CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu

CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu

Datum vydání: 10. 2. 2020

Již 5. ročník vele​trh​u CosmoBike Show otevře své brány 15. a 16. února na výstavišti v italské Veroně.

Ve dvou dnech bude pro návštěvníky z řad nadšenců i odborníků připraven bohatý program v podobě italského šampionátu v cyklokrosu na elektrokolech či představení etap Giro d’Italia v okolí Verony. Nejznámější značky představí na svých stáncích produktové novinky, které budou prezentovat světová jména jako např. Daniel „Danny“ MacAskill. 

Kdo bude vítězem prvního šampionátu v EBX?
Slovo „elektrokola“ zní ve světě cyklistiky čím dál hlasitěji.  Za posledních 10 let se stále více využívají laici i profesionálové. Není tak překvapení, že vznikají nové závody i pro kola s baterií jako například italský šampionát v EBX = elektro cyklokrosu (z anglického originálu electric bike cross). EBX kombinuje rychlost a vytrvalost s rampami a překážkami. První část etapového závodu proběhne v hale č. 10. Na trati proběhnou závody dvou kategorií: „Modify“ a „GP“. „Modify“ je závodní třída, při které je povoleno částečné použití elektrické energie a je vhodná i pro amatérské závodníky. Oproti tomu „GP“ je již pro profesionální sportovce, kteří mají povoleno plné využití výkonu elektrokol. Závodní trať si budou moci vždy před a po skončení závodu vyzkoušet i návštěvníci veletrhu. Šampionát skončí v červnu čtvrtým závodem na okruhu Mugello v Toskánsku.
Potkej své idoly! 
Během programu bude možnost potkat se také s ikonami různých odvětví cyklistiky. V sobotu dopoledne čeká na fanoušky autogramiáda italského motocyklového závodníka Marca Melandri na stánku Thok Ebike. Na CosmoBike můžete potkat také cyklokrosového závodníka Mathieu Van der Poela, silničáře Marca Aurelia Fontanu. Největší a nejznámější hvězdou veletrhu bude Daniel „Danny“ MacAskill. Skotský street-trialista na svém kole předvádí neuvěřitelné kousky a posouvá triky za hranice představivosti. Danny bude celou sobotu hostem na stánku značky Santa Cruz, jejíž tváří je už několik let. Své novinky představí mnoho dalších značek jako Wilier Triestina, Campagnolo, Merida, SCOTT nebo Husqvarna bicycles.
Detaily z benátských etap růžového závodu 
Slavnostního otevření veletrhu se zúčastní také Mauro Vegni – ředitel slavného italského závodu Giro d’Italia a italští nositelé vítězného růžového trikotu – Gianni Bugno (1990), Stefano Garzelli (2000) a Ivan Basso (2010). V hale 12 se od nich návštěvníci dozví detailnější popis etap, které proběhnou v regionu, ve kterém se nachází i Verona. Benátskem projedou tři etapy – rovinatá etapa (13), časovka (14) a horský dojezd z Benátska až do horského střediska Madonna di Campiglio (17). Svůj start na trati poprvé potvrdil i slovenský závodník Peter Sagan.
Partnerem akce je La Gazzetta dello Sport, tradiční italský sportovní deník. Návštěvníkům budou otevřeny 4 haly (2, 3, 4 a 5) a venkovní tréninková plocha o rozloze 20 tisíc metrů čtverečních. Vstupenky jsou k dispozici online od 10 €.
Více informací na www.cosmobikeshow.com. 

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Michal Procházka v reprezentačním dresu na Czech Tour!
6. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Michal Procházka z Favoritu Brno bude na Stevens Izoard Pro startovat od čtvrtka do neděle 6.-9.8. v dresu české reprