Dominance ATT Investments při ŠKODA CUPu v Hrabyni

Dominance ATT Investments při ŠKODA CUPu v Hrabyni

Datum vydání: 3. 9. 2023

Jakub Otruba z týmu ATT Investments ovládl šestý díl seriálu Škoda Cup 2023. Společně s týmovými kolegy dominovali podniku, který se jel v Hrabyni u Ostravy. Mezi pěti nejrychlejšími v cíli bylo hned kvarteto závodníků formace z Pardubic.

„Dokonale jsme využili převahy, kterou jsme v čelní skupině měli. Bylo jasné, že vítěz bude někdo z nás. Takže bylo jen důležité, abychom si pohlídali polského závodníka, jenž s námi jel. Ale to byla otázka jednoho nástupu,“ rekapituloval průběh závodu Jakub Otruba, pětadvacetiletý rodák z Olomouce.

Úvod šestého podniku seriálu Škoda Cup 2023 se nesl ve znamení pomalejšího tempa. Ovšem sedm kol před cílem se oddělila z hlavního pole větší skupina.

„Bylo tam dvanáct jezdců. Po jednom okruhu jsme si dokázali vypracovat náskok téměř čtyři minuty, takže bylo jasné, že o vítězi se bude rozhodovat mezi námi,“ vracel se k jednomu z klíčových okamžiků závodu Jakub Otruba.

Po jednom z nástupů se odpoutal ze skupiny.

„Když jsem viděl, že za mnou jedou tři kluci z našeho týmu a zcela jsme odpárali závodníky Elkovu, tak jsem nechápal, co se za mými zády odehrálo. Ale byl jsem pochopitelně rád, že budu mít tak velkou podporu,“ usmíval se muž, který oslnil třetím místem při Sibiu Tour a následně stejný úspěch zopakoval při Czech Tour.


Ve finále se rozhodovalo o vítězi mezi kvartetem borců v dresech ATT Investments a polským cyklistou z formace Lubelskie Perla Polski.

„Musím vyzdvihnout jeho přístup. Byl férový a točil se s námi na špici. Bylo pak o jednom nástupu, abychom se ho zbavili. S parťáky jsme se domluvili, že vyhraju já, protože jsem měl nejvíce bodů v průběžném hodnocení seriálu. Ale závod mohl ovládnout vážně kdokoliv, z nás“ popisoval Jakub Otruba, pro něhož šlo o letošní první vítězství v seriálu Škoda Cup.

Předešlé závody Škoda Cupu vyhráli Pavel Kelemen (ATT Investments), Tomáš Přidal (Elkov Kasper), Matěj Zahálka (Elkov Kasper), Michael Boroš (Elkov Kasper), Adam Ťoupalík (Elkov Kasper). Seriál vyvrcholí 24. září závodem v Lovosicích.

 

Výsledky:
 

1. Jakub Otruba (ATT Investments) 4:01:22,1 hod., 2. Jiří Petruš (ATT Investments) stejný čas, 3. Pawel Szóstka (Pol., Lubelskie Perla Polski) +1:07,9 min., 4. Daniel Turek (ATT Investments) +1:09,2 min., 5. Marton Dina (Maď., ATT Investments) +1:13,1 min., 6. Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) +9:30,9 min.

 

Průběžné pořadí seriálu Škoda Cup 2023: 1. Michael Boroš 169 bodů, 2. Matěj Zahálka 150, 3. Dominik Neuman (všichni Elkov Kasper) 129, 4. Jakub Otruba (ATT Investments) 127, 5. Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Tábor) 118, 6. Jan Kašpar (ATT Investments) 93.

 

Foto: Jan Brychta, TZ: ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►