Cyprus Sunshine Cup se vrací na scénu

Cyprus Sunshine Cup se vrací na scénu

Datum vydání: 19.01.2024

Po čtyřleté odmlce nabídne Kypr tradiční zahajovací závody MTB sezóny, i když tentokrát v jiném formátu.

Přelom února a března představoval v minulosti na Kypru tradiční “otvírák” MTB  sezóny a na tamních závodních tratích pravidelně startovala velká jména světové XC scény. Kypr vždy lákal nejen dobrou organizací závodů, ale také krásnou přírodou a příhodným středomořským klimatem. Poslední ročník kyperských klání se odehrál v roce 2020, tedy těsně před vypuknutím Covidu. Nejen kvůli Covidu, ale také kvůli nutnosti změny formátu závodů byla tato tradice na čtyři roky přerušena. Bikeři se původně měli představit na Kypru už v loňské sezóně, ještě na podzim byly v plánu tři závody XCO C1, organizátoři však nakonec svou snahu vzdali s cílem připravit kvalitní klání pro olympijský rok.

 

Tradiční kyperské závody nabízely v minulosti jak podniky XCO, tak především etapový závod, který nesl název Afxentia. Ten zažil svou derniéru v roce 2020, když se konal jako čtyřetapový závod dvojic. Před sezónou 2021 se ale UCI rozhodla etapové závody tohoto formátu (tedy závody, ve kterých se kombinovaly kratší maratonské etapy s časovkou a XCO, případně XCC) poslat k ledu a započítávat do XCO žebříčku body pouze z cross country závodů. Organizační tým si tak dal od pořádání závodů pauzu.
 


 

V sezóně 2024 čekají na bikery, kteří se vydají sbírat body na Kypr, tři závody C1. Všechny tři budou pořádány na různých tratích a různých místech, narozdíl třeba od závodů na řeckém ostrově Salamina nebo v řecké Spartě. Dva z nich se pojedou na osvědčených tratích a jeden na trati úplně nové.
 

Ročník 2024 odstartuje ve středu 21. února nedaleko Limassolu na známé trati Amathus. V sobotu 24. února se pojede na nové trati v obci Tochni a celý seriál vyvrcholí v neděli 25. února v pohoří Macheras na osvědčené trati v prostředí parku Mantra tou Kampiou, na které se jezdila v minulosti poslední etapa závodu Afxentia již od roku 1997. 
 

Organizační tým se vždy pyšnil hojnou účastí těch nejlepších světových XCO jezdců, letos ale nelze jejich účast očekávat v tak hojné míře jako dříve. Termínově totiž kyperským podnikům konkurují dva závody HC ve Španělsku (v Chelvě a v Banyoles), kde lze očekávat nejvyšší zastoupení špičkových bikerů, ale také na popularitě stále rostoucí závody na řeckém ostrově Salamina.
 

Výraznou a vítěznou stopu v minulosti na Kypru zanechali i čeští bikeři, ať už Jaroslav Kulhavý a Ondřej Cink nebo třeba sourozenci Jan a Jitka Škarnitzlovi. Nechme se tedy překvapit, kdo z českých bikerů v letošní sezóně naváže na jejich úspěchy.

Více informací o seriálu zde: www.cyprussunshinecup.com.

Zdroj a foto: TZ Jan Němec


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Čeští bikeři otevřeli Cyprus Sunshine Cup úspěšně!
23.02.2024 | Kategorie: MTB
Cyprus Sunshine Cup 2024 rozproudil vášeň a napětí mezi nadšenými fanoušky horských kol! První ze série tří závodů odstartoval ve středu 21. února na malebném ostrově Kypr. 
Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
» více novinek a videí