Dámské trekingové elektrokolo Totem Montana Lady

Dámské trekingové elektrokolo Totem Montana Lady

Datum vydání: 28. 10. 2018

Dámské trekingové elektrokolo Totem Montana Lady je praktický cestovní stroj s univerzálním použitím.

Popisovaná dámská varianta působí velmi elegantně a není bez zajímavosti ani z bližšího pohledu. Totem Montana pohání středový motor Bafang Max Drive, jedná se o velmi účinný pohon renomovaného výrobce. Nechybí torzní sensor šlapání, který identifikuje, jakou sílu do pedálů dáváte a podle toho přizpůsobí pomoc motoru. Řazení pracuje se speciální součástkou s názvem Gearsensor, ten zvyšuje účinnost řazení a eliminuje rázy.
 
Gearsensor umí automaticky na zlomek času odpojit tah pohonu při přeřazení. Šetří se tak celý převodový mechanismus a řazení je kultivované za každých podmínek. Zabrání se tak i např. přetržení řetězu. Bafang Max Drive nabízí maximální točivý moment až 80 Nm, což je stejná hodnota, jako u těch nejdražších značkových pohonných systému elektrokol.Jako u každého bicyklu, je důležitým základem rám, zde se jedná o hliníkovou konstrukci uzpůsobenou požadavkům ženské anatomie. Geometrie je tedy navržena s kratším rámem, který má sníženou dvojitou spodní rámovou trubku. Nastupování je tak snadnější, nejedná se samozřejmě o speciální elektrokolo s nízkým nástupem, ale v kategorii cross, nebo trekking v tomto ostudu neudělá. Bližší pohled na rámové trubky a jejich spoje odhalí perfektně zvládnuté svary. Nejmohutnější je masivní spodní rámová trubka. Je vytvarovaná přesně podle baterie, aby do ní co nejlépe zapadla.
 


Semiintegrované provedení baterie je tu zvládnuté na jedničku, konkurovat mohou snad jedině plně integrované rámy, kde baterie není vidět vůbec. Baterku lze vyjmout po odemčení klíčem, kdy jí v horní části odklopíme směrem na bok. Jinak nabíjet jí lze samozřejmě i přímo na rámu. Její kapacita je 500 Wh a tak postačí i na velmi dlouhé výlety. Zárukou kvality jsou články Samsung.

Horní rámová trubka dobře poslouží například při přenášení jako madlo a také jsou v ní umístěny závitové otvory pro košík, což ebiky s jednou centrální trubkou nemají. Celkovou čistotu designu tohoto stroje umocňuje všechna kabeláž, skryta v útrobác h r&aacu te;mu. Hadička zadní brzdy, přehazovačky i gear sensoru, vedou vnitřkem rámu, do kterého vstupují již u hlavové trubky a zase vystupují až za sedlovou trubkou.Z technického hlediska je Montana sestavena v co nejlepším poměru cena/výkon. Zvolena byla nižší řada komponentů Shimano Alivio, která však nepostrádá potřebnou kvalitu. Velký převodník a devět rychlostí vzadu plně pro použití kola dostačují. Jako nejtěžší převod je k dispozici poměr zubů 38/11, v případě nejlehčího převodu můžeme s pastorky jít až na 34 zubů. Účinné brzdy jsou u elektrokol nutností, zde jsou použity hydraulické kotoučovky Shimano, které lze lehce ovládat i v dlouhých sjezdech. 


Od nerovností terénu pomáhá tlumit odpružená vidlice,  v našem případě  Suntour v základním provedení s pružinou v olejové patroně. Na pravé noze lze vidlici zamknout. Na bicyklu nechybí široké a krátké dámské sedlo s bohatým polstrováním. To dokáže také dobře odtlumit všechno drncání. Dalšími značkovými komponenty jsou pedály Wellgo a blatníky německé značky SKS. Pedály mají protiskluzový povrch. Blatníky od SKS nemohou být špatné, jelikož značka je v tomto oboru jedničkou. Vynikají precizním uchycením a také po designové stránce, s vkusným zakončením a zástěrkami proti ostřikování nečistot. Bytelnou konstrukcí vyniká i stojan, který u elektrokola často využíváme.

