Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí

Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí

Datum vydání: 19. 8. 2019

Vítězem 11. ročníku závodu první kategorie UCI Czech Tour se stal největší favorit Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitcheton Scott. 

Druhý skončil jeho týmový kolega Australan Lucas Hamilton a třetí je český jezdec Michael Kukrle z Elkov-Author.

 
Závěrečnou čtvrtou nejtěžší etapu závodu z Mohelnice do Štenberku po 178 kilometrech vyhrál ve sportu kvarteta první skupiny Hamilton před Impeyem a třetí dojel Kukrle.

Na trati čekalo na jezdce osm vrchařských prémií, z nich pět získal Spaněl José Diaz Gallego z Team Voralberg a to mu nakonec vyneslo prvenství ve vrchařské soutěži. On spolu s Františkem Sisrem z Elkov-Author, Polákem Pawlem Cieslikem, Japoncem Manabu Išibašim a Slovincem Zigou Grošeljem ujeli z pelotonu asi tři kilometry před prvním stoupáním na Dlouhé stráně a před pelotonem vydrželi až do vjezdu do cílového města.
 
Zde na jezdce čekaly tři desetikilometrové okruhy s náročným stoupáním po kostkách a v zatáčkách na Ecce Homo. Hned v prvním okruhu se do sólového úniku pustil německý jezdec Andreas Schillinger z Bora hansgrohe ve snaze sebrat prvenství soupeřům z Mitchelton Scott. Získal k dobru až 40 vteřin, ještě do závěrečného kola vjížděl s náskokem 27 vteřin, ale na vrcholu stoupání jeho naděje skončily.


 
Soupeře se snažil zaskočit nástupem hned v začátku stoupání do posledního okruhu i loňský vítěz této etapy Kukrle. Nástup borce, který na zdejších silnicích hodně trénuje, rozhodl. Z pelotonu se s ním do závěrečného kopce vydali Impey, Hamilton a Grosschartner. Ve snaze urvat etapový vavřín, znovu nastoupil asi pět stovek metrů před páskou, ale v dlouhém spurtu se přes něj dostali Hamilton i Impey.

"Letos jsem na tom byl lépe jak před rokem, proto jsem to zkusil. Soupeři ale byli silní a jsem rád za třetí místo v etapě, ale především v celkové pořadí. Myslím, že lépe jsem tu zajet ani nemohl, navíc se mi zdálo, že cyklisté Mitchelton Scott ani nemuseli jet zcela naplno, vypadalo to, jako že trénují. Pro mě je to rozhodně zatím největší cyklistický úspěch v kariéře," řekl Michael Kukrle.

Z našich jezdců ale neuspěl jen Kukrle. Do elitní desítky se dostalo hned kvarteto závodníků Elkov-Author. Šestý byl klasifikován Jan Bárta, sedmý Jakub Otruba, který zároveň vyhrál soutěž mladých jezdců do 23 let a hned za ním byl Karel Hník.
 
Výsledky:

4. etapa: Mohelnice - Štenberk (178 km):
 
1. Hamilton (Austr./Mitchelon Scott) 4:33:53, 2. Impey (JAR/Mitchelton Scott), 2. Kukrle (Elkov-Author) oba stejný čas, 4. Grosschartner (Rak./Bora hansgrohe)   -1, 5. Bárta (Author Elkov), 6. Stussi (Švýc./Team Voralberg), ...16. Otruba všichni +44, 19. Hník +1:10, 25. Neuman +2:23, 52. Zahálka +6:42, Sisr (všichni Elkov-Author).
 
Konečné pořadí:
1. Impey 13:22:59, 2. Hamilton +9, 3. Kukrle +33, 4. Grosschartner +43, 5. Haig (Austr./Mitchelton Scott) +1:05, 6. Bárta +1:19, 7. Otruba +1:21, 8. Hník +1:47, ...22. Neuman +3:00, 86. Zahálka +32:49.
 
Foto: Jan Brychta / Czech Tour 2019, Zdroj: TZ pořadatelé
 Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

Aktuální novinky a videa

Trek uvedl na trh nový Rail a Powerfly
17. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Zbrusu nový Rail a Powerfly Hardtail nabízejí nejlepší technologické vybavení a výkon v oblasti e-MTB.
Cycling University bude pokračovat podzimním cyklem přednášek!
17. 9. 2019 | Kategorie: ostatní
Celkem osm přednáškových bloků čeká na posluchače podzimního vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky - Cycling University.
Patrik Jahoda 2x4 na MS!
17. 9. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Dvě nepopulární čtvrtá místa z časovky a silničního závodu si přiváží z nizozemského Emmenu handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND Specialized Racing.
Štybar lídrem na světovém šampionátu v Yorkshire
16. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Vrchol sezóny v silniční cyklistice se přiblížil, Mistrovství světa, které se letos koná ve Velké Británii, odstartuje už 22. 9. 2019. Český tým na start tradičně postaví nejen početný, ale také silný tým reprezentantů.
Čeští reprezentanti si podmanili Harrachov!
16. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Čeští reprezentanti Milena Cesnaková a Filip Adel si podmanili šestý díl seriálu NOVA CUP v Harrachově, který byl zařazen do Českého poháru v maratonu.
Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking
15. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Ohlédnutí za 21. ročníkem World Games of Mountainbiking v rakouském Saalbach-Hinterglemm
ŠKODOVÁCKÉ OKRUHY posledním dílem ŠKODA CUPu
15. 9. 2019 | Kategorie: silniční
Seriál Českého poháru mužů na silnici ŠKODA CUP 2019 se blíží do svého závěru. Předposlední sobotu v září, tedy 21. 9. vyvrcholí šestým závodem, kterým bude kritérium v Mladé Boleslavi s názvem ŠKODOVÁCKÉ okruhy.
KoloFogo: Jedna stopa rovná se mnohem víc legrace
11. 9. 2019 | Kategorie: ostatní
S ideou jednostopého vozíku za kolo přišel v roce 2001 německý rámař Florian Weismann.
V Libuši a na Zličíně se rozhodovalo o celkových vítězích TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
10. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Pořadatelé TOMKET Pražského MTB poháru se před pořádáním finálových závodů netajili svým záměrem, učinit závěr celoroční soutěže v XCO pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů netradiční a zajímavý.
Zlínská 50 zůstává v lesích nad Zlínem
9. 9. 2019 | Kategorie: MTB
V neděli 29. září v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 11. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50.
Bábek míří do Tokia s Flowmonem
4. 9. 2019 | Kategorie: dráha
Flowmon Networks prodlužuje spolupráci s cyklistou Tomášem Bábkem.
To nejlepší z Krkonoš! NOVA CUP v Harrachově startuje 14. září
3. 9. 2019 | Kategorie: MTB
Šestá zastávka seriálu NOVA CUP se uskuteční v Harrachově a účastníci se mají opravdu na co těšit!
» více novinek a videí

 
Reklama 
►