Dokonalý triumf jezdců Elkov Kasper na MČR v časovce - titul má matador Bárta

Dokonalý triumf jezdců Elkov Kasper na MČR v časovce - titul má matador Bárta

Datum vydání: 24. 6. 2022

Naprostým triumfem skončil mistrovský závod elitní kategorie mužů v časovce na trati v Kovářově.

Jezdci nejlepší české stáje obsadili prvních pět míst, Jan Bárta vybojoval již svůj sedmý mistrovský trikot v této disciplíně. Za ním skončili vítěz loňského silničního závodu Michael Kukrle se ztrátou půl minuty a třetí Jakub Otruba byl pomalejší o 54 vteřin. Obhájce titulu Josef Černý (Quick-Step Floors Cycling Team) obsadil sedmé místo.

 

Překvapivou mistryní se na trati dlouhé 19,8 kilometru stala Denisa Slámová (Cyklotrenink), závod mužů kategorie U23 vyhrál Mathias Vacek (CK Příbram - Fany Gastro).

 

Sedmatřicetiletý kyjovský rodák Bárta, který patří dlouhodobě k nejlepším českým profesionálům, se radoval z časovkářského zlata naposledy v roce 2019, loni ve slovenských Bánovcích nad Bebravou i předloni v Mladé Boleslavi skončil shodně druhý za Černým, ten však dnes nastoupil po nemoci a na jeho výkonu to bylo vidět.

"Myslím, že připraven jsem byl dobře. Sportovní ředitelé mi připravili dobré závody, nemusel jsem moc cestovat a to bylo velmi dobré. Prvních pět kilometrů se mi nejelo úplně top, ale pak se mi jelo dobře a dopadlo to suprově. Myslím, že pro celý tým je dnešní úspěch super, nemohlo to dopadnout snad ani lépe. Odhadl jsem si dobře tempo a měl zprávy z trati. Již po prvním mezičase jsem měl náskok a to vždy jezdce podpoří," řekl Jan Bárta.

Mathias Vacek, velký talent české cyklistiky potvrdil ve svých dvaceti letech na cyklistickém mistrovství republiky roli favorita mezi jezdci do 23 let. Předloňský juniorský evropský šampion zvítězil o 1:19 před Petrem Kelemenem (Tudor Pro Cycling Team) a bronz bral Jakub Ťoupalík ze stáje Elkov Kasper. 
 

Vacek navázal na čtyři roky starý triumf z mistrovské časovky v juniorské kategorii, tehdy vyhrál rovněž před Kelemenem. Vacek si připsal další úspěch v sezoně, v jejímž úvodu vybojoval senzační etapové vítězství v závodu WorldTour Kolem SAE. Do elitního seriálu v dalším průběhu sezony již nemohl zasáhnout, protože jeho tehdejší tým Gazprom-RusVelo byl po ruské invazi na Ukrajinu z mezinárodních akcí vyloučen a přerušil činnost.

"Poslední tři týdne jsem se časovce věnoval intenzivněji. Bylo to docela dlouhé, ale do toho závodu jsem si věřil a dopadlo to výborně. Neměl jsem žádnou krizi, nezpomaloval jsem. Silniční závod ale bude složitější. Jsou zde týmy s docela velkým počtem závodníků a bude složité vymýšlet na ně taktiku. Dám ale do toho všechno a snad to vyjde," řekl Mathias Vacek.

Jedenadvacetiletá Slámová získala první domácí triumf a výrazně vylepšila své loňské páté místo. Stříbrnou Nikolou Bajgerovou (Force KCK Zlín) však zdolal velice těsně o pouhých pět desetin vteřiny a bronz získala Petra Ševčíková z Dukly Praha, obhájkyně prvenství Nikola Nosková (Lawi junior team) skončila čtvrtá.

„Jezdím s trenérem teprve dva roky a tento výsledek je úplně neuvěřitelný. Cílem byla bedna, myslet na zlato by mě vůbec nenapadlo,“ řekla v cíli nová šampionka.

„Trať mi sedla, bylo na ní hodně kopců a to mám ráda, rovinaté časovky mi moc nevyhovují,“ dodala závodnice, která se dříve věnovala atletice.

Závod juniorů ovládl v Itálii závodící Pavel Novák (Ciclistica Trevigliese), který ve vyrovnaném souboji zdolal Štěpána Teleckého (TJ Favorit Brno) o pouhých sedm vteřin a třetí Milan Kadlec (Dukla Praha) zaostal za vítězem 52 vteřin. Mezi juniorkami byla nejlepší Eliška Kvasničková, která zvítězila s velkým náskokem, druhou v cíli Barboru Němcovou (Sportcomplex Břeclav) porazila o 1:29.
 