Značkovými díly tak Totem v konkurenci poráží modely zvučnějších značek. Elektrokolo je vybaveno taktéž zadním nosičem a osvětlením. Světla mají vlastní zdroj a nejsou spojeny s baterií. Pokud jste ještě nenašli ideální cestovní elektrokolo s účinným středovým pohonem, které můžete bez problémů prohánět po silnicích, pěšinách a lehčím terénu, při tom za něj zase tolik nezaplatíte, Totem vás určitě nezklame. Umí zaujmout vkusným designem, ergonomií, skladbou komponentů a především kvalitním středovým pohonem a baterií a celkovou spolehlivostí. Na Totemu nenajdete žádný neznačkový díl, na kterém by se šetřilo, je postaven s rozumem a srdcem, aby jste si jízdu maximálně užili. U Totemu se můžete spolehnout, že vás ve štychu nenechá.

Další informace naleznete na www.cyklosvec.cz/totem.

Zdroj a foto: TZ Mike KoukalPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Pozvánka: Rohálovská 50ka 2019
26. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Rohálovská 50ka zve příznivce cyklistiky na jubilejní desátý ročník. V sobotu 27.4.2019 opět obsadí bikeři Prusinovice, zahrají Support Lesbiens.
Trasa klasiky Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš
26. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Česká jarní klasika Velká Bíteš – Brno – Velká Bíteš se popáté pojede v obráceném směru a centrem závodu, místem startu i cíle, bude Velká Bíteš.
Úvodní závod TOMKET Pražského MTB poháru s rekordní účastí!
26. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Nový účastnický rekord evidují pořadatelé TOMKET Pražského MTB poháru po úvodním závodě v Garden Parku Jeneč.
Cink vyhrál závěrečnou etapu na Cape Epic
24. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink se španělským parťákem Sergiem Manteconem ovládli závěrečnou etapu Grand Finale Cape Epic 2019!
Fojtík na Cape Epic vyhrál ve své kategorii etapu
23. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Fojtík s parťákem José Silvou vyhrál na nejslavnějším bikovém závodě Cape Epic šestou etapu.
Nová technologie přileb Trek a Bontrager představuje revoluční změnu
23. 3. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Společnosti Trek a Bontrager odhalily průkopnickou technologii přileb nazvanou WaveCel, která je prokazatelně až 48krát účinnější při ochraně proti otřesu mozku v důsledku běžných cyklistických nehod oproti standardní pěně EPS.
Královská etapa na Cape Epic potvrdila svou pověst, Hynek 18.
22. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Jihoafričané Pyga Euro Steel a Philip Buys ovládli královskou etapu Cape Epic o délce 100 kilometrů a převýšením 2.850 metrů.
Pozvánka na testování kol a elektrokol 2019 Stevens, Galaxy a Totem
22. 3. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveme Vás na testování kol a elektrokol Stevens, Galaxy a Totem 2019.
Závod Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš už příští týden
21. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Už 31. března se jede první závod Škoda cupu, českého poháru v silniční cyklistice. Tradičním prvním závodem je klasika Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš. Letos popáté se startem a cílem ve Velké Bíteši.
Cape Epic: Cink šestý, Hynek třináctý
21. 3. 2019 | Kategorie:
Druhá polovina jihoafrického závodu Cape Epic začala časovkou na 43 kilometrů s převýšením 1.000 metrů.
Pozvánka: První jarní nadýchnutí
20. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Zveme vás na časovku v Rudolticích, jež tradičně odstartuje cyklistickou sezónu v Pardubickém kraji.
Hynek ve třetí etapě Cape Epic osmý, Kulhavý vítězství neobhájí
20. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Třetí etapa nejslavnějšího etapového závodu na horských kolech Cape Epic nepřinesla pro české barvy pozitivní zprávy.
» více novinek a videí

 
Reklama