Druhý a třetí závod silničního poháru ŠKODA CUP ovládl tým Elkov Kasper

Druhý a třetí závod silničního poháru ŠKODA CUP ovládl tým Elkov Kasper

Datum vydání: 23.04.2023

Severní Čechy hostili o tomto víkendu 2. a 3. závod Českého poháru v silniční cyklistice pod názvem ŠKODA CUP. V sobotu se závodníci utkali v okolí Krásné Lípy, v neděli na ně pak čekal okruh okolo České Kamenice. 

 

Druhý díl poháru v Krásné Lípě vyhrál devatenáctiletý Tomáš Přidal jezdící v kategorii U23 let prvním rokem. Spolu s ním se postavili na stupně vítězů jeho týmový kolega Michael Boroš a třetí skončil maďarský jezdec Marton Dina z celku ATT Investments. 

 

Hned v prvním okruhu dlouhém 12,4 km na trase Krásná Lípa, Kyjov, Doubice, Krásná Lípa, který jezdci absolvovali jedenáctkrát (celkem 136,4 km) unikli z pelotonu Přidal, Tomáš Jakoubek (ATT Investments) a Richard Habermann ze Sparty Praha. Trio bylo v úniku dvě třetiny závodu. Potom v pelotonu zrychlili jezdci ATT Investmens a závodní pole se rozdělilo. Vepředu se vytvořila osmičlenná skupina, která se ale v dalším průběhu zredukovala na pětici Přidal, Matěj Zahálka, Michael Boroš (oba Elkov Kasper), Dina a Daniel Turek (ATT Investmens), který z ní však později odpadl. V posledním okruhu nastoupil Dina, získal k dobru čtvrt minuty, ale soupeři jej dostihli a pět kilometrů před cílem rozhodl samostatným nástupem Přidal, který projel cílem s náskokem téměř půl minuty před dvojicí Boroš - Dina, která spurtovala o druhé a třetí místo. 

"Zatím jsem v elitní kategorii jel tři jednorázové závody a jeden etapový podnik ve Francii, toto byl pátý závod. Hned v prvním kole jsem nastoupil do úniku a cítil jsem, že se mi jede hodně dobře. Postupně nás dojeli další jezdci, a nakonec se vedoucí skupina rozdělila. Vepředu jsme zůstali čtyři, z toho tři od nás. Týmový taktika zafungovala skvěle, roznastupovali jsme si jej a slavili úspěch. Pro mě je to rozhodně zatím největší cyklistický úspěch," říkal v cíli Tomáš Přidal, který první závod ŠKODA CUPu ve Velké Bíteši nedokončil pro zažívací problémy.

V nedělním třetím závodě poháru rovněž v prvním okruhu unikla skupina, tentokrát šestičlenná, v níž byli Kašpar, Slovák Kováč z CAT Trenčín, Zahálka,Neuman (Elkov Kasper), Schlegel (reprezentace ČR) a Dina. 
 

V polovině závodu měli k dobru minutu a půl, po čtvrtém kole minutu. První odpadl v pátém kole Kováč, ale pětice za deště pokračovala dále a před závěrečným kolem měla náskok dvou minut před trojicí pronásledovatelů. V posledním okruhu nestačil Schlegel a v samotném závěru trochu zaostal i Neuman, takže na stupně vítězů zbylo trio v němž měli převahu cyklisté ATT Investmens, ale ani to jim k prvenství nestačilo. Snažili se osamoceného Zahálku překvapit, ale ten se nedal, a nakonec v závěrečném kopci ztratil kontakt Kašpar a ve spurtu Zahálka předčil Dinu.

"Dnes jsem měl super nohy. Mě takové závody sedí, když se jede od staru do cíle a nikdo se nešetří. Podobné závody jsme nyní jeli ve Francii. V závěru měli soupeři převahu a já zkoušel čekal na Dominika (Neumana), ale stále ztrácel. Chvílemi se soupeři šponovali sami, mysleli si, že mě překvapí nástupy. V kopci jeden odpadl a já pak již čekal jen na spurt, na něž jsem si dnes věřil," řekl v cíli vítězný Matěj Zahálka.


Výsledky:
 

Krásná Lípa:
 

1. Přidal 3:29:32, 2. Boroš (oba Elkov Kasper), 3. Dina (Maď./ATT Investments) oba +25, 4. Zahálka (Elkov Kasper) +34, 5. Turek 2:45, 6. Otruba (oba ATT Investments) +4:14.

 

Česká Kamenice:
 

1. Zahálka (Elkov Kasper) 4:08:42, 2. Dina (Maď./ATT Investments) stejný čas, 3. Kašpar (ATT Investments) +4, 4. Neuman (Elkov Kasper) +43, 5. Schlegel (reprezentace ČR) +2:49, 6. Jakoubek (ATT Investments) +6:30.

 

Pořadí po třech závodech:
 

1. Zahálka 105, 2.Neuman 91, 3. Boroš 70, 4. Přidal (oba Elkov Kasper) 66, 5. Kašpar 62, 6. Pavel Kelemen (ATT Investments) 60.


Kategorie U23:

1. Přidal 60, 2. Camrda (ATT Investments) 36, 3. Obdržálek (Rlkov Kasper) 31.


Nejlepší nováček:

1. Přidal 60, 2. Mráz (Elkov Kasper) 17, 3. Chýle (ATT Investments) 11.

 

FOTO: Jan Brychta, zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
» více novinek a videí