Drama v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru, vítězem je ADASTRA!

Drama v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru, vítězem je ADASTRA!

Datum vydání: 27. 9. 2022

Mládežnický celek Adastra Cycling Team se stal vítězem soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru pro rok 2022. Rozhodnul o tom dramatický závěr finálového závodu v Motole. Druhé místo obsadil „objev roku“ tým Rexonix Racing Team a třetí příčku vybojoval rovněž výborně finišující BIKE Puzzle Team.

V soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru 2022 bodovalo celkem 38 celků z celé České republiky a jeden tým zahraniční.
 
Soutěž týmů Pražského MTB poháru má za sebou patrně nejdramatičtější ročník sledované soutěže, ve které se hodnotí v každém pohárovém kole výsledky tří nejlepších jezdců daného klubu, ve třech odlišných kategoriích.

Do finálového závodu nastupoval ve vedení tým Rexonix Racing Team s jednobodovým náskokem před Adastra Cycling Teamem, s mírnou ztrátou následován týmy Bike Puzzle Team a Kross Bikeranch Junior Team.

Zatímco Rexonix nenavázal na výborně zvládnutý závod v Libuši, tak Adastra s odpovědným přístupem a odhodláním všech jezdců zaznamenala jeden ze svých vůbec nejlepších závodů sezóny a po zásluze slaví cenné klubové vítězství a na poličku  s týmovými trofejemi umístí unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou. 
 
Adastra Cycling Team tak stává dvojnásobným vítězem klubové soutěže a doplňuje celky Dukly Praha a Expres CZ Tufo Team Kolín, které v minulosti prestižní soutěž dokázaly ovládnout dvakrát.   

A je potřeba dodat, že celý početný mládežnický tým Adastry, včetně trenérů a rodičů pojal finálový závod jako opravdovou sportovní „výzvu“, o čemž svědčí řada intenzivních týmových tréninků na trati motolských trailů v posledních dvou týdnech, kde jezdci s trenéry s obdivuhodným úsilím pečlivě pilovali každou z nástrah náročné a technické trati. 
 
„Jsme rádi, že se mlaďochům podařilo v Motole na posledním závodě zvrátit ten "výsledkový výpadek" z Libuše. Je příjemné opět po 4 letech vidět naše barvy na nejvyšším stupínku v teamové soutěži. A to hned ze dvou důvodů. Vypadá to, že jsme prožili generační obměnu , neboť body většinou sbírají jiná jména než před 4 roky. A zadruhé to neuvěřitelně stmeluje a motivuje kolektiv. Starší mazáci fandí těm nováčkům a berou je "do party". A pak Ti menší, co teprve začínají dělat první cyklistické krůčky, pozorují své starší vzory, kteří už vozí medaile a to je motivuje k většímu tréninkovému úsilí. A my trenéři to pak máme vlastně strašně jednoduché -:)“ říká s úsměvem šéf početného a sympatického středočeského celku Pavel Mišoň, jehož tým už dodal, během své krátké historie, do české mládežnické a juniorské reprezentace několik výrazných talentů.  
    
O vyrovnanosti letošní soutěže svědčí i skutečnost minimálních bodových rozdílů mezi prvními čtyřmi celky a uznání zaslouží i další týmy v pořadí. Rexonix Racing Team si svými výbornými výkony v sezóně vysloužil titul „objev roku“, postaral se o sympatické oživení bikové klubové scény a disponuje mladými jezdci s nepopiratelným talentem k výkonnostnímu sportu.

O překvapení lze hovořit i v případě zpočátku nenápadného BIKE Puzzle Teamu, jehož síla ale v průběhu sezóny rostla a třetí příčka v takto silně obsazené soutěži by měla být velikou motivací pro děti, rodiče a především trenéry do příštího roku.  
Srdnatě bojoval i čtvrtý v pořadí, mládežnický Kross Bikeranch Junior Team, který přípravě na závod v Motole věnoval podobné úsilí, jako vítězná Adastra, výrazně zdramatizoval finálový závod a pokud tento tým přistoupí s podobnou odpovědností k celému příštímu ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru, mohou pomýšlet na příčky nejvyšší.
             
Historie týmové soutěže ŠKODA Pražského MTB poháru:
2016:  Dukla Praha
2017:  Dukla Praha
2018:  ADASTRA Cycling Team
2019:  NUTREND Specialized Racing
2020:  Expres CZ Tufo Team Kolín
2021:  Expres CZ Tufo Team Kolín
2022:  ADASTRA Cycling Team
 
Výsledky týmové soutěže Pražského MTB poháru 2022 zde.
Celkové pořadí seriálu po 6 závodech na www.sportt.cz.
Více informací na www.prahamtb.cz.
 
Foto: Pavel Křikava, zdroj: TZ pořadatelé


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►