Cyklistická Visegrádská 4 se pojede i virtuálně

Cyklistická Visegrádská 4 se pojede i virtuálně

Datum vydání: 3. 1. 2022

Seriál virtuálních cyklistických závodů na platformě ROUVY, který si v roce 2021 odbyl premiéru, významně povýšil.​ Nový ročník, který odstartuje 11. ledna 2022, se letos poprvé pojede jako Visegrad 4 eCUP. Půjde o historicky první evropský cyklistický pohár v e-sportu.

 

Bude mít celkem čtyři závody a stejně jako vloni se nad jejich rámec pojede i mistrovství republiky – ŠKODA eMČR. Seriál startuje 11. ledna závodem GP ČR, následovat budou GP Slovenska (25. 1.), GP Polska (15. 2.), GP Maďarska (8. 3.) a domácí šampionát se uskuteční 22. března.

 

„Letos se nám povedlo povýšit celý seriál na mezinárodní úroveň. Oslovili jsme federace, které pořádají závody Visegrádské čtyřky na silnici a všem se myšlenka virtuálních závodů moc líbila. K dohodě došlo rychle a každý závod se tak pojede pod patronací dané země,“ uvedl prezident Českého svazu cyklistiky (ČSC) Ing. Petr Marek.

 

I když už se závodů na platformě Rouvy účastnili hned v prvním ročníku i zahraniční cyklisté, teď se čeká daleko početnější mezinárodní peloton. 

„Bude to mnohem atraktivnější pro profesionály i hobby jezdce, protože mohou poměřit své síly v opravdu kvalitní mezinárodní konkurenci. Virtuální závody si získávají hlavně v tomto období stále větší oblibu a pro cyklisty je to i dobrá forma tréninku v horším počasí. Navíc je tam v neposlední řadě také náboj soutěžení,“ doplnil marketingový ředitel ČSC Michal Kramer.

Český svaz cyklistiky už vytvořil k seriálu Visegrad 4 eCUP a ŠKODA eMČR speciální microsite na czechcyclingfederation.com, kde jsou všechny důležité informace, podmínky účasti a také registrace. 

 

Pro kategorii hobby cyklistů připravil ČSC navíc novoroční dárek v podobě volných voucher kódů pro předplatné na aplikaci Rouvy.

„A abychom amatérské závodníky ještě více motivovali, tak dva nejlepší ze seriálu Visegradské 4 budou mít možnost startovat vedle vybraných profesionálů na mistrovství republiky, na němž budou všichni nejlepší fyzicky přítomni a pojedou na jednom místě,“ prozradil Kramer.

Virtuální cyklistické závody si získávají stále více příznivců i mezi profesionály.

„V rámci zimní přípravy je to hlavně pro silničáře občas dobrá forma tréninku a také zpestření. Můžu si vybrat profil, jaký chci a slušně se u toho zapotím. Já osobně jdu radši v nepříznivém počasí na trenažer než ven, navíc mě hodně baví technologie, takže jsem fanouškem virtuálních závodů,“ řekl cyklista rakouské stáje Felbermayr - Simplon Wels Daniel Turek, který se stal premiérovým mistrem republiky ve virtuálním závodě.

„Je dobře, že se z toho podařilo udělat mezinárodní seriál. Z virtuálních závodů se skoro stává regulérní cyklistická disciplína, řada kluků tomu hlavně v zimě propadla a já to rozhodně nepovažuji za nějakou degradaci. Titulu mistra republiky si cením, i když to určitě neberu jako nejlepší výsledek sezóny. Ale pořád je to dres mistra a určitě ho budu chtít obhájit,“ dodal Turek.

Zdroj: TZ ČSC, foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Sluníčko, krásná příroda a stovky bikerů. Takový byl závod ZP 211 Stolové hory
16. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Druhý závod seriálu Prima CUP ​odstartoval ve Stolových horách v neděli 15. května v Machově. Závod ZP 211 Stolové hory vyhrál mezi muži na nejdelší trase Marek Rauchfuss a v ženách Milena Kalašová.
Vítězem jubilejního 50. Závodu míru juniorů se stal Emil Herzog
16. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Je dobojováno! Závod míru juniorů letos napsal jubilejní 50. kapitolu. Tradiční májové etapy při svém výročí ovládl německý reprezentant Emil Herzog.
Stevens Jihočeský MTB pohár 2022
13. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Stevens Jihočeský MTB pohár 2022 bude zahájen 15. května v Oldřichově u Písku.
Roztočte to se zapletenými koly NEXELO a DEDA
10. 5. 2022 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka NEXELO rozšiřuje sortiment o širokou škálu zapletených kol připravených k roztočení.
Domácí šampionát v maratonu přivítá Dolní Morava 28. května
9. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Jeden z nejsledovanějších českých závodů ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu odstartuje 28. května na Dolní Moravě.
Milčovo kolečko 2022
9. 5. 2022 | Kategorie: ostatní
Dne 8. května se uskutečnil v areálu Tatranu Bosonohy 12. ročník Milčovo kolečko.
Giro zažehne oslavy cyklistiky na platformách Warner Bros. Discovery startuje sezona Grand Tours
4. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Nejlepší jezdci světa hodí v květnu kostkami v boji o maglia rosa. Na Trofeo senza fine pro vítěze Gira d´Italia bude navždy zapsáno nové jméno. Živé přenosy z Gira d´Italia na Eurosportu, Eurosport App a GCN+.
Festka sází na cyklistické komunity a cyklistický boom nejen v jihovýchodní Asii
4. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost FESTKA, český výrobce špičkových karbonových rámů pro jízdní kola, představuje spolupráci s thajskou značkou Concept Speed
Podařený bikový víkend na Zličíně!
4. 5. 2022 | Kategorie: MTB
Víkendovým třetím a čtvrtým závodem na Zličíně se Škoda Pražský MTB pohár překlenul do své druhé kalendářní půlky.
Rozjela se sezóna výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách
4. 5. 2022 | Kategorie: ostatní
Poslední dubnový víkend se uskutečnil první výlet Na kole vinohrady Uherskohradišťska a rozjela se tak další sezóna cyklo a pěších výletů Krajem vína po Moravských vinařských stezkách.
Závod míru juniorů slaví 50. výročí
2. 5. 2022 | Kategorie: silniční
Půl století! Cyklistický Závod míru juniorů slaví kulaté jubileum. Tradiční májové etapy se letos pojedou přesně popadesáté! Cyklisté na nejprestižnějším juniorském etapovém závodě v Česku roztočí svá kola už příští týden! A opět se na sever Čech sjede špička z celého světa.
Stevens 2022 Sonora GX AXS
27. 4. 2022 | Kategorie: MTB
Závodní topmodel hamburské značky je připraven postavit se na start.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►