Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!

Cyklokrosařka Zemanová má bronz z mistrovství Evropy!

Datum vydání: 06.11.2023

Cyklokrosařka Kristýna Zemanová má další velkou medaili! Po zisku bronzu na únorovém mistrovství světa v Hoogerheide získala v kategorii do 23 let další bronz na evropském šampionátu v Pont Chateau.
 

Postarala se tak o nejlepší český výsledek na ME, jehož program byl kvůli nepříznivému počasí ve Francii zhuštěn do jediného dne.

„Jsem ráda, že se mi povedlo získat medaili i na Evropě. Věděla jsem, že natrénováno mám, ale člověk nikdy netuší, co se stane. Nakonec to vyšlo a mám motivaci do dalších závodů,“ řekla Kristýna Zemanová.

„Bohužel jsem zase zaspala na startu, vycvakla jsem obě nohy z pedálů a jela jsem někde kolem sedmého místa. Nejlepší holky mi trošku ujely, ale snažila jsem se jet své tempo, protože jsem měla od závodníků předchozích kategorií zprávy o tom, že během závodu hodně rychle dochází síly,“ líčila Zemanová.


Propracovala se na čtvrté místo, dotáhla se i na Holanďanku Bentveldovou.

„Kristýna neměla lehkou pozici, protože jí Holanďanka vůbec nestřídala a čekala, že ji porazí ve spurtu. Naštěstí v předposledním kole zaútočila v kopci a soupeřce odjela, takže můžeme být spokojeni, že to vyšlo na medaili. Kdy jí Holanďanka poctivě střídala, možná mohla pomýšlet i na druhé místo. Ale bronz je taky skvělý a takticky to Kristýna zvládla velmi dobře,“ pochválil ji reprezentační trenér Petr Klouček.

Titul v této kategorii brala Britka Bäckstedtová, z českých reprezentantek se do elitní desítky vešla ještě devátá Kateřina Hladíková.

 

Umístění v top 10 vybojovaly hned tři české juniorky. Sedmá byla Amálie Gottwaldová, osmá Kateřina Douděrová a devátá Daniela Hezinová.

„Gottwaldová přitom startovala úplně zezadu, protože měla málo vyjetých bodů. Takže se musela prodírat dopředu. Jinak mohla být daleko výš. Douděrové závod příliš nesedl, osmé místo pro ni není úplně nejlepší. A Hezinovou připravily o lepší výsledek dva pády,“ řekl Klouček.

Mezi juniory byl nejlepším z Čechů byl čtrnáctý Patrik Lienert, v závodě mužů U23 skončil Václav Ježek 21.

„Hlavně v juniorech jsme od kluků čekali podstatně víc. Jenže nikdo pořádně neodstartoval, byly tam i defekty a nebylo to prostě ono. Bažanta navíc pobolívalo v krku, objel jen dvě kola a bylo vidět, že vůbec nemá tah,“ hodnotil trenér reprezentace.

V elitních kategoriích slavili tituly Belgičan Michael Vanthourenhout a mezi ženami nizozemská favoritka Fem van Empelová. Michael Boroš skončil 15., v ženské kategorii Česko zastoupení nemělo.

„Bory zajel takový svůj standard, žádné velké překvapení ani zklamání,“ dodal Klouček.

Výsledky:
 

Muži: 1. Vanthourenhout (Belg.) 1:02:13, 2. Mason (Brit.) +7, 3. van der Haar +19, 4. Ronhaar +21, 5. Kamp (všichni Niz.) +44, 6. Iserbyt (Belg.) +58, … 15. Boroš +3:28, 22. Říman (oba ČR) +6:45.
 

Ženy: 1. van Empelová 52:44, 2. Alvaradová (obě Niz.) +1:35, 3. Casasolaová (It.) +1:56, 4. van der Heijdenová +2:39, 5. van Alphenová (obě Niz.) +3:06.
 

