ELEVEN MERCEDES-BENZ MITAS – tým s vizí a budoucností

ELEVEN MERCEDES-BENZ MITAS – tým s vizí a budoucností

Datum vydání: 16. 4. 2015

Pro letošní sezónu 2015 připravilo vedení týmu Eleven Mercedes-Benz Mitas spoustu změn. Pro čtvrtou sezónu získali nové partnery a dále spolupracují s těmi stávajícími. Týmový celek posílili o nové závodníky a mají zcela novou základnu v Jablonci nad Nisou. Jejich cílem je tým reprezentovat jak v Čechách, tak v zahraničí a to hned v několika disciplínách.

Závodní sezóna byla zahájena. Tým absolvoval řadu přípravných závodů a tuto sobotu je první generálka na Českém poháru v Teplicích. Jejich další kroky se pak budou ubírat k Světovému poháru v Novém Městě na Moravě a dalším dílům světového poháru v Evropě. Na těchto závodech je budou reprezentovat Zdeněk Vobecký a Michal Malík, který je hlavní posilou týmu pro nadcházející sezónu. Jeho ambice směřují především k cyklokrosovým závodům.

Týmové řady se také rozšířily o mladé ambiciózní závodníky, kterými jsou Milan Záleský, ten už za sebou nechal pá výsledků v silniční cyklistice. Dále Ondřej Preněk, příchazející z KC Kooperativa, letos bude poprvé závodit mezi muži. Posílili i o staršího, zkušenějšího závodníka v kategorii Masters, Ondřeje Zeleného. Od Ondry si letos slibují hodně. Je po operaci nohy, která ho dlouhá léta trápila a nyní to vypadá, že se vrací v plné síle a podle dosavadních závodů dělá velké dusno i elitním závodníkům.
 

 
V původním osazenstvu se budou opírat především o závodníky v terénním triatlonu, které reprezentuje Pavel Jindra, mistr republiky 2015 v zimním triatlonu a sestry Loubkovi, které mají v českých závodech nejvyšší ambice. Na horských kolech, především na maratonských sériích, pak budou vidět Petr Tatíček, Aleš Strnad nebo Jakub Kavalír.

Tým pracuje také na spolupráci s handicapovanými sportovci. Mezi jejich hlavní tváře patří Lada Ekrtová, tricyklistka a Tomáš Moflar, nevidomý cyklista. Posilují také tým amatérů, do kterého může dnes patřit v podstatě každý, komu je sympatická tato filosofie: chtějí pomáhat lidem, kteří mají potenciál a sportovní ambice. Pod rukama sportovního ředitele Jiřího Výbory a hlavního manažera Tomáše Hromádky se tým krok po kroku rozrůstá mezi profesionály u nás a po očku už pokukuje po světové scéně.
 
Zdroj a foto TZ 
ELEVEN MERCEDES-BENZ MITAS


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►