Dlask věří v medailový úspěch

Dlask věří v medailový úspěch

Datum vydání: 6. 11. 2015

První cyklokrosový vrchol sezony je tu. V nizozemském Huijbergenu si nejlepší evropští jezdci v sobotu rozdělí pět sad medailí na šampionátu starého kontinentu. A premiéru si na takto velké akci odbude nový reprezentační kouč Petr Dlask, který se netají medailovými ambicemi.

"Na mistrovství jedeme s tím, že chceme domů přivést minimálně jednu medaili a pokud budou dvě a více, bylo by to super,“ řekl Petr Dlask, v jehož sestavě nakonec chybí Elizabeth Ungermanová, která se omluvila kvůli nemoci, přesto bude na startu úctihodný počet českých jezdců - osmadvacet.

Pochopitelně největším medailovým želízkem je Pavla Havlíková, která na druhém závodu Světového poháru vybojovala třetí místo a v sezoně již sedmkrát stála na nejvyšším stupni. Svoji premiéru si na evropském šampionátu odbudou ženy kategorie U23 a i tam by české závodnice měly promluvit do boje o medaile. Premiérově pojedou na ME i muži elite.

"Dnes lehce mrholí a okruh je kombinací trávy s pískem. Naši jezdci a závodnice potřebují závodit venku s nejlepšími, aby si postupně na konkurenci zvykli. Proto uvítám každé umístění v elitní desítce v kategorii mužů a juniorů," řekl z dějiště šampionátu pro webové stránky ČSC Petr Dlask.

V úvodním závodu kategorie juniorů se představí hned osmička našich jezdců.

"Doufám, že se kluci už uklidnili, jsou otrkanější a mají za sebou víc závodů. Věřím, že alespoň jeden z nich je schopen zajet do desátého místa,“ pokračoval Dlask.

V kategorii mužů do 23 let máme čtyři zástupce, největším želízkem bude Adam Ťoupalík.

"Měl by skončit minimálně do první desítky,“ odhadl český trenér jeho ambice a v kategorii elite bude bojovat o titul hned devět reprezentantů.

Cíl zůstává podobný jako v ostatních kategoriích.

"Kluci by měli atakovat první desítku. Už jsou natolik zkušení a připravení, že by jim písečné sjezdy a výjezdy neměly dělat problémy,“ poukázal Dlask na těžkou a náročnou trať.  

Hned v neděli čeká část českých reprezentantů další měření sil. Šest nejlepších juniorů a tři jezdci do 23 let se zúčastní závodu zařazeného do série Superprestige, který se pojede v belgickém Ruddervoorde.

"Bude to další skvělá šance ke vzájemné konfrontaci,“ pochvaluje si reprezentační kouč nabitý program.

Zdroj: ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►