Daniel Babor dvanáctý na ME ve scratchi

Daniel Babor dvanáctý na ME ve scratchi

Datum vydání: 3. 8. 2018

Druhý den se n​a evropském šampionátu nejlépe prosadil Daniel Babor, když ve scratchi skončil na 12. místě.

Pátečním nejvýraznějším úspěchem české reprezentace na Mistrovství Evropy v Glasgow bylo 12. místo Daniela Babora, když závod na 15 km vyhrál ukrajinský reprezentant Roman Gladysh před Francouzem Adrienem Garelem. Na stupních je doplnil Švýcar Tristan Marguet.
 
Štěstí ve stejné disciplíně nepřálo Jarmile Machačové, přestože naposledy na světovém šam​pionátu na dráze v nizozemském Apeldoornu vybojovala 5. místo. Nyní ji taktický únik nevyšel dle představ.

„Je to trochu loterie. Na mistrovství světa mi průběh závodu vyhovoval a zvládla jsem i závěr. Dnes mi unik nevyšel, to je cyklistika. Vždy je to souboj sprinteru s vytrvalci,“ komentuje dokončený desetikilometrový závod na 22. místě Jarmila Machačová.

Závod ve scratchi vyhrála favoritka a úřadující mistryně světa z Holandska Kirsten Wild.
 
Do boje o medaile nastoupilo v týmovém sprintu české trio Pavel Kelemen, Tomáš Bábek a Robin Wagner. Čeští reprezentanti úspěšně postoupili z kvalifikace na 7. místě. Následně je ale z boje o medaile vyřadila v rozjížďce reprezentace Německa.
 
Sobotní den bude opět patřit dráhové cyklistice. Dopoledne jsou na programu kvalifikace sprintu žen, individuální stíhačky žen na 3000 m a mužů na 1000 m. Odpoledne proběhnou finále sprintu žen, rozjížďky mužského omnia a rozhodnutí o medailích v závodě mužů na 1000 m. Následovat bude bodovací závod žen na 25 km. Ve večerním programu se rozhodne o medaile v mužském omniu a stíhačce žen na 3000 m.
 
Z českých reprezentantů se představí v jízdě na kilometr Tomáš Bábek a Robin Wagner. Ve sprintu žen bude Českou republiku reprezentovat Sára Kaňkovská a v omniu Nicolas Pietrula. Velkým želízkem v boji o medaile v bodovacím závodě na 25 km bude Jarmila Machačová.


Výsledky jednotlivých závodů neleznete na europeanchampionships.com


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
Danny MacAskill a Endura MT500. To je zážitek
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Pořádný #DownrightDirty s Dannym MacAskillem.
Smolný silniční závod pro český tým na YOG
14. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Velkou dávku sportovní smůly si vybrala česká reprezentační dvojice v silničním závodě na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Němci daňově zvýhodní hybridní auta, na cyklisty zapomněli
14. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Německá cyklistická veřejnost se bouří, vláda schválila daňové zvýhodnění firemních hybridních vozů, na dojíždějící do práce na kole však nemyslela.
To nejlepší z Il Lombardia 2018
14. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Neštastný hrdina z Gira si spravil chuť na posledním monumentu sezony - Thibaut Pinot vyhrál Okolo Lombardie. 
Český tým na YOG v časovce dvojic čtvrtý!
13. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Úvodní disciplínu cyklistických soutěží, časovku dvojic, na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires zvládli velmi dobře naši juniorští reprezentanti, Petr Kelemen a Sam Jirouš, když obsadili čtvrté místo.
Valverde se vybarvuje
12. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Novopečený m​istr světa Alejandro Valverde (Movistar) odstartuje Il Lombardia na novém kole, které je vybarvené do trikolory mistra světa.
» více novinek a videí

 
Reklama