Deštivá Sahara, i přes nepřízeň počasí se těšil závod Segafredo Sahara Race velkému zájmu

Deštivá Sahara, i přes nepřízeň počasí se těšil závod Segafredo Sahara Race velkému zájmu

Datum vydání: 8. 8. 2023

Profesionálové, amatéři i děti si užili závod Segafredo Sahara Race 2023, který se uskutečnil o víkendu v písníku Marokánka u Hradce Králové.

 

Mezi nejúspěšnější patřil Matěj Průdek, z Cyklostar Pirelli a současně z týmu Segafredo. Závod Segafredo Sahara Race je součástí Prima Cupu, seriálu závodů horských kol pro širokou veřejnost.
 


 

Již pošesté se v písníku Marokánka konal závod Segafredo Sahara Race. V letošním roce trailová trať prošla významnou obměnou, ale i tak čekaly na závodníky dřevěné lávky, písečné duny a štěrkové úseky, uměle vytvořené překážky, klopenky, hravé sjezdy, výjezdy a přes vodní hladinu ojediněle postavená 110 metrová lávka. Tu si mohli závodníci vyzkoušet osvětlenou poprvé během večerního závodu v pátek, kdy odstartoval i noční běžecký závod. Sobotní den zahájily dětské závody a poté se jely trailové závody různých kategorií. Program zakončil hromadný závod na 20 km.

„I přes nepřízeň počasí byla atmosféra závodu skvělá. Věřím, že si ji užili jak závodníci, tak fanoušci. Osvěžit se všichni mohli ve stylovém stánku Segafredo, kde si mohli vyzkoušet i přípravu kávy na profesionálním kávovaru pod dozorem certifikovaného baristy. Pro děti byl připraven bohatý doprovodný program v podobě her, soutěží a malování na obličej,“ říká Petra Knapová, marketingová manažerka společnosti Segafredo Zanetti pro Českou republiku a Slovensko.

Na startu nechyběl opět vlastní tým Segafredo sestavený z nadšených hobby cyklistů a fanoušků kávy Segafredo a profesionálních cyklistů z týmu Cyklostar Pirelli. Finálová „11“ byla doplněna v letošním roce o dva nováčky, vybrané přes sociální sítě. Kapitánem týmu byl Jan Antonín Duchoslav alias legendární Viki Cabadaj. 
 


Zdoj: TZ Sagafredo, foto: Ondřej Littera


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Cykloskokanem 2023 je Ostrava. Jen letos investovala do cyklo 160 milionů Kč
6. 12. 2023 | Kategorie: ostatní
Historicky druhým městem, které získalo titul Cykloskokan Do práce na kole, se letos stala Ostrava. Titul oceňuje město, které v posledním roce až 2 letech udělalo významný pokrok v oblasti cyklodopravy.
Duše vs. bezdušáky
1. 12. 2023 | Kategorie: MTB
Trail Hunter poradí, kdy vyhodit duše z kol, a kdy ne.
STEVENS E-Inception AM 8.7.1. GTF - dobrodružství s pohonem Bosch
28. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do kopce i z kopce s maximálním výkonem: to je možné s kolem STEVENS E-Inception AM 8.7.1 GTF s pohonem Bosch a chytrou integrací „The smart systému“.
Medailisté ŠKODA Pražského MTB poháru převzali unikátní poháry,
24. 11. 2023 | Kategorie: MTB
Do posledního místa zaplněný sál Music klubu Lidového domu Kbely aplaudoval medailistům ŠKODA Pražského MTB poháru sezóny 2023.
ATT Investments nabírá směr Španělsko
24. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně navázalo v tomto týdnu druhé týmové soustředění, tentokrát v Penzionu Amenity v Horních Věstonicích.
Black Friday Marzocchi slevy až 35%
21. 11. 2023 | Kategorie: ostatní
BLACK FRIDAY výprodej právě začal a je čas využít nejlepší nabídky na modernizaci odpružení v tomto roce.
Expres CZ - Tufo Team Kolín na Stevens na Toi Toi Cupu v Rýmařově
17. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Na svatého Martina pokračoval cyklokrosový pohár TOI TOI CUP závodem v Rýmařově.
ATT Investments vstupuje do nové sezóny v sedmnácti lidech s osmi nováčky
10. 11. 2023 | Kategorie: silniční
Na tradiční úvodní listopadový kemp ve Špindlerově Mlýně dorazilo všech sedmnáct cyklistů, s nimiž ATT Investments podepsal smlouvu na další sezónu. Mezi nimi osm nových tváří. Třetí příčka mezi evropskými kontinentálními týmy uplynulé sezóny je předpokladem ještě kvalitnějšího závodního programu.
Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!
6. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
Stevens Tabor
2. 11. 2023 | Kategorie: cyklokros
Gravel bike Stevens Tabor nemá daleko od cyklokrosového speciálu. Samotné jméno odkazuje na Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře, které se zde pojede opět od 2. do 4. února 2024.
Na ME v cyklokrosu jede 22 českých reprezentantů
26. 10. 2023 | Kategorie: cyklokros
Početná výprava čítající 22 jmen bude reprezentovat Česko na mistrovství Evropy v cyklokrosu, které proběhne od 3. do 5. 11. ve francouzském Pont Chateau. Největší medailovou nadějí je Kristýna Zemanová, kterou čeká závod žen do 23 let.
Nové Bianchi Specialissima
23. 10. 2023 | Kategorie: silniční
Bianchi zveřejnilo aktualizaci modelu Specialissima. Je to více všestranný stoupací stroj než kdy předtím, ale nenechte se zmást slovem "všestranný".
» více novinek a videí
 
Reklama 
►