Test: Specialized S-Works Prevail
Datum vydání: 31.10.2013
Nejvyšší model přilby Specialized, S-Works Prevail, vozí na svých hlavách celá řada profesionálních závodníků včetně české jedničky Romana Kreuzigera, Zdeňka Štybara nebo olympijského vítěze Jaroslava Kulhavého. CykloNovinky.cz měly možnost helmu vyzkoušet.
Označení S-Works znamená, že se jedná o nejlepší model v dané kategorii. Tomu samozřejmě odpovídá také cena, bez koruny pět a půl tisíce korun.
Tvar přilby s výrazným podélným čelním větráním s logem
„S“
uprostřed je pro značku Specialized charakteristický. Konstrukce skořepiny je vyztužená vnitřní kevlarovou kostrou Inner Matrix, která dovoluje užití velkých větracích otvorů, ubírá na hmotnosti přilby (185 g) a vylepšuje její pevnost.
Upevnění helmy na hlavu páskem je komfortní a pevné. Systém MidSet navíc dovoluje i výškové nastavení až o pět bodů. Celkové pohodlí zvyšuje i odvětrávání s interními vzduchovými ventily a mohutným předním větracím průduchem, který se u značky Specialized nazývá Mega Mouthport.
Větrací systém přilby je v porovnání s konkurenčními značkami velice znát a to je její velké plus. Samozřejmě díky skvělému větrání bude přilba ztrácet na lepší aerodynamice, proto pro lepší aerodynamiku Specialized upřednostňuje novou závodní helmu
S-Works Evade
, která oproti
S-Works Prevail
šetří 46 vteřin na vzdálenost 40 km. S lepší aerodynamikou si samozřejmě více připlatíte, S-Works Evade Vás vyjde bez koruny na šest tisíc korun.
Samotný skelet z Dual Density pěny, tlumící případný náraz, je uvnitř vyztužen pevnou sítí Inner Matrix. Ta se podílí nejen na celkovém navýšení pevnosti konstrukce, ale zároveň umožňuje konstruktérům maximální odlehčení skeletu jako celku. Skořepina pak pokrývá nejen vnější partii, ale zasahuje i přes spodní okraj přilby.
Další plus přilby je odlehčená síťovina 4X DryLite, která se nevytahá ani po působení potu či vody.
Helma S-Works Prevail 2014
je pro pány vyráběna ve dvanácti barevných variantách a několika týmových barvách včetně stáje Saxo-Tinkoff,
Omega Pharma - Quick-Step
, Lampre a dalších. Pro dámy to jsou pouze
tříbarevné varianty
a
jedna týmová
. Případně si můžete vybrat jednu z barevné edice pro Tour de France, jako je tradičně žlutá,
zelená
nebo bílá s červenými puntíky.
Fanoušky Belgičana Toma Boonena určitě potěší i novinka pro rok 2014, Specialized uvedl do prodeje přilbu přímo v jeho barvách.
Celkové hodnocení:
U helmy nás velice překvapilo její odvětrávání, které je na hlavě velice znát. Skvěle funguje i zapínací systém s možností nastavení zadního upínání. Přilba drží a nemá tendenci povolovat. Stejně tak použité výstelky navyšují celkový komfort, který je jednoznačně nadstandardní. Bezkonkurenční je také váha přilby, jenž činí 185 g. Velké plus musíme přiřadit širokému spektru barev, z něhož si snad musí vybrat každý.
Zákazníky může odrazovat vysoká cena přilby, prodejní cena u Specialized pro rok 2014 činí 5 499 Kč, oproti top modelům přilby značky Giro nebo Bell, které se dají pořídit od třech tisíc.
Foto: Specialized a CykloNovinky.cz
Sdílejte tento článek na:
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.
Více informací
beru na vědomí
Reklama
►
Reklama
►
Reklama
►
Reklama
►
Aktuální novinky a videa
Josef Černý po pěti letech končí v Soudal Quick-Step. Belgický tým už nemá českého závodníka
01.09.2025
| Kategorie: silniční
Belgický WorldTeam Soudal Quick-Step uzavřel soupisku pro sezonu 2026 a Josef Černý v ní chybí.
Novinka: Přilba Catlike Kompacto II
31.08.2025
| Kategorie: MTB, ostatní
Lehká a bezpečná městská helma s MIPS pro každý den.
Petr Vakoč a Kristýna Zemanová ovládli gravelové mistrovství republiky
31.08.2025
| Kategorie: gravel
Český gravel má nové šampiony.
Vuelta 2025 - Výsledky 9. etapy
31.08.2025
| Kategorie: silniční
Vuelta 2025 - Výsledky 8. etapy
30.08.2025
| Kategorie: silniční
Chris Froome po těžké nehodě při tréninku úspěšně podstoupil operaci
30.08.2025
| Kategorie: silniční
Chris Froome úspěšně podstoupil operaci po středečním vážném pádu při tréninku poblíž Toulonu na jihu Francie.
Vuelta 2025 - Výsledky 7. etapy
29.08.2025
| Kategorie: silniční
Ondřej Cink se po šesti letech vrací na MS XCM
29.08.2025
| Kategorie: MTB
Ondřeje Cinka čeká začátkem září pořádná zkouška odolnosti.
Troy Brosnan slaví 100. start ve Světovém poháru s custom Canyon Senderem
28.08.2025
| Kategorie: MTB
Australský sjezdař Troy Brosnan se o víkendu v Les Gets stal členem elitního klubu.
Vuelta 2025 - Výsledky 6. etapy
28.08.2025
| Kategorie: silniční
» více
novinek
a
videí
Úvod
Novinky
MTB
Silniční
Dráhová
Cyklokros
Ostatní
Video
Cyklokros
Dráhová
MTB
Silniční
Ostatní
Fotogalerie
Trénink
Výživa
Soutěže
Kalendář
Partneři
Kontakty
Přihlášený uživatel:
Nejste přihlášen(a).
přihlásit
registrovat