Slovinský cyklista dosáhl unikátního hattricku

Datum vydání: 5. 12. 2017

Luka Mezgec je špičkový silniční cyklista, v jeho zemi na něj však nikdo nestačí ani na horských kolech, ani v cyklokrosu. 

Devětadvacetý slovinský cyklista od roku 2016 obléká barvy australské World Tour stáje ORICA-Scott. Bylo to ale ještě za jeho působení v nizozemském týmu Giant-Shimano, kdy dosáhl na doposud největší úspěch v kariéře - etapové vítězství na Giro d'Italia. Ve svém působišti má tento výborný spurter roli (jen) klíčového jezdce ve sprinterském vlaku. 

Přesto letos dosáhl na triumf v nizozemské klasice Veenendaal Veenendaal Classic a vyhrál etapu na domácím podniku Okolo Slovinska. No a právě doma se mu letos dařilo na více frontách. Po červnovém prvním trimfu v kariéře na národním šampionátu na silnici dokázal o měsíc později opanovat i mistrovství země v horských kolech. 

V terénu Mezgec vyrůstal. Před svou kariérou silničáře závodil na bikách čtyři a půl sezony a za tu dobu dokázal vybojovat tituly mistra Slovinska v juniorech, U23 a nynější prvenství v kategorie elite je už jeho třetí. 

Ještě působivější však je, že se tomuto všestrannému, talentem obdařenému sportovcovi podařil v cyklisticky vyspělých zemích nevídaný kousek. Ke zmiňovaným dvěma titulům totiž stačil přidat i ten z cyklokrosu!

 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
Danny MacAskill a Endura MT500. To je zážitek
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Pořádný #DownrightDirty s Dannym MacAskillem.
Smolný silniční závod pro český tým na YOG
14. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Velkou dávku sportovní smůly si vybrala česká reprezentační dvojice v silničním závodě na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Němci daňově zvýhodní hybridní auta, na cyklisty zapomněli
14. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Německá cyklistická veřejnost se bouří, vláda schválila daňové zvýhodnění firemních hybridních vozů, na dojíždějící do práce na kole však nemyslela.
To nejlepší z Il Lombardia 2018
14. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Neštastný hrdina z Gira si spravil chuť na posledním monumentu sezony - Thibaut Pinot vyhrál Okolo Lombardie. 
Český tým na YOG v časovce dvojic čtvrtý!
13. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Úvodní disciplínu cyklistických soutěží, časovku dvojic, na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires zvládli velmi dobře naši juniorští reprezentanti, Petr Kelemen a Sam Jirouš, když obsadili čtvrté místo.
Valverde se vybarvuje
12. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Novopečený m​istr světa Alejandro Valverde (Movistar) odstartuje Il Lombardia na novém kole, které je vybarvené do trikolory mistra světa.
» více novinek a videí

 
Reklama