Dalších padesát jedna UCI bodů získali cyklisté ATT Investments na třech víkendových závodech

Dalších padesát jedna UCI bodů získali cyklisté ATT Investments na třech víkendových závodech

Datum vydání: 24.07.2023

O víkendu se cyklisté ATT Investments postavili na start tří jednorázových závodů v Polsku, Slovinsku a České republice. Zaznamenali v nich pět umístění do první desítky. Nejcennější je třetí místo Mártona Diny na Visegrad 4 – GP Czech Republic, za něž inkasoval 25 UCI bodů, které přidal k 10 ze sobotní GP Poland.

V sobotu se jel třetí závod ze série Visegrad 4, jímž byla GP Polski Via Odra. Šlo o rovinatý závod, v němž mohl hromadnou koncovku překazit pouze vítr. 

A ten také zaúřadoval. Po 60 km z celkových 140 odjela na větru skupina 14 závodníků, v níž měl ATT Investments tři zástupce, Mártona Dinu, Jakuba Otrubu a Daniela Turka. Víc tu měl jen jeden ze dvou domácích kontinentálních týmů HRE Mazowsze. A tahle skupina už dojela až do cíle, aniž by ji ohrozili pronásledovatelé. 

V koncovce se prosadili sprinteři, vyhrál Itamar Einhorn z World týmu Israel – Premier Tech, který tady startoval v reprezentačním dresu Israele. 

Márton Dina dokončil jako 6. nejlepší, na 10. místě bral ještě 3 UCI body Jakub Otruba.

V neděli startovali závodníci ATT Investments jednak ve Slovinsku na GP Kranj, a jednak na české verzi V4 Brno – Mikulov – Brno. 

Ve Slovinsku, kde se obvykle prosazují sprinteři, odjela 7členná skupina a ta si to také rozdala o vítězství. Nejrychlejší byl Edoardo Zamperini z italského kontinentálního Zalf Euromobil Désirée Fior. 

Za touto skupinou dorazila se ztrátou 33 vteřin další skupina o 30 lidech, z níž se na konečné 14. místo prosadil Jiří Petruš jako nejlepší z českých závodníků

Nejprestižnější pro české týmy byla nedělní GP Czech Republic. V profilově nejobtížnější části trasy, která přišla na řadu 60 km před cílem, se na čele vytvořila skupina o 12 závodnících, kde měl ATT Investments nejpočetnější zastoupení ve čtyřech lidech. 

Největší díl práce odváděl Jakub Otruba pracující pro Mártona Dinu. V závěrečných kilometrech jeho práce skončila a zbylá část už byla na jeho spolujezdcích. V náročném výjezdu na brněnský Špilberk se maďarský jezdec v dresu českého týmu prosadil na 3. místo. Za 6. místo bral Tomáš Jakoubek 10 a za 9. Karel Camrda 3 UCI body.

Závod vyhrál potřetí za sebou Adam Ťoupalík z Elkov Kasper.

Od čtvrtka 27. července se sestava ATT Investments postaví na start nejprestižnějšího domácího etapového závodu Czech Tour.
 
TZ ATT Investments, foto: ATT Investments


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
» více novinek a videí