Domácí cyklokrosový šampionát již tuto sobotu!

Domácí cyklokrosový šampionát již tuto sobotu!

Datum vydání: 3. 1. 2017

Ná​ročný okruh v Hlinsku bude v sobotu 7. ledna hostit již 66. domácí šampionát v cyklokrosu.

Počtvrté v historii budou cyklokrosaři na Vysočině bojovat o medaile. Ženy pojedou svůj osmnáctý šampionát a na startu bude chybět z těch nejlepších jenom Kateřina Nash, která se připravuje v Americe na vrchol sezony, mistrovství světa v Lucembursku.
 
V mužském pelotonu mají být všichni favorité včetně obhájce Radomíra Šimůnka mladšího, jež loni vybojoval svůj premiérový titul. Dalšími největšími spolufavority jsou předloňský šampion Adam Ťoupalík, celkový vítěz Toi Toi Cupu Tomáš Paprstka a v Belgii jezdící Michael Boroš.
 
V Hlinsku se závod pojede již počtvrté, když se jel v letech 1992, 2002 a 2011.

„Trať, která je už měsíc vytyčená a je na ní v současnosti sníh, je víceméně stejná jako v předchozích letech. Jen na přání reprezentačního trenéra Petra Dlaska jsme přidali více technických pasáží, ale převýšení zůstává,“ řekl ředitel závodu Leoš Chvojka pro ČSC.

Vrásky na čele mu dělá jen předpověď počasí. V den závodu má teplota klesnout až na mínus 16 stupňů.

„Pořídili jsme dřevěné zábrany, které mají zabránit zavátí trati, ale s tím mrazem lze bojovat jen těžko. Doufám, že nedojde k tomu, že by hlavní rozhodčí musel závod zrušit s tím, že by ohrožoval zdraví jezdců,“ uvedl Chvojka.

Při absenci Nash chce zopakovat triumf z Kolína Martina Mikulášková. Ona, Nash a další favoritka Pavla Havlíková mají ve své sbírce tři domácí tituly a vítězství jedné z nich by znamenalo osamostatnění v zisku zlatých medailí.

„Doufala jsem, že sezona bude trochu lepší než loni, ale může se stát, že to mistrovství republiky celé smaže. Stejně jako se to stalo loni,“ řekla celková vítězka seriálu Toi Toi Cup.

Mistrovství republiky zahájí v 11:30 závod žen. Od 13:00 budou bojovat na trati v přímém přenosu ČT sport muži.
 
Zdroj: ČSC, Foto: Vlastimil Homola




Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Jízda pro Paříž. Podpořte v Mikulově handicapované sportovce
22. 9. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní
Na závěrečné zastávce seriálu Prima CUP, kterým je 7. října Škoda Auto Mikulov, podpoří charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ projekt Jízda pro Paříž.
Početná výprava českých cyklistů vyráží na silniční mistrovství Evropy do Nizozemska
19. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Téměř maximální možné zastoupení v každé kategorii bude mít česká silniční cyklistika na mistrovství Evropy, které se koná od 20. do 24. září v nizozemském Drenthe. Celkem by se v akci mělo představit přes 30 českých reprezentantů.
Otruba dokončil Okolo Slovenska jako nejlepší z Čechů i jezdců kontinentálních týmů na 10. místě
18. 9. 2023 | Kategorie:
Cyklisté ATT Investments se mimořádně zviditelnili i na právě skončeném etapovém závodě kategorie 2.1, 67. ročníku Okolo Slovenska.
Sluníčko, Krkonoše a kolo. To byla kombinace závodu ČEZ Harrachov
17. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Krásné slunečné počasí, Krkonoše a stovky spokojených úsměvů. Tak by se dal ve zkratce popsat další díl závodu Prima CUP, kterým byl v sobotu 16. září ČEZ Harrachov.
Ohlédnutí za 10. ročníkem Okolo jižních Čech
15. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Letošní ročník mezinárodního cyklistického závodu Okolo jižních Čech kategorie UCI 2.2 postrádal jízdu proti chronometru, což ale nijak nevadilo.
Jak vybrat gravel kolo
15. 9. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel kola neboli gravelbiky jsou do našich podmínek naprosto geniální.
Gočárovy schody tradičně 28. září. Závodníci zdolají schody i řeku Orlici
12. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slavnostní termín 28. září patří exhibiční akci ZP 211 Gočárovy schody, která se uskuteční v Den české státnosti v Hradci Králové. Na devátém ročníku sportovní akce závodí děti, amatéři i profesionálové včetně českých reprezentantů.
Maraton v Harrachově 16. září opět nadchne
9. 9. 2023 | Kategorie:
Je tu opět osvědčený maratonský Harrachov. Po Českém poháru v olympijském cross country se v biatlonovém areálu Na Kolečku 16. září uskuteční v pořadí sedmý závod seriálu Prima CUP, kterým je ČEZ Harrachov.
Prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládnul AUTHOR Team Stupno!
8. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Mládežnický celek AUTHOR Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“.
Sokolovská S 24: I cyklističtí šílenci mají své mistrovství
8. 9. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
O víkendu 2. až 3. září se v oblasti jezera Michal u Sokolova odehrál 5. ročník MTB závodů na 12 a 24 hodin.
To nejlepší na závěr. Cyklistická sezóna končí v Mikulově
5. 9. 2023 | Kategorie: MTB
Slunce, víno, žádná nuda, tak vyraz do Mikulova! Konec cyklistické sezony se blíží, ale ještě než uložíte kola k zimnímu spánku, vyrazte s námi na závěrečný v pořadí dvanáctý závod seriálu Prima CUP.
Paříž-Brest-Paříž: První česká účastnice v cíli nejstaršího cyklistického podniku světa
5. 9. 2023 | Kategorie: silniční
Amatérská vytrvalostní cyklistka Katka Rusá se stala první Češkou v cíli 1,200 km dlouhé trasy z hlavního města Francie do bretaňského Brestu a zpět.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►