Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí

Czech Tour vyhrál Impey, Kukrle třetí

Datum vydání: 19. 8. 2019

Vítězem 11. ročníku závodu první kategorie UCI Czech Tour se stal největší favorit Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitcheton Scott. 

Druhý skončil jeho týmový kolega Australan Lucas Hamilton a třetí je český jezdec Michael Kukrle z Elkov-Author.

 
Závěrečnou čtvrtou nejtěžší etapu závodu z Mohelnice do Štenberku po 178 kilometrech vyhrál ve sportu kvarteta první skupiny Hamilton před Impeyem a třetí dojel Kukrle.

Na trati čekalo na jezdce osm vrchařských prémií, z nich pět získal Spaněl José Diaz Gallego z Team Voralberg a to mu nakonec vyneslo prvenství ve vrchařské soutěži. On spolu s Františkem Sisrem z Elkov-Author, Polákem Pawlem Cieslikem, Japoncem Manabu Išibašim a Slovincem Zigou Grošeljem ujeli z pelotonu asi tři kilometry před prvním stoupáním na Dlouhé stráně a před pelotonem vydrželi až do vjezdu do cílového města.
 
Zde na jezdce čekaly tři desetikilometrové okruhy s náročným stoupáním po kostkách a v zatáčkách na Ecce Homo. Hned v prvním okruhu se do sólového úniku pustil německý jezdec Andreas Schillinger z Bora hansgrohe ve snaze sebrat prvenství soupeřům z Mitchelton Scott. Získal k dobru až 40 vteřin, ještě do závěrečného kola vjížděl s náskokem 27 vteřin, ale na vrcholu stoupání jeho naděje skončily.


 
Soupeře se snažil zaskočit nástupem hned v začátku stoupání do posledního okruhu i loňský vítěz této etapy Kukrle. Nástup borce, který na zdejších silnicích hodně trénuje, rozhodl. Z pelotonu se s ním do závěrečného kopce vydali Impey, Hamilton a Grosschartner. Ve snaze urvat etapový vavřín, znovu nastoupil asi pět stovek metrů před páskou, ale v dlouhém spurtu se přes něj dostali Hamilton i Impey.

"Letos jsem na tom byl lépe jak před rokem, proto jsem to zkusil. Soupeři ale byli silní a jsem rád za třetí místo v etapě, ale především v celkové pořadí. Myslím, že lépe jsem tu zajet ani nemohl, navíc se mi zdálo, že cyklisté Mitchelton Scott ani nemuseli jet zcela naplno, vypadalo to, jako že trénují. Pro mě je to rozhodně zatím největší cyklistický úspěch v kariéře," řekl Michael Kukrle.

Z našich jezdců ale neuspěl jen Kukrle. Do elitní desítky se dostalo hned kvarteto závodníků Elkov-Author. Šestý byl klasifikován Jan Bárta, sedmý Jakub Otruba, který zároveň vyhrál soutěž mladých jezdců do 23 let a hned za ním byl Karel Hník.
 
Výsledky:

4. etapa: Mohelnice - Štenberk (178 km):
 
1. Hamilton (Austr./Mitchelon Scott) 4:33:53, 2. Impey (JAR/Mitchelton Scott), 2. Kukrle (Elkov-Author) oba stejný čas, 4. Grosschartner (Rak./Bora hansgrohe)   -1, 5. Bárta (Author Elkov), 6. Stussi (Švýc./Team Voralberg), ...16. Otruba všichni +44, 19. Hník +1:10, 25. Neuman +2:23, 52. Zahálka +6:42, Sisr (všichni Elkov-Author).
 
Konečné pořadí:
1. Impey 13:22:59, 2. Hamilton +9, 3. Kukrle +33, 4. Grosschartner +43, 5. Haig (Austr./Mitchelton Scott) +1:05, 6. Bárta +1:19, 7. Otruba +1:21, 8. Hník +1:47, ...22. Neuman +3:00, 86. Zahálka +32:49.
 
Foto: Jan Brychta / Czech Tour 2019, Zdroj: TZ pořadatelé
 Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

TOMKET Pražský MTB pohár se rozšíří o kategorii SUPERMASTERS!
21. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Od letošního roku bude​ TOMKET Pražský MTB pohár v olympijském cross country rozšířen o další soutěžní kategorii, která ponese název SUPERMASTERS.
Topforex Lapierre startuje sezonu, na první závody míří do Poreče
21. 2. 2020 | Kategorie: silniční
Kontinentální cyklistický tým čeká po dvoutýdenním soustředění ve Španělsku finálních 14 dní přípravy.
Největší zbytečnost na kole
20. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Pavel Tion vás seznámí se zbytečnostmi na kole.
Jan Škarnitzl je po operaci!
18. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Český reprezentant a olympionik Jan Škarnitzl v pondělí absolvoval plánované vyšetření zlomeniny.
Škarnitzl je zraněný, na Kypru ho vystřídá Vastl
16. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Zkušeného českého reprezentanta a olympionika Jana Škarnitzla dělilo v závodě horských kol Salamina Epic v Řecku od celkového vítězství jen několik stovek metrů.
Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP na Lanzarote!
16. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Nejúspěšnější český handbiker, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, Patrik Jahoda ovládnul úvodní podnik Evropského poháru handbike na Lanzarote.
5 důležitých tipů pro co nejlepší výkon v závodě
14. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Výživa je při vytrvalostním sportu nesmírně důležitá. Na co si dát pozor, aby vaše tělo bylo perfektně připravené na závod, nedošla vám energie na trati a regenerace přinesla vyčerpanému organizmu vše potřebné pro zotavení? Enervit má pro vás 5 základních pravidel.
CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu
10. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 5. ročník veletrhu CosmoBike Show otevře své brány 15. a 16. února na výstavišti v italské Veroně.
Čeští bikeři odstartovali v Řecku
9. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Na sérii řeckých závodů Salamina Epic MTB Cup vyrazili čeští reprezentanti.
Gravel bike: Zkušenosti z praxe, od silnice po trail
7. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter o zkušenostech z Gravel biku.
MS cyklokros: Zaváhání Jana Zatloukala na startu se projevilo v cíli
3. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Deštěm zmáčené vojenské letiště Dübendorf nedaleko Curychu bylo dějištěm Mistrovstv​í světa v cyklokrosu.
Nový formát MČR štafet horských kol i se štafetou žáků!
31. 1. 2020 | Kategorie: MTB
Závod štafet horských kol vždy slibuje divácky atraktivní podívanou, která je umocněná mezinárodní úspěšností českého týmu v této disciplíně.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►