Drama v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru, vítězem je ADASTRA!

Drama v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru, vítězem je ADASTRA!

Datum vydání: 27.09.2022

Mládežnický celek Adastra Cycling Team se stal vítězem soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru pro rok 2022. Rozhodnul o tom dramatický závěr finálového závodu v Motole. Druhé místo obsadil „objev roku“ tým Rexonix Racing Team a třetí příčku vybojoval rovněž výborně finišující BIKE Puzzle Team.

V soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2022 bodovalo celkem 38 celků z celé České republiky a jeden tým zahraniční.
 
Soutěž týmů Pražského MTB poháru má za sebou patrně nejdramatičtější ročník sledované soutěže, ve které se hodnotí v každém pohárovém kole výsledky tří nejlepších jezdců daného klubu, ve třech odlišných kategoriích.

Do finálového závodu nastupoval ve vedení tým Rexonix Racing Team s jednobodovým náskokem před Adastra Cycling Teamem, s mírnou ztrátou následován týmy Bike Puzzle Team a Kross Bikeranch Junior Team.

Zatímco Rexonix nenavázal na výborně zvládnutý závod v Libuši, tak Adastra s odpovědným přístupem a odhodláním všech jezdců zaznamenala jeden ze svých vůbec nejlepších závodů sezóny a po zásluze slaví cenné klubové vítězství a na poličku  s týmovými trofejemi umístí unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou. 
 
Adastra Cycling Team tak stává dvojnásobným vítězem klubové soutěže a doplňuje celky Dukly Praha a Expres CZ Tufo Team Kolín, které v minulosti prestižní soutěž dokázaly ovládnout dvakrát.   

A je potřeba dodat, že celý početný mládežnický tým Adastry, včetně trenérů a rodičů pojal finálový závod jako opravdovou sportovní „výzvu“, o čemž svědčí řada intenzivních týmových tréninků na trati motolských trailů v posledních dvou týdnech, kde jezdci s trenéry s obdivuhodným úsilím pečlivě pilovali každou z nástrah náročné a technické trati. 
 
„Jsme rádi, že se mlaďochům podařilo v Motole na posledním závodě zvrátit ten "výsledkový výpadek" z Libuše. Je příjemné opět po 4 letech vidět naše barvy na nejvyšším stupínku v teamové soutěži. A to hned ze dvou důvodů. Vypadá to, že jsme prožili generační obměnu , neboť body většinou sbírají jiná jména než před 4 roky. A zadruhé to neuvěřitelně stmeluje a motivuje kolektiv. Starší mazáci fandí těm nováčkům a berou je "do party". A pak Ti menší, co teprve začínají dělat první cyklistické krůčky, pozorují své starší vzory, kteří už vozí medaile a to je motivuje k většímu tréninkovému úsilí. A my trenéři to pak máme vlastně strašně jednoduché -:)“ říká s úsměvem šéf početného a sympatického středočeského celku Pavel Mišoň, jehož tým už dodal, během své krátké historie, do české mládežnické a juniorské reprezentace několik výrazných talentů.  
    
O vyrovnanosti letošní soutěže svědčí i skutečnost minimálních bodových rozdílů mezi prvními čtyřmi celky a uznání zaslouží i další týmy v pořadí. Rexonix Racing Team si svými výbornými výkony v sezóně vysloužil titul „objev roku“, postaral se o sympatické oživení bikové klubové scény a disponuje mladými jezdci s nepopiratelným talentem k výkonnostnímu sportu.

O překvapení lze hovořit i v případě zpočátku nenápadného BIKE Puzzle Teamu, jehož síla ale v průběhu sezóny rostla a třetí příčka v takto silně obsazené soutěži by měla být velikou motivací pro děti, rodiče a především trenéry do příštího roku.  
Srdnatě bojoval i čtvrtý v pořadí, mládežnický Kross Bikeranch Junior Team, který přípravě na závod v Motole věnoval podobné úsilí, jako vítězná Adastra, výrazně zdramatizoval finálový závod a pokud tento tým přistoupí s podobnou odpovědností k celému příštímu ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru, mohou pomýšlet na příčky nejvyšší.
             
Historie týmové soutěže ŠKODA Pražského MTB poháru:
2016:  Dukla Praha
2017:  Dukla Praha
2018:  ADASTRA Cycling Team
2019:  NUTREND Specialized Racing
2020:  Expres CZ Tufo Team Kolín
2021:  Expres CZ Tufo Team Kolín
2022:  ADASTRA Cycling Team
 
Výsledky týmové soutěže Pražského MTB poháru 2022 zde.
Celkové pořadí seriálu po 6 závodech na www.sportt.cz.
Více informací na www.prahamtb.cz.
 
Foto: Pavel Křikava, zdroj: TZ pořadatelé


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Úvodní závod seriálu Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků
15.04.2024 | Kategorie: MTB
Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP.
Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
» více novinek a videí