Domácí šampionát v maratonu přivítá Dolní Morava 28. května

Domácí šampionát v maratonu přivítá Dolní Morava 28. května

Datum vydání: 9. 5. 2022

Jeden z nejsledovanějších českých závodů ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu odstartuje 28. května na Dolní Moravě. 

 

Trasa letošního domácího šampionátu doznala oproti původním letům výrazných změn. Tou nejpodstatnější je, že celý závod vede masivem Králického Sněžníku, kdy se oproti roku 2021 vynechala celá část Rychlebských hor. 
 

 

Nejvyšší místo na trati se nachází ve výšce 1.300 m a to nedaleko horské chaty Pod Sněžníkem. Pojede se i pod novou atrakcí resortu Dolní Morava, nejdelší visutou lávkou na světě, Sky Bridge 721. Ve stručnosti celá trať vede kolem nejvyššího vrcholu hory na Moravě, Králického Sněžníku (1.423 m n. m.).

 

 
Trať domácího šampionátu měří 90 km s převýšení 3.000 výškových metrů. Kategorie mužů vyrazí po startu směrem na Slamník ke Stezce v oblacích, k dominantní atrakci tohoto resortu. Zde najedou na traily místního bikeparku a vrátí se do prostoru startu a cíle. Na 10. kilometru se objeví první občerstvovací a technická zóna, po které následuje stoupání na Klepáč. Kategorie žen vynechají tuto úvodní část trati a pojedou po startu přímo na Klepáč. Jejich trasa bude o 10 km kratší s převýšením o 500 výškových metrů méně. Dále je trať mužů a žen identická až do cíle. 

 

 

Po sjezdu z Klepáče se pojede na singletraily v polském Jódlowě, kde se nachází dvě depa, na 26. a 42. kilometru. Následuje výjezd alpského charakteru na Králický Sněžník, odkud vedou traily na hraniční hřeben do Kladského sedla. Po sjezdu v Kladské bráně na 65. kilometru je umístěné čtvrté depo. Trasa dále najede na cyklotrasy v úbočí Sněžníku a povede pod visutou lávkou znovu na traily v bikeparku Dolní Moravy. Tento úsek je již totožný s prvním ranním sjezdem a trasa končí po 90 km na sjezdovce u chaty U Slona.
 

 

Kolem Králického Sněžníku se vydá také trasa B na 56 km. Béčkaři však vynechají polské singletraily a pojedou rovnou na Králický Sněžník, kde navážou na trasu áčkařů.

 

Pro rodiny z dětmi se doporučuje trasa na 16 km vedoucí k Vodopádům Malé Moravy, na Sněžník, ke Stezce v oblacích a novému visutému mostu Sky Bridge 721.

 

Kdo se stane českým šampionem v maratonu se dozvíme poslední květnový víkend. Elitní titul obhajuje mladá Adéla Holubová a Jan Strož. Tituly se budou rozdávat pro držitele licence Českého svazu cyklistiky také v kategoriích Masters. Současně si závod  mohou vyzkoušet na libovolné trase amatéři dle vlastní fyzické zdatnosti. Do závodu je možné se přihlásit stále výhodně online na www.iprimacup.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Drama v soutěži týmů ŠKODA Pražského MTB poháru, vítězem je ADASTRA!
27. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek Adastra Cycling Team se stal vítězem soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru pro rok 2022. Rozhodnul o tom dramatický závěr finálového závodu v Motole. Druhé místo obsadil „objev roku“ tým Rexonix Racing Team a třetí příčku vybojoval rovněž výborně finišující BIKE Puzzle Team.
Cink a Holubová vítězí ve finálovém ŠKODA Pražském MTB poháru v Motole!
27. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Ondřej Cink (Kross Racing Team) a Adéla Holubová (kola-bbm.cz) se stali vítězi hlavních kategorií závěrečného podniku ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole.
Vítězem českého silničního poháru ŠKODA CUP 2022 je Adam Ťoupalík
24. 9. 2022 | Kategorie: silniční
V závěrečném závodu seriálu ŠKODA Cup, kterým bylo kritérium v Mladé Boleslavi, vyhrál Adam Ťoupalík z celku Elkov Kasper a zisk šedesáti bodů mu zajistil i celkové prvenství v prestižním seriálu.
Merida ONE-SIXTY a ONE-FORTY - nezadržitelná evoluce
23. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Dobré věci často vyžadují čas, proto jsme velmi rádi, že se můžeme konečně podělit o novinku v podobě dvojice horských kol, která určují standardy pro horká kola MERIDA – zcela nová dvojice kol ONE-SIXTY a ONE-FORTY.
Mathias Vacek slaví stříbro na MS v silničním závodě U23
23. 9. 2022 | Kategorie: silniční
Český cyklista Mathias Vacek potvrdil svůj talent a na světovém šampionátu silničních cyklistů vybojoval v australském Wollongongu stříbro v závodě mužů do 23 let s hromadným startem.
Osmý ročník Gočárových schodů tradičně 28. září
22. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ŠKODA AUTO Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové.
V Motole se připravuje finále ŠKODA Pražského MTB poháru!
21. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Nejnovější pražská biková lokalita, Traily Motol – „Jízda pod napětím“ v péči pořadatelského týmu NUTREND SPECIALIZED Racing se intenzivně připravuje na očekávaný finálový závod ŠKODA Pražského MTB poháru.
Juniorka Kvasničková na MS čtvrtá v časovce
20. 9. 2022 | Kategorie: silniční
O pouhých 32 tisícin vteřiny unikla medaile na světovém silničním šampionátu v časovce v australském Wollongongu Elišce Kvasničkové.
Stošek na mistrovství světa v maratonu desátý
18. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Martin Stošek obsadil na Mistrovství světa v maratonu v dánském Haderslevu desáté místo.
Přilba Moravy 2022
18. 9. 2022 | Kategorie: dráha
Letošní ročník Přilby Moravy měl opět vynikající zahraniční konkurenci a byl zařazen do kalendáře Mezinárodní cyklistické unie.
Equator přichází s karbonovými zapletenými koly pro MTB za ceny roku 2021
16. 9. 2022 | Kategorie: MTB
Equator možná znáte jako značku zapletených silničních a gravel karbonových kol, která již dvanáctým rokem nabízí své produkty profi cyklistům i hobíkům.
On-line závodu La Vuelta Virtual se zúčastnilo na 7 tisíc závodníků z celého světa, zvítězil Ward Simons z Belgie
16. 9. 2022 | Kategorie: ostatní
Virtuální La Vuelta (LVV) na platformě ROUVY měla minulý víkend v Madridu velkolepý finiš. Prvním vítězem La Vuelta Virtual ‘22 se  stal lékárník a otec tří dětí z Belgie, Ward Simons. Na pódiu v centru Madridu poblíž Plaza de la Lealtad porazil 9 závodníků.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►