcarska a jednomu třetímu místu drží s velkým náskokem vedení v bodování World Tour.
Tým Movistar na Tour s Quintanou, Landou i Valverdem
19. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Španělský tým jede na Tour de France se silným triem.
Sram NX Eagle 1x12
19. 6. 2018 | Kategorie: MTB
Nová sada Sram NX Eagle 1x12.
NOVA CUP v Sázavě oslavil se známými osobnostmi Společné století
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB
Na sobotním startu třetího závodu seriálu NOVA CUP v Sázavě se sešli nejen profesionální závodníci, rodiny s dětmi, ale také významné osobnosti.
Galaxy Pioneer 5.0 2018
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.
Galaxy Aries 24“ 2018 - Ověřená kvalita za akční cenu
18. 6. 2018 | Kategorie: ostatní
Pro rodiče je důležité, aby se jeho dítě cítilo bezpečně, což v sedle kola platí dvojnásob. Galaxy Aries nabízí ověřenou kvalitu a bezpečnost za rozumné peníze.
Richie Porte vítězem Okolo Švýcarska, Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Okolo Švýcarsko dnes poznalo svého vítěze, po závěrečné individuální časovce se jím stal Australan Richie Porte (BMC), mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vyhrál už posedmé bodovací soutěž.
KALAS CUP v Blatné vyhrál Rostislav Krotký
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
V jednu hodinu zazněl výstřel na náměstí v Blatné a 81 závodníků se vydalo na trasu pátého závodu Českého poháru na silnici.
» více novinek a videí

 
Reklama