CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu

CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu

Datum vydání: 10. 2. 2020

Již 5. ročník vele​trh​u CosmoBike Show otevře své brány 15. a 16. února na výstavišti v italské Veroně.

Ve dvou dnech bude pro návštěvníky z řad nadšenců i odborníků připraven bohatý program v podobě italského šampionátu v cyklokrosu na elektrokolech či představení etap Giro d’Italia v okolí Verony. Nejznámější značky představí na svých stáncích produktové novinky, které budou prezentovat světová jména jako např. Daniel „Danny“ MacAskill. 

Kdo bude vítězem prvního šampionátu v EBX?
Slovo „elektrokola“ zní ve světě cyklistiky čím dál hlasitěji.  Za posledních 10 let se stále více využívají laici i profesionálové. Není tak překvapení, že vznikají nové závody i pro kola s baterií jako například italský šampionát v EBX = elektro cyklokrosu (z anglického originálu electric bike cross). EBX kombinuje rychlost a vytrvalost s rampami a překážkami. První část etapového závodu proběhne v hale č. 10. Na trati proběhnou závody dvou kategorií: „Modify“ a „GP“. „Modify“ je závodní třída, při které je povoleno částečné použití elektrické energie a je vhodná i pro amatérské závodníky. Oproti tomu „GP“ je již pro profesionální sportovce, kteří mají povoleno plné využití výkonu elektrokol. Závodní trať si budou moci vždy před a po skončení závodu vyzkoušet i návštěvníci veletrhu. Šampionát skončí v červnu čtvrtým závodem na okruhu Mugello v Toskánsku.
Potkej své idoly! 
Během programu bude možnost potkat se také s ikonami různých odvětví cyklistiky. V sobotu dopoledne čeká na fanoušky autogramiáda italského motocyklového závodníka Marca Melandri na stánku Thok Ebike. Na CosmoBike můžete potkat také cyklokrosového závodníka Mathieu Van der Poela, silničáře Marca Aurelia Fontanu. Největší a nejznámější hvězdou veletrhu bude Daniel „Danny“ MacAskill. Skotský street-trialista na svém kole předvádí neuvěřitelné kousky a posouvá triky za hranice představivosti. Danny bude celou sobotu hostem na stánku značky Santa Cruz, jejíž tváří je už několik let. Své novinky představí mnoho dalších značek jako Wilier Triestina, Campagnolo, Merida, SCOTT nebo Husqvarna bicycles.
Detaily z benátských etap růžového závodu 
Slavnostního otevření veletrhu se zúčastní také Mauro Vegni – ředitel slavného italského závodu Giro d’Italia a italští nositelé vítězného růžového trikotu – Gianni Bugno (1990), Stefano Garzelli (2000) a Ivan Basso (2010). V hale 12 se od nich návštěvníci dozví detailnější popis etap, které proběhnou v regionu, ve kterém se nachází i Verona. Benátskem projedou tři etapy – rovinatá etapa (13), časovka (14) a horský dojezd z Benátska až do horského střediska Madonna di Campiglio (17). Svůj start na trati poprvé potvrdil i slovenský závodník Peter Sagan.
Partnerem akce je La Gazzetta dello Sport, tradiční italský sportovní deník. Návštěvníkům budou otevřeny 4 haly (2, 3, 4 a 5) a venkovní tréninková plocha o rozloze 20 tisíc metrů čtverečních. Vstupenky jsou k dispozici online od 10 €.
Více informací na www.cosmobikeshow.com. 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Trénujte chytře s Inpeak Powercrank
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Významný rozvoj technologií prospívá i cyklistice, která díky inovacím uhání dopředu a burcuje profesionály k dosažení jejich maxima.
Startuje kyperský Sunshine Epic, včetně kompletní české špičky!
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Populární kyperský Sunshine Cup se v letošním roce pojede v novém formátu atraktivního závodu dvojic pod názvem Sunshine Epic, podobně jako například Cape Epic a Brasil Ride.
TOMKET Pražský MTB pohár se rozšíří o kategorii SUPERMASTERS!
21. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Od letošního roku bude​ TOMKET Pražský MTB pohár v olympijském cross country rozšířen o další soutěžní kategorii, která ponese název SUPERMASTERS.
Topforex Lapierre startuje sezonu, na první závody míří do Poreče
21. 2. 2020 | Kategorie: silniční
Kontinentální cyklistický tým čeká po dvoutýdenním soustředění ve Španělsku finálních 14 dní přípravy.
Největší zbytečnost na kole
20. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Pavel Tion vás seznámí se zbytečnostmi na kole.
Jan Škarnitzl je po operaci!
18. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Český reprezentant a olympionik Jan Škarnitzl v pondělí absolvoval plánované vyšetření zlomeniny.
Škarnitzl je zraněný, na Kypru ho vystřídá Vastl
16. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Zkušeného českého reprezentanta a olympionika Jana Škarnitzla dělilo v závodě horských kol Salamina Epic v Řecku od celkového vítězství jen několik stovek metrů.
Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP na Lanzarote!
16. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Nejúspěšnější český handbiker, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, Patrik Jahoda ovládnul úvodní podnik Evropského poháru handbike na Lanzarote.
5 důležitých tipů pro co nejlepší výkon v závodě
14. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Výživa je při vytrvalostním sportu nesmírně důležitá. Na co si dát pozor, aby vaše tělo bylo perfektně připravené na závod, nedošla vám energie na trati a regenerace přinesla vyčerpanému organizmu vše potřebné pro zotavení? Enervit má pro vás 5 základních pravidel.
CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu
10. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 5. ročník veletrhu CosmoBike Show otevře své brány 15. a 16. února na výstavišti v italské Veroně.
Čeští bikeři odstartovali v Řecku
9. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Na sérii řeckých závodů Salamina Epic MTB Cup vyrazili čeští reprezentanti.
Gravel bike: Zkušenosti z praxe, od silnice po trail
7. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter o zkušenostech z Gravel biku.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►