Cyklokrosaři věří v úspěch

Cyklokrosaři věří v úspěch

Datum vydání: 29. 1. 2016

Přestože v průběhu sezóny žádné velké výsledky na mezinárodní scéně čeští cyklokrosaři nezískávali, tak před světovým šampionátem v belgickém Zolderu rozhodně na mysli neklesají.

Prakticky v celé sezóně to vypadalo, že Pavla Havlíková bude největší českou medailovou nadějí. Poslední dva závody Světového poháru však rozhodně nezajela podle svých představ.

„Trať v Hoogerheide mi nikdy neseděla, ani letos se mi to nepodařilo prolomit. Těžko hledat jednu příčinu, že jsem byla 17. Nazvala bych to jedním nepovedeným závodem a házím to za hlavu. Nechci se v tom nijak zvlášť pitvat. Co bylo to bylo, teď je důležité co bude,“ řekla šestá žena světového žen žebříčku.

„Žádné následky to na mě určitě nezanechalo, jedu dál dle plánu. Žiji přítomností, ne tím co bylo. Jeden závod to určitě nezmění,“ pokračovala.

Po závodu v Nizozemí nejela domů a trénovala v Belgii.

„Zvolila jsem variantu nikam necestovat a dobře si odpočinout. Počasí tu bylo lepší než v Čechách, hlavně o dost tepleji. Měla jsem ideální podmínky a navíc nyní to už není o tréninku, ale o pohodě. Až do závodu zůstanu v soukromí, je to pro mě moc důležité. Chaos před závodem by ničemu neprospěl,“ pokračovala.

Okruh v Zolderu má ráda.

„Trať bude rychlá za všech povětrnostních podmínek, což mi vyhovuje. Prosincový test nevyšel špatně, tak nemohu říct nic špatného,“ doufá česká reprezentantka.

 Mistrovský závod prý vnímá stejně jako každý jiný.

„Vnímám to zcela stejně jako všechny závody v sezóně, jen novináři mi pořád připomínají, že MS je něco jiného. Do každého závodu jdu naplno, porvat se o co nejlepší výsledek. A hlavně si to jedu užít. Vše budu dělat stejně jako celou sezónu. Na trati jsem byla poprvé dnes a vše poběží ve stejných kolejích. Top Ten se vždycky počítá, to je jasný. Vyhrát může zcela kdokoli, v popředí se celý rok pohybuje minimálně deset holek, které si dělají zálusk na podium. Bude to zcela otevřený závod, pro diváky hodně atraktivní,“ dodala Havlíková.

V elitní kategorii mužů pojede v českém trikotu pouze dvojice Radomír Šimůnek a Michael Boroš. Oba věří, že desítka je pro naprosto reálná.

„Jsem realistický. Odpadlo dost Belgičanů a myslím, že desítka je možná. Top pět by bylo lepší a každý v hlavně jistě nosí podium. Letos mi nevyšel ani jeden závod Světového poháru, takže doufám, že to nejlepší může přijít na konec. Van der Poel a van Aert jsou z jiné dimenze, konkurovat jim mohou jen van der Haar a Pauwels,“ vypočítává největší favority Šimůnek.

Okruh v Zolderu mu vyhovuje.

„Byl jsem zde při SP jednou čtvrtý, dvakrát do desítky a při MS v roce 2002 devátý mezi jezdci U23,“ připomněl úřadující mistr republiky.

„Na tomto okruhu myslím, že není nic nemožného. Doufám, že to nebude ale jako při prosincovém SP, kdy jsem si musel nejlepší dojíždět, chtěl bych být vepředu hned od startu,“ přeje si Boroš.

„Budu startovat z druhé řady, ale na zdejší dlouhé rovince se to dost přelévá. Ale i když zaprší, tak žádné bahno nebude a bude to rychlý závod, což by mě mělo vyhovovat,“ řekl stříbrný z domácího šampionátu Boroš.

„Před mistrovstvím v Kolíně jsem trochu marodil, nyní se cítím lépe a doufám, že Top Ten bude,“ dodal Boroš.

Ještě před nimi vyrazí na trať bronzový junior z Louisville Adam Ťoupalík, tentokrát však pojede v kategorii U23.

„Cítím se dobře, okruh není těžký a bude rychlý. Při SP jsem si potvrdil, že mi sedí a věřím, že nejdůležitější závod sezóny dopadne dobře. Budu spokojen s podiem nebo když ze sebe vydám vše, zklamán naopak budu, když přijde nějaká smůla. Na podium ale může myslet tak sedm jezdců, největším favoritem je Belgičan Eli Iserbyt,“ řekl Ťoupalík.

Spolu Havlíkovou pojede mezi ženami i mistryně republiky Martina Mikulášková.

„Zraněný úpon ještě trochu cítím, ale myslím, že mě limitovat nebude. Spokojená budu s umístěním do dvacítky. Nechci si po nevydařené sezóně dávat větší cíle, může překvapit jen sebe i příznivce,“ přidala Mikulášková.

Zdroj: ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

ROUVY Specialized Cycling Team | 2022 review
30. 11. 2022 | Kategorie:
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
ROUVY Specialized Cycling Team oznamuje nové tváře
30. 11. 2022 | Kategorie: MTB
ROUVY podporuje cyklistiku dlouhodobě, na různých úrovních a v mnoha směrech dává šanci růst i nadějným talentům.
Pražský MTB pohár ocení Trenéra a Objev roku, do Síně slávy uvede Jaroslava Kulhavého!
27. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Nedílnou součástí každého ročníku ŠKODA Pražského MTB poháru je předávání unikátních pohárů s pražskou dlažební kostkou medailistům celkového pořadí soutěže a vyrytí jmen vítězů jednotlivých kategorií na podstavec obřího poháru, který je putovní trofejí závodů.
Iveta Miculyčová třetí na MS BMX Freestyle v Abú Dhabí
13. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
Bronz na mistrovství světa Freestyle BMX v kategorii žen vybojovala teprve šestnáctiletá česká reprezentantka Iveta Miculyčová.
Slevy kol, koloběžek a odrážedel GALAXY
12. 11. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Domácí značka GALAXY připravila před Vánoci zajímavé slevy celého sortimentu jízdních kol, koloběžek a odrážedel.
Hvězdy dráhové cyklistiky se tuto zimu vracejí na obrazovky Warner Bros. Discovery
12. 11. 2022 | Kategorie: dráha
Lesk a kouzlo UCI Track Champions League se vrací. Čtyři týdny akce „kolo na kolo“ na nejlepších velodromech v několika ikonických evropských městech – každý okamžik dění
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do Vlašimi
11. 11. 2022 | Kategorie: ostatní
CYKLOŠVEC přijme prodavače - mechanika do prodejny CYKLOŠVEC ve Vlašimi.
Miculyčová chce na MS v Abú Dhabí vybojovat olympiádu
9. 11. 2022 | Kategorie: MTB
V srpnu šestnáctiletá Iveta Miculyčová získala senzační titul mistryně Evropy v disciplíně freestyle BMX, o nadcházejícím víkendu by na mistrovství světa v Abú Dhabí ráda potvrdila, že to nebyla náhoda. Chce postoupit do finále a ideálně vybojovat místo pro olympijské hry v Paříži 2024.
Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá
7. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Velmi vydařený závod má za sebou cyklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.
Juniorka Hanáková skončila na ME šestá
6. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v belgickém Namuru v dnešní úvodní den bylo šesté místo Eliška Hanákové v závodě juniorek. Mezi muži kategorie U23 dojel Matyáš Fiala na 24. místě.
Na ME do Belgie jede 15 českých cyklokrosařů
2. 11. 2022 | Kategorie: cyklokros
Patnáct českých reprezentantů bude startovat na víkendovém mistrovství Evropy v cyklokrosu, které hostí belgický Namur. Největší českou nadějí na cenný kov je junior Václav Ježek, který v poslední době prokazuje velmi dobrou formu.
10 BIKE HACKŮ - Tohle musí znát každý!
1. 11. 2022 | Kategorie: MTB
Podívejte se na video Jakuba Vencla.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►