Drama v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru, vítězem je ADASTRA!

Drama v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru, vítězem je ADASTRA!

Datum vydání: 27. 9. 2022

Mládežnický celek Adastra Cycling Team se stal vítězem soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru pro rok 2022. Rozhodnul o tom dramatický závěr finálového závodu v Motole. Druhé místo obsadil „objev roku“ tým Rexonix Racing Team a třetí příčku vybojoval rovněž výborně finišující BIKE Puzzle Team.

V soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2022 bodovalo celkem 38 celků z celé České republiky a jeden tým zahraniční.
 
Soutěž týmů Pražského MTB poháru má za sebou patrně nejdramatičtější ročník sledované soutěže, ve které se hodnotí v každém pohárovém kole výsledky tří nejlepších jezdců daného klubu, ve třech odlišných kategoriích.

Do finálového závodu nastupoval ve vedení tým Rexonix Racing Team s jednobodovým náskokem před Adastra Cycling Teamem, s mírnou ztrátou následován týmy Bike Puzzle Team a Kross Bikeranch Junior Team.

Zatímco Rexonix nenavázal na výborně zvládnutý závod v Libuši, tak Adastra s odpovědným přístupem a odhodláním všech jezdců zaznamenala jeden ze svých vůbec nejlepších závodů sezóny a po zásluze slaví cenné klubové vítězství a na poličku  s týmovými trofejemi umístí unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou. 
 
Adastra Cycling Team tak stává dvojnásobným vítězem klubové soutěže a doplňuje celky Dukly Praha a Expres CZ Tufo Team Kolín, které v minulosti prestižní soutěž dokázaly ovládnout dvakrát.   

A je potřeba dodat, že celý početný mládežnický tým Adastry, včetně trenérů a rodičů pojal finálový závod jako opravdovou sportovní „výzvu“, o čemž svědčí řada intenzivních týmových tréninků na trati motolských trailů v posledních dvou týdnech, kde jezdci s trenéry s obdivuhodným úsilím pečlivě pilovali každou z nástrah náročné a technické trati. 
 
„Jsme rádi, že se mlaďochům podařilo v Motole na posledním závodě zvrátit ten "výsledkový výpadek" z Libuše. Je příjemné opět po 4 letech vidět naše barvy na nejvyšším stupínku v teamové soutěži. A to hned ze dvou důvodů. Vypadá to, že jsme prožili generační obměnu , neboť body většinou sbírají jiná jména než před 4 roky. A zadruhé to neuvěřitelně stmeluje a motivuje kolektiv. Starší mazáci fandí těm nováčkům a berou je "do party". A pak Ti menší, co teprve začínají dělat první cyklistické krůčky, pozorují své starší vzory, kteří už vozí medaile a to je motivuje k většímu tréninkovému úsilí. A my trenéři to pak máme vlastně strašně jednoduché -:)“ říká s úsměvem šéf početného a sympatického středočeského celku Pavel Mišoň, jehož tým už dodal, během své krátké historie, do české mládežnické a juniorské reprezentace několik výrazných talentů.  
    
O vyrovnanosti letošní soutěže svědčí i skutečnost minimálních bodových rozdílů mezi prvními čtyřmi celky a uznání zaslouží i další týmy v pořadí. Rexonix Racing Team si svými výbornými výkony v sezóně vysloužil titul „objev roku“, postaral se o sympatické oživení bikové klubové scény a disponuje mladými jezdci s nepopiratelným talentem k výkonnostnímu sportu.

O překvapení lze hovořit i v případě zpočátku nenápadného BIKE Puzzle Teamu, jehož síla ale v průběhu sezóny rostla a třetí příčka v takto silně obsazené soutěži by měla být velikou motivací pro děti, rodiče a především trenéry do příštího roku.  
Srdnatě bojoval i čtvrtý v pořadí, mládežnický Kross Bikeranch Junior Team, který přípravě na závod v Motole věnoval podobné úsilí, jako vítězná Adastra, výrazně zdramatizoval finálový závod a pokud tento tým přistoupí s podobnou odpovědností k celému příštímu ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru, mohou pomýšlet na příčky nejvyšší.
             
Historie týmové soutěže ŠKODA Pražského MTB poháru:
2016:  Dukla Praha
2017:  Dukla Praha
2018:  ADASTRA Cycling Team
2019:  NUTREND Specialized Racing
2020:  Expres CZ Tufo Team Kolín
2021:  Expres CZ Tufo Team Kolín
2022:  ADASTRA Cycling Team
 
Výsledky týmové soutěže Pražského MTB poháru 2022 zde.
Celkové pořadí seriálu po 6 závodech na www.sportt.cz.
Více informací na www.prahamtb.cz.
 
Foto: Pavel Křikava, zdroj: TZ pořadatelé


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►