Dominik Neuman je celkovým vítězem ŠKODA CUPu

Datum vydání: 23.09.2019

V prostorác​h Škoda Auto Muzea včera proběhlo vyhlášení výsledků celkového pořadí Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019.

Jeho celkovým vítězem se stal Dominik Neuman z týmu Elkov Author, druhé místo nakonec vybojoval Martin Boubal (CK Příbram-Fany Gastro) a třetí místo obsadil týmový kolega vítěze Michael Kukrle.

Ještě před samotným vyhlášením ale proběhlo slavnostní předání repliky kola Slavia z roku 1896, kterou sestrojil pan Vladimír Vidim a objel na ní závod L’Etape du Tour vedoucí po trase etapy Tour de France. Hostům večera byl také promítán dokument, který jeho počínání zachycoval a následoval i sestřih nejlepších momentů z letošního ŠKODA CUPu.

Poté už se v krásných prostorách Škoda Auto Muzea přistoupilo k samotnému vyhlášení. Ceny z rukou zástupců Českého svazu cyklistiky a jeho generálních partnerů převzali první tři v kategoriích Elite a U23, vyhlášen byl také nejlepší nováček a výsledky soutěže týmů.

Celkovým vítězem se se ziskem 162 bodů stal Dominik Neuman (Elkov Author), který ovládl dva ze šesti závodů seriálu. Druhé místo patřilo Martinu Boubalovi (CK Příbram-Fany Gastro), když mu na vítězství chybělo 25 bodů. Třetí místo pak i přes start na pouhých třech závodech získal loňský celkový vítěz Michael Kukrle (Elkov Author).

„Za vítězství v celkovém hodnocení ŠKODA CUPu jsem moc rád a řadím ho mezi největší úspěchy své kariéry. Chci za to ale poděkovat klukům z týmu, bez kterých by to celkové, ani to v jednotlivých závodech, nebylo možné,“ řekl vítězný Dominik Neuman.

O vítězi mezi závodníky do 23 let se rozhodlo až v závěrečném závodě. Nakonec se jím stal Vojtěch Řepa (Topforex-Lapierre), který zároveň neměl přemožitele mezi nováčky a jeho úspěch podtrhl druhým místem Petr Klabouch, taktéž z celku Topforex-Lapierre. Celkově třetím závodníkem se díky vítězství v posledním závodě stal Daniel Babor (TUFO-PARDUS Prostějov).

Jsem moc rád, že se podařilo získat vítězství v kategorii U23 i mezi nováčky. Je to zásluha celého týmu a náš úspěch podtrhlo ještě vítězství v soutěži družstev a druhé místo Petra Klaboucha. Původně jsme sázeli na něj, že opanuje naši kategorii, ale poslední závod byl opravdu nevyzpytatelný. Vítězství tak považuji za velký úspěch a doufám, že jsem o sobě dal do příštích let vědět,“ okomentoval svůj úspěch Vojtěch Řepa, který ještě v loňském roce startoval mezi juniory.

V soutěži týmů si upevnil své vedení celek zaměřující se na práci s mladými talentovanými závodníky Topforex-Lapierre, druhé místo obsadil tým CK Příbram-Fany Gastro a cenu za třetí místo převzal zástupce hradeckého Elkovu Author.

Zdroj: TZ Judita Lorencová, foto: Jan Brychta

Nejlepší okamžiky - 2024 Absa Cape Epic
27.03.2024 | Kategorie: MTB
Galaxy Whip
27.03.2024 | Kategorie: ostatní
Novinka Whip mezi oblíbenými BMX koly značky GALAXY se staví na pozici top modelu zejména díky materiálu rámu a vidlice, kterým je v tomto případě ušlechtilá Cr-Mo ocel.
Cannondale Scalpel 2024: Nový přístup k XC závodnímu kolu
Cannondale, známý svými inovativními řešeními v oblasti horských kol, představuje svůj nejnovější model pro rok 2024 - Scalpel. Toto kolo přichází s několika významnými aktualizacemi, které by mohly změnit hru v oblasti cross-country (XC) závodů.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (25.3-31.3.2024)
25.03.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne

Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.

Beers a Grotts slaví vítězství v Cape Epic, Stošek s Vakočem vybojovali osmé místo
24.03.2024 | Kategorie: MTB

Jubilejní dvacátý ročník prestižního závodu dvojic Cape Epic vyvrcholil vítězstvím domácího jihoafrického jezdce Matthewa Beersa a jeho amerického kolegy Howarda Grottse. Nejlepšími Čechy se stali Martin Stošek a Petr Vakoč, kteří vybojovali osmou příčku.