Domácí šampionát v maratonu přivítá Dolní Morava 28. května

Domácí šampionát v maratonu přivítá Dolní Morava 28. května

Datum vydání: 9. 5. 2022

Jeden z nejsledovanějších českých závodů ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu odstartuje 28. května na Dolní Moravě. 

 

Trasa letošního domácího šampionátu doznala oproti původním letům výrazných změn. Tou nejpodstatnější je, že celý závod vede masivem Králického Sněžníku, kdy se oproti roku 2021 vynechala celá část Rychlebských hor. 
 

 

Nejvyšší místo na trati se nachází ve výšce 1.300 m a to nedaleko horské chaty Pod Sněžníkem. Pojede se i pod novou atrakcí resortu Dolní Morava, nejdelší visutou lávkou na světě, Sky Bridge 721. Ve stručnosti celá trať vede kolem nejvyššího vrcholu hory na Moravě, Králického Sněžníku (1.423 m n. m.).

 

 
Trať domácího šampionátu měří 90 km s převýšení 3.000 výškových metrů. Kategorie mužů vyrazí po startu směrem na Slamník ke Stezce v oblacích, k dominantní atrakci tohoto resortu. Zde najedou na traily místního bikeparku a vrátí se do prostoru startu a cíle. Na 10. kilometru se objeví první občerstvovací a technická zóna, po které následuje stoupání na Klepáč. Kategorie žen vynechají tuto úvodní část trati a pojedou po startu přímo na Klepáč. Jejich trasa bude o 10 km kratší s převýšením o 500 výškových metrů méně. Dále je trať mužů a žen identická až do cíle. 

 

 

Po sjezdu z Klepáče se pojede na singletraily v polském Jódlowě, kde se nachází dvě depa, na 26. a 42. kilometru. Následuje výjezd alpského charakteru na Králický Sněžník, odkud vedou traily na hraniční hřeben do Kladského sedla. Po sjezdu v Kladské bráně na 65. kilometru je umístěné čtvrté depo. Trasa dále najede na cyklotrasy v úbočí Sněžníku a povede pod visutou lávkou znovu na traily v bikeparku Dolní Moravy. Tento úsek je již totožný s prvním ranním sjezdem a trasa končí po 90 km na sjezdovce u chaty U Slona.
 

 

Kolem Králického Sněžníku se vydá také trasa B na 56 km. Béčkaři však vynechají polské singletraily a pojedou rovnou na Králický Sněžník, kde navážou na trasu áčkařů.

 

Pro rodiny z dětmi se doporučuje trasa na 16 km vedoucí k Vodopádům Malé Moravy, na Sněžník, ke Stezce v oblacích a novému visutému mostu Sky Bridge 721.

 

Kdo se stane českým šampionem v maratonu se dozvíme poslední květnový víkend. Elitní titul obhajuje mladá Adéla Holubová a Jan Strož. Tituly se budou rozdávat pro držitele licence Českého svazu cyklistiky také v kategoriích Masters. Současně si závod  mohou vyzkoušet na libovolné trase amatéři dle vlastní fyzické zdatnosti. Do závodu je možné se přihlásit stále výhodně online na www.iprimacup.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Stevens Jihočeský MTB pohár v Oldřichově vyhrál Michal Zápotocký
17. 5. 2022 | Kategorie: MTB
První závod pětidílného seriálu Stevens Jihočeský MTB pohár 2022 se jel v neděli 15. května v Oldřichově u Písku pod názvem MTB Tankodrom.
Sluníčko, krásná příroda a stovky bikerů. Takový byl závod ZP 211 Stolové hory
16. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Druhý závod seriálu Prima CUP ​odstartoval ve Stolových horách v neděli 15. května v Machově. Závod ZP 211 Stolové hory vyhrál mezi muži na nejdelší trase Marek Rauchfuss a v ženách Milena Kalašová.
Vítězem jubilejního 50. Závodu míru juniorů se stal Emil Herzog
16. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Je dobojováno! Závod míru juniorů letos napsal jubilejní 50. kapitolu. Tradiční májové etapy při svém výročí ovládl německý reprezentant Emil Herzog.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2022
13. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár 2022 bude zahájen 15. května v Oldřichově u Písku.
Roztočte to se zapletenými koly NEXELO a DEDA
10. 5. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka NEXELO rozšiřuje sortiment o širokou škálu zapletených kol připravených k roztočení.
Domácí šampionát v maratonu přivítá Dolní Morava 28. května
9. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Jeden z nejsledovanějších českých závodů ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu odstartuje 28. května na Dolní Moravě.
Milčovo kolečko 2022
9. 5. 2022 | Kategorie: ostatní
Dne 8. května se uskutečnil v areálu Tatranu Bosonohy 12. ročník Milčovo kolečko.
Giro zažehne oslavy cyklistiky na platformách Warner Bros. Discovery startuje sezona Grand Tours
4. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Nejlepší jezdci světa hodí v květnu kostkami v boji o maglia rosa. Na Trofeo senza fine pro vítěze Gira d´Italia bude navždy zapsáno nové jméno. Živé přenosy z Gira d´Italia na Eurosportu, Eurosport App a GCN+.
Festka sází na cyklistické komunity a cyklistický boom nejen v jihovýchodní Asii
4. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost FESTKA, český výrobce špičkových karbonových rámů pro jízdní kola, představuje spolupráci s thajskou značkou Concept Speed
Podařený bikový víkend na Zličíně!
4. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Víkendovým třetím a čtvrtým závodem na Zličíně se Škoda Pražský MTB pohár překlenul do své druhé kalendářní půlky.
Rozjela se sezóna výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách
4. 5. 2022 | Kategorie: ostatní
Poslední dubnový víkend se uskutečnil první výlet Na kole vinohrady Uherskohradišťska a rozjela se tak další sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách.
Závod míru juniorů slaví 50. výročí
2. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Půl století! Cyklistický Závod míru juniorů slaví kulaté jubileum. Tradiční májové etapy se letos pojedou přesně popadesáté! Cyklisté na nejprestižnějším juniorském etapovém závodě v Česku roztočí svá kola už příští týden! A opět se na sever Čech sjede špička z celého světa.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►