Deštivá Sahara, i přes nepřízeň počasí se těšil závod Segafredo Sahara Race velkému zájmu

Deštivá Sahara, i přes nepřízeň počasí se těšil závod Segafredo Sahara Race velkému zájmu

Datum vydání: 08.08.2023

Profesionálové, amatéři i děti si užili závod Segafredo Sahara Race 2023, který se uskutečnil o víkendu v písníku Marokánka u Hradce Králové.

 

Mezi nejúspěšnější patřil Matěj Průdek, z Cyklostar Pirelli a současně z týmu Segafredo. Závod Segafredo Sahara Race je součástí Prima Cupu, seriálu závodů horských kol pro širokou veřejnost.
 


 

Již pošesté se v písníku Marokánka konal závod Segafredo Sahara Race. V letošním roce trailová trať prošla významnou obměnou, ale i tak čekaly na závodníky dřevěné lávky, písečné duny a štěrkové úseky, uměle vytvořené překážky, klopenky, hravé sjezdy, výjezdy a přes vodní hladinu ojediněle postavená 110 metrová lávka. Tu si mohli závodníci vyzkoušet osvětlenou poprvé během večerního závodu v pátek, kdy odstartoval i noční běžecký závod. Sobotní den zahájily dětské závody a poté se jely trailové závody různých kategorií. Program zakončil hromadný závod na 20 km.

„I přes nepřízeň počasí byla atmosféra závodu skvělá. Věřím, že si ji užili jak závodníci, tak fanoušci. Osvěžit se všichni mohli ve stylovém stánku Segafredo, kde si mohli vyzkoušet i přípravu kávy na profesionálním kávovaru pod dozorem certifikovaného baristy. Pro děti byl připraven bohatý doprovodný program v podobě her, soutěží a malování na obličej,“ říká Petra Knapová, marketingová manažerka společnosti Segafredo Zanetti pro Českou republiku a Slovensko.

Na startu nechyběl opět vlastní tým Segafredo sestavený z nadšených hobby cyklistů a fanoušků kávy Segafredo a profesionálních cyklistů z týmu Cyklostar Pirelli. Finálová „11“ byla doplněna v letošním roce o dva nováčky, vybrané přes sociální sítě. Kapitánem týmu byl Jan Antonín Duchoslav alias legendární Viki Cabadaj. 
 


Zdoj: TZ Sagafredo, foto: Ondřej Littera


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
Daniel Polman na 1000 Miles Adventure – i přes špatné počasí v novém rekordu!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Přední český ultracyklista Daniel Polman, který má za sebou úspěchy na mnoha ultramaratonech včetně těch nejdelších na světě, se rozhodl okusit legendární závod horských kol bez podpory 1000 Miles Adventure.
AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (8.7.-14.7.2024)
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.
Zdeněk Štybar novým ambasadorem značky Kalas Sportswear!
08.07.2024 | Kategorie: ostatní, silniční
Cyklistická hvězda, několikanásobný mistr světa v cyklokrosu a také úspěšný silniční závodník Zdeněk Štybar, se stal novým ambasadorem české značky cyklistického oblečení Kalas Sportswear.
Představení nového Stumpjumpera od Specialized
05.07.2024 | Kategorie: MTB
» více novinek a videí