DEDA elementi - Italská vášeň promítnutá do komponentů

DEDA elementi - Italská vášeň promítnutá do komponentů

Datum vydání: 3. 5. 2019

Stále přemýšlíte, jakými komponenty „vytunit“ svoje kolo, ať je opět o nějaké gramy lehčí, ale i kvalitnější a spolehlivější?

Nebo se vám jen stará řídítka okoukala a chcete zkusit jiný tvar oblouku? Velmi zajímavou volbou mohou být nejen na silniční cyklistiku profilovaní Italové pod značkou DEDA elementi. Ti dodávají svoje komponenty mnoha světovým profesionálním týmům – pro příklad Lotto Soudal, UAE Team Emirates, Cofidis Pro Cycling Team nebo Caja Rural Seguros. A to je dobrý argument sám o sobě, proč dostat tuto značku do hledáčku.
 
Při prvním kontaktu si jistě řeknete, že máte čest s opravdovým specialistou na silniční cyklistiku. Ano, pracovníkům značky, kteří úzce spolupracují s jezdci podporovaných týmů, koluje asfaltová krev v žilách, ale nenechte se zmást – nevymezují se a fokus značky při bližším ohledání působí více než široce. V sortimentu nalezneme i řadu produktů pro horská kola, dráhovou cyklistiku, časovku, triatlon a v neposlední řadě i singlespeedy či city biky. Co to znamená? Nesmí být opomenuty představce pro průměr řídítek 35mm, kompletní časovkářské kokpity, doplňky v podobě  ultralight košíků či šikovných objímek na rám proti padání řetězu a různé stylové komponenty pro poměrně vymezenou skupinu městských fixie borců.
 
Samotný sortiment je dělen do několika různých produktových řad, v závislosti na použitých materiálech a technologii zpracování. Kdo sází na to, že velká část komponentů je z uhlíkového vlákna, není daleko od pravdy. Kupříkladu řady s označením Superleggera a Superzero jsou dle výrobce určeny pro použití na kolech osazených komponenty Shimano Dura Ace nebo Campagnolo Super Record. Podobně pak řady 35 a Zero100 odpovídají řadám Shimano Ultegra či Campagnolo Chorus.


 
Výše uvedená řada, druhá nejvyšší v katalogu – Superzero, nabízí jak karbonová, tak i hliníková řídítka. Většina ostatních řad vám to s materiály ulehčí, je však skoro pravidlem, poskládat z každé řady celý posed – představec, řídítka a sedlovku (s různým offsetem). 


 
Například výše zmíněná řídítka Superzero jsou výjimečná díky svému specifickému Aero profilu, který jezdci poskytuje pohodlný ergonomický úchop. Pro nadcházející sezonu doznala tato řada změn hlavně v podobě přepracovaného designu a barevného provedení.

Novinkou v této řada je hliníkový nástavec pro řídítka s označením Superzero TT s nastavitelnou délkou, určený hlavně pro časovkáře a triatlonisty. Novinkami v řadě Zero100 jsou řídítka Gravel100. Jsou vhodná pro využití na cyklokrosových kolech a samozřejmě dle názvu na gravel/endurance kolech, která zažívají i v naší kotlině s přihlédnutím na „kvalitu“ některých cest velký boom.
 


Nového grafického zpracování se dočkaly například komponenty z řady Zero2, což ocení také nejeden fanda tuningu. V neposlední řadě se Italové zaměřují i na produkci velmi kvalitních omotávek – například novinku s názvem Presa. Díky své specifické struktuře s děrovanou vrchní vrstvou nabízí jezdci možnost velmi komfortního, avšak pevného úchopu. Díky mnoha barevným variantám si navíc vybere každý.
  
Pro nahlédnutí do celé nabídky i s novinkami zaměřte zrak do Písku, kde sídlí výhradní dovozce Deda elementi do ČR – firma CykloŠvec.

Více na www.cyklosvec.cz/deda-elementi.


Zdroj a foto: TZ CykloŠvec
 
 
 
 Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Danny MacAskill je nejlepší hlídač dětí na světě!
21. 5. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Video, které musíte vidět! Brit Danny MacAskill je taková ta normální chůva pro vaše děti.
SP Albstadt: Čábelická devatenáctá, Škarnitzl dvaadvacátý
19. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Jitka Čábelická na úvodním závodě Světového poháru horských kol v německém Albstadtu skončila na devatenáctém místě.
SP Albstadt: Mišoňová desátá, Zatloukal jedenáctý
18. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Sobotní dopoledne v německém Albstadtu patřilo juniorských kategoriím, jež se do programu světového poháru vrátily po šesti letech.
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory!
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory! Německý Albstadt hostí úvodní podnik seriálu horských kol v olympijském cross country.
SP Albstadt: Cink v short tracku 11., Čábelická 17.
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Úvodní díl světového poháru horských kol odstartoval podvečerním short trackem v německém Albstadtu.
Šlápněte s Aimtecem do pedálů! Za sportem i zábavou do Plzně ke sv. Jiří
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Jedenáctý ročník sportovní akce určené pro širokou veřejnost Aimtec Open Race se uskuteční 18. května v Plzni-Doubravce u kostela sv. Jiří. Připraven je celodenní program plný sportu a zábavy pro celou rodinu.
Aero novinky na Giru 2019
16. 5. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si nové aero vychytávky, které se objevily na italském Giru.
Výživa na kole
15. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
Poslechněte si dobré rady ohledně výživy na kole.
Adel obhájil vítězství na HEAD Stolové hory
14. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Filip Adel ovládl po sólové jízdě závod HEAD Stolové hory, který se uskutečnil v neděli 12. května v Machově. Mezi ženami slavila vítězství Barbora Průdková.
Nové Cervélo P5
14. 5. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si kolo Toma Dumoulina Cervélo P5.
Program třetího semináře Cycling University!
13. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
V pořadí třetí seminář vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky se uskuteční v úterý 18. června v kongresovém sále olomouckého Nutrend Worldu.
Velodrom pro amatéry a veřejnost
13. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
Amatérská cyklistika se po letech vrací na betonový ovál na Třebešíně, již 25.5. se koná první UAC dráhový pohár.
» více novinek a videí

 
Reklama