Muži do 23 let: 1. Michels 52:16, 2. Verstrynge (oba Belg.) +25, 3. Lelandais (Fr.) +44, … 21. Ježek +3:35, 22. Kerl +3:42, 31. Novotný +4:54, 33. Kuba +5:05, 34. Fiala +5:33, 39. Černý (vš. ČR) +6:49.
 

Ženy do 23 let: 1. Bäckstedtová (Brit.) 48:46, 2. Schreiberová (Luc.) +34, 3. Zemanová +1:11, 9. Hladíková +4:22, 18. Jeřábková (vš. ČR) +5:38.
 

Junioři: 1. Sparfel (Fr.) 43:49, 2. Takács (Maď.) stejný čas, 3. Simon (Fr.) +8, … 14. Lienert +1:28, 29. Šumpík +2:40, 35. Janout +2:59, 36. Kraus +3:04, 57. Hájek +6:12, Bažant (vš. ČR) nedokončil.
 

Juniorky: 1. Geryová (Fr.) 41:06, 2. Fergusonová (Brit.) +26, 3. Chladoňová (SR) +31, … 7. Gottwaldová +2:33, 8. Douděrová +2:37, 9. Hezinová +2:48, 29. Viková +5:26, 45. Panušová (vš. ČR) +8:24.

 

Foto: Massimo Fulgenzi, Zdroj: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama ► 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Remco Evenepoel zpět ve světové špičce!
19.04.2025 | Kategorie: silniční
Remco Evenepoel se po dlouhé rekonvalescenci z těžkého zranění vrátil mezi absolutní cyklistickou elitu.
Finiš Remca Evenepoela na Brabantse Pijl Final 2025 KM's
18.04.2025 | Kategorie:
Prague Bike Fest 2025: Adrenalin, technologie a zábava pro celou rodinu
18.04.2025 | Kategorie: ostatní
Třetí ročník největšího cyklistického svátku u nás Prague Bike Fest se uskuteční 26. a 27. dubna 2025.
Colnago V5Rs nastavuje nový standard závodních kol
17.04.2025 | Kategorie: silniční
Colnago V5Rs je nejnovější závodní silniční kolo z dílny legendární italské značky, které vzniklo ve spolupráci s týmem UAE Team Emirates.
První letošní reportáž seriálu Prima CUP je venku!
16.04.2025 | Kategorie:
V sobotu 12. dubna jsme odstartovali sezónu na skvělém závodě Decathlon Hradec Králové, který přilákal neuvěřitelnou tisícovku nadšených účastníků!
Tisícovka závodníků si užila úvodní závod Prima CUPu
15.04.2025 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP odstartoval letošní bikovou sezónu ve velkém stylu! První závod, který se uskutečnil v sobotu 12. dubna v Hradci Králové, přilákal tisícovku nadšených závodníků všech věkových kategorií.
Útok na Van der Poela během Paříž–Roubaix: Fanouškovi hrozí pokuta i vězení
15.04.2025 | Kategorie: silniční

Cyklista útok ustál a dojel si pro vítězství, ale případ má nyní dohru u policie a hrozí i soudní řízení.

Paříž-Roubaix 2025: Výsledky
13.04.2025 | Kategorie: silniční

Van der Poel tímto vítězstvím přidal osmý triumf v monumentálních klasikách a potvrdil svou dominanci v jarních závodech.

Paříž–Roubaix 2025: Kdy a kde sledovat
12.04.2025 | Kategorie: silniční
V neděli 13. dubna 2025 se uskuteční 122. ročník legendárního cyklistického závodu Paříž–Roubaix, známého jako „Peklo severu“.
Vif Eleven Head Cyklolive vstupuje do 15. sezony s velkými ambicemi
11.04.2025 | Kategorie: ostatní
Cyklistický tým má více než 120 závodníků všech věkových a výkonnostních kategorií. 
» více novinek a videí