 

Výsledky mistrovství ČR v časovce:

 

Muži - elite (39,4 km):

1. Bárta 49:30, 2. Kukrle +30, 3. Otruba +54, 4. A. Ťoupalík +2:16, 5. Boroš (všichni Elkov Kasper) +2:36, 6. Jakoubek (ATT Investments) +3:21, 7. Černý (Quick-Step Floors Cycling Team) +4:37.

 

Muži U23 (39,4 km):

1. M. Vacek (CK Příbram - Fany Gastro) 49:51, 2. P. Kelemen (Tudor Pro Cycling Team) +1:19, 3. J. Ťoupalík +1:54, 4. Řeha (oba Elkov Kasper) +2:07, 5. Rotter (ATT Investments) +3:17, 6. Bittner (Development Team DSM) +3:23.

 

Ženy (19,8 km):

1. Slámová (Cyklotrenink) 29:52, 2. Bajgerová (Force KCK Zlín) stejný čas, 3. Ševčíková (Dukla Praha) +43, 4. Nosková (Lawi junior team) +47, 5. Burlová (Lotto Soudal) +53, 6. Hájková (BePink) +56.

 

Juniorky (19,8 km):

1. Kvasničková (SportRaces Cycling) 29:45, 2. Němcová (Sportcomplex Břeclav) +1:29, 3. Slaníková (Roman Kreuziger Cycling Academy) +1:55, 4. Růžičková (Dukla Praha) +2:41, 5. Grulichová +2:49, 6. Müllerová (obě TUFO Pardus Prostějov) +3:44.

 

Junioři (19,8 km):

1. Novák (Ciclistica Trevigliese) 25:52, 2. Telecký (TJ Favorit Brno) +7, 3. Kadlec (Dukla Praha) +52, 4. Bárta (Team Aauto Eder) +1:09, 5. Přidal (/Mapei Merida Kaňkovský) +1:28, 6. Lukeš (Willebrord Wil Vooruit) +1:30.

 
Foto: Jan Brychta, zdroj: TZ ČSC

 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Zuzana Šafářová na evropském šampionátu bronzová!
1. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Zuzana Šafářová vybojovala na Mistrovství Evropy v portugalské Anadii bronzovou medaili v disciplíně Eliminátor. Skvěle si vedl i český tým ve štafetách, který obsadil šesté místo.
Juniorka Spěšná evropskou šampionkou v short tracku!
30. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Skvělý úspěch na úvod Mistrovství Evropy v portugalské Anadii předvedla juniorka Simona Spěšná, která vybojovala v short tracku zlatou medaili.
You By Festka – Draci pro Harolda
29. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Společnost Festka, český výrobce špičkových rámů pro jízdní kola, je známá nejenom svou unikátní výrobní technologií založenou na trubkách z navíjeného karbonového vlákna, ale také dokonalým lakováním a originálními grafickými provedeními svých výrobků.
Léto pokračuje závodem Segafredo Sahara Race
28. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Letní část seriálu Prima CUP pokračuje závodem Segafredo Sahara Race.
Warner Bros. Discovery Sports spouští revoluci v cyklistickém vysílání
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost Warner Bros. Discovery Sports (WBDS) se v červenci chystá změnit způsob, jakým si miliony fanoušků ve světě* užívají cyklistiku.
Mostecký maraton úspěšně navázal tradici. Zvítězil Adel
27. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Severočeská klasika Extrém Bike Most navázala na tradici původních pořadatelů a v sobotu 25. června se uskutečnil 2(1). ročník.
Mistrem na silnici Zahálka, opět triumf Elkov Kasper
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Mistrem České republiky v silniční cyklistice se stal v Mladé Vožici Matěj Zahálka ze stáje Elkov Kasper.
Dokonalý triumf jezdců Elkov Kasper na MČR v časovce - titul má matador Bárta
24. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Naprostým triumfem skončil mistrovský závod elitní kategorie mužů v časovce na trati v Kovářově. Jezdci nejlepší české stáje obsadili prvních pět míst, Jan Bárta vybojoval již svůj sedmý mistrovský trikot v této disciplíně.
Pozvánka Regionem Orlicka 2022
21. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín 36. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior.
Mistrovství republiky v silniční cyklistice s hvězdami na startu
20. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Už tento týden zažije domácí cyklistika jeden z velkých vrcholů sezony. V Mladé Vožici a Kovářově se koná společné mistrovství republiky České a Slovenské republiky. A k vidění budou skutečné hvězdy světové silniční cyklistiky.
První Čech na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě

20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Daniel Polman na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě NorthCape – Tarifa Bike Race 2022.
Představení Stevens 2022 - X Cross
20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní
Hamburská značka ve své široké nabídce nezapomíná ani na ucelenou řadu sportovně laděných crossových kol.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►