DEDA elementi - Italská vášeň promítnutá do komponentů

DEDA elementi - Italská vášeň promítnutá do komponentů

Datum vydání: 3. 5. 2019

Stále přemýšlíte, jakými komponenty „vytunit“ svoje kolo, ať je opět o nějaké gramy lehčí, ale i kvalitnější a spolehlivější?

Nebo se vám jen stará řídítka okoukala a chcete zkusit jiný tvar oblouku? Velmi zajímavou volbou mohou být nejen na silniční cyklistiku profilovaní Italové pod značkou DEDA elementi. Ti dodávají svoje komponenty mnoha světovým profesionálním týmům – pro příklad Lotto Soudal, UAE Team Emirates, Cofidis Pro Cycling Team nebo Caja Rural Seguros. A to je dobrý argument sám o sobě, proč dostat tuto značku do hledáčku.
 
Při prvním kontaktu si jistě řeknete, že máte čest s opravdovým specialistou na silniční cyklistiku. Ano, pracovníkům značky, kteří úzce spolupracují s jezdci podporovaných týmů, koluje asfaltová krev v žilách, ale nenechte se zmást – nevymezují se a fokus značky při bližším ohledání působí více než široce. V sortimentu nalezneme i řadu produktů pro horská kola, dráhovou cyklistiku, časovku, triatlon a v neposlední řadě i singlespeedy či city biky. Co to znamená? Nesmí být opomenuty představce pro průměr řídítek 35mm, kompletní časovkářské kokpity, doplňky v podobě  ultralight košíků či šikovných objímek na rám proti padání řetězu a různé stylové komponenty pro poměrně vymezenou skupinu městských fixie borců.
 
Samotný sortiment je dělen do několika různých produktových řad, v závislosti na použitých materiálech a technologii zpracování. Kdo sází na to, že velká část komponentů je z uhlíkového vlákna, není daleko od pravdy. Kupříkladu řady s označením Superleggera a Superzero jsou dle výrobce určeny pro použití na kolech osazených komponenty Shimano Dura Ace nebo Campagnolo Super Record. Podobně pak řady 35 a Zero100 odpovídají řadám Shimano Ultegra či Campagnolo Chorus.


 
Výše uvedená řada, druhá nejvyšší v katalogu – Superzero, nabízí jak karbonová, tak i hliníková řídítka. Většina ostatních řad vám to s materiály ulehčí, je však skoro pravidlem, poskládat z každé řady celý posed – představec, řídítka a sedlovku (s různým offsetem). 


 
Například výše zmíněná řídítka Superzero jsou výjimečná díky svému specifickému Aero profilu, který jezdci poskytuje pohodlný ergonomický úchop. Pro nadcházející sezonu doznala tato řada změn hlavně v podobě přepracovaného designu a barevného provedení.

Novinkou v této řada je hliníkový nástavec pro řídítka s označením Superzero TT s nastavitelnou délkou, určený hlavně pro časovkáře a triatlonisty. Novinkami v řadě Zero100 jsou řídítka Gravel100. Jsou vhodná pro využití na cyklokrosových kolech a samozřejmě dle názvu na gravel/endurance kolech, která zažívají i v naší kotlině s přihlédnutím na „kvalitu“ některých cest velký boom.
 


Nového grafického zpracování se dočkaly například komponenty z řady Zero2, což ocení také nejeden fanda tuningu. V neposlední řadě se Italové zaměřují i na produkci velmi kvalitních omotávek – například novinku s názvem Presa. Díky své specifické struktuře s děrovanou vrchní vrstvou nabízí jezdci možnost velmi komfortního, avšak pevného úchopu. Díky mnoha barevným variantám si navíc vybere každý.
  
Pro nahlédnutí do celé nabídky i s novinkami zaměřte zrak do Písku, kde sídlí výhradní dovozce Deda elementi do ČR – firma CykloŠvec.

Více na www.cyklosvec.cz/deda-elementi.


Zdroj a foto: TZ CykloŠvec
 
 
 
 Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 Aktuální novinky a videa

Registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28.5. v 11:00 hodin!
27. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Online registrace ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru bude spuštěna ve čtvrtek 28. května 2020 v 11:00 hodin.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2020
26. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár se pojede i v letošním roce.
Trénink na trase ŠKODA AUTO Sázava s Ondřejem Cinkem
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Zveme tě v sobotu 6. června na tréninkovou projížďku a kontrolu trasy ŠKODA AUTO Sázava.
STEVENS JURA 2020: Plně nabito i v základu
24. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Pořídit si základní specifikaci kola často přináší mnoho kompromisů, se kterými se cyklista musí smířit a oželené si časem dokoupit.
Kulhavý zdolal Everest za deset hodin, pro Českou olympijskou nadaci pomohl vybrat zatím čtvrt milionu
23. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Potřinácté vystoupal na Lysou horu, tentokrát dojel až na úplný vrchol, kde na něj čekali všichni parťáci, řada přátel i kolemjdoucích. Bylo 17:32 a olympijský vítěz v cross country na horských kolech Jaroslav Kulhavý právě dokončil svůj „výstup na Everest“.
Metrostav handy cyklo maraton se nevzdává ani letos!
21. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 28. července 2020 odstartuje jeden z nejdelších cyklistických závodů v Česku. Oproti předchozím ročníkům bude ten letošní zcela výjimečný nejen pro závodní týmy svým průběhem, ale také pro fanoušky, kteří budou moci sledovat celou akci on-line.
Biker Kulhavý pojede na kole na „Everest“, aby pomohl sportovat dětem. Zapojit se na dálku může každý
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start se postaví v půl šesté ráno. Třináctkrát za jeden den bude v pátek 22. května 2020 stoupat na vrchol Lysé hory, dominanty Beskyd.
ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár odstartuje 7.6.!
21. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Osmý ročník ŠKODA TOMKET Pražský MTB pohár zahájí „coronavirovou“ sezónu 2020 v neděli 7. června v Beckově.
Cyklovýzva: 1. Zatloukal, 3. Tlamka!
18. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Slibně vstoupili junioři týmu NUTREND SPECIALIED Racing do sezóny 2020 po nucené, coronavirové pauze.
NOVA CUP 2020 odstartuje 13. června závodem ŠKODA AUTO Sázava!
14. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Na start prvního závodu seriálu NOVA CUP 2020 si museli příznivci cyklistiky počkat déle než bývá zvykem. Nyní můžeme s radostí oznámit, že seriál započne 13. června ve středočeské Sázavě!
Vídeň pokračuje v intenzivní výstavbě cyklostezek
14. 5. 2020 | Kategorie: ostatní
Vídeň chce cyklistickou dopravu po městě udělat ještě snazší a bezpečnější.
Novinka: Shimano DEORE M6100
10. 5. 2020 | Kategorie: MTB
Podívejte se na unboxing nové dvanácti rychlostní sady Shimano Deore.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►