Cyklisté ATT Investments získali na úvod sezóny třicet čtyři UCI bodů

Cyklisté ATT Investments získali na úvod sezóny třicet čtyři UCI bodů

Datum vydání: 04.03.2024

Ze dvou jednorázových závodů v Chorvatsku vytěžil ATT Investments 13 bodů za 6. a 9. místo Dominika Neumana, z etapového závodu na řeckém Rhodosu za 3. místo ve druhé etapě a 4. celkově Mártona Diny dalších 21. Slibný začátek sezóny.

28 týmů, z toho dva z úrovně Pro: italské Bardiani a Corratec. Většina Conti, k tomu ještě pět klubových. Mezi kontinentálními devo týmy Visma-LaB, Decathlon AG2R, Tudor a Q36.5. To byla sestava pro jarní otvírák sezóny Trofej Umag.

Početný peloton, všichni natěšení po zimní přípravě, déšť, profilově nepříliš náročný terén, vysoké tempo, a tudíž značné množství pádů. To byl také hlavní důvod, proč se při sobotní Trofej Umag o vítězství utkala sotva třicítka nejlepších. Výsledný rychlostní průměr 45,5 km/hod. za mokra a deště vypovídá výmluvně o tom, jak se jelo.

Čas vítěze, jímž se stal nováček v dresu devo týmu Visma-LaB, 18letý britský cyklista Matthews Brennan, získala pouze necelá třicítka závodníků. Šesté místo a prvních 10 UCI bodů Dominika Neumana lze za této situace považovat za velmi solidní výsledek. 

Dominik Neuman:

„Jeli jsme na Bartosze Rudyka, ale zdržel ho pád pár kilometrů před cílem. Z týmu jsem tak zůstal v první skupině sám. Možná jsem trošku víc váhal, nechtěl jsem začít spurtovat příliš brzo, pak jsem chvíli neměl kudy, takže z toho bylo nakonec šesté místo.“

Nedělní Trofej Poreč probíhala podobně, pouze se dojíždělo do krátkého kopce. Dominik Neuman za podpory Bartosze Rudyka v samém závěru závodu tentokrát dosáhl na 9. místo a 3 UCI body.

Druhá skupina ATT Investments jela na řeckém Rhodosu Visit South Aegean Islands (2.2). 

Na startu 13 Conti týmů a 8 klubových, regionálních či národních. Celkem 26 národností. Obě etapy byly dost zvlněné a obě končily na kopci. I tady se hodně padalo, zvláště když se první etapa jela na mokru.

V úvodní dojel Márton Dina v první zhruba 20členné skupině na 9. místě, v druhé pobral za 3. místo z 11členné první skupiny bonifikační sekundy, což ho posunulo na konečné 4. místo.

„Kluci dnes předvedli perfektní týmový výkon. Bylo škoda, že dnes moc nefoukalo. Jsem přesvědčený, že kdyby byl větší vítr, tak to, co kluci dnes předvedli, by přineslo větší efekt,“ řekl sportovní ředitel Vojtěch Řepa.

„Do dalších závodů jsem optimista, protože speciálně po dnešku panuje v týmu výborná nálada nejen z výsledku, ale stejně tak z toho, jak se klukům dařilo spolupracovat. Naše vystoupení na prvním závodě tady na Rhodosu hodnotím velmi dobře,dodal Řepa.

TZ ATT Investments / Foto: ATT Investments, Filip Bezděk


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
Mondraker Duna 2024: Nový standard v eMTB
09.04.2024 | Kategorie: MTB
Mondraker Duna 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol s elektrickým motorem. Toto kolo je pozicionováno jako Super Enduro lehkých e-kol.
» více novinek a videí