Van Aert se dočkal teprve druhého vítězství díky smůle Van der Poela

Datum vydání: 12.11.2017

Na bahnité trati v Gavere obraly Nizozemce Van der Poela (Beobank-Corendon) o další suverénní triumf mechanické problémy. 

Pátý díl Superprestige v belgickém Gavere nabídl další z řady soubojů dvou největších hvězd současného cyklokrosu - letošního suveréna a čerstvého mistra Evropy z Tábora Mathieu van der Poela a belgického mistra světa Wouta van Aerta (Crelan-Charles).

Přesto, že ani tréninkový kemp v Toskánsku a vynechání mistrovství Evropy zatím Van Aertovi nepomohlo k nalezení ztracené formy (nebo vylepšení formy, která by ho alespoň přiblížila svému rivalovi na dostřel), radoval se dnes ze skalpu svého velikého soupeře. 

Van der Poel se přitom vypořádal s defektem i výměnou kola a opět mířil za suverénním triumfem. Vždyť jeho náskok na druhého Van Aerta, který předtím spadl a také musel měnit bicykl, se ještě v úvodu posledního kola pohyboval kolem půl minuty. Jenže nizozemského šampiona v jeho další spanilé jízdě zastavily mechanické problémy.

Díky tomu se kolem něj dokázal prohnat Van Aert, 
loňský mistr Evopy Toon Aerts (Telenet Fidea) i Klaas Vantornout (Marlux - Napoleon). Prvně jmenovaný si nakonec mohl vychutnat teprve druhé vítězství v sezoně, zatímco Van der Poel ještě dokázal obrat o podium Vantornouta a skončil za Aertsem třetí. 
 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
» více novinek a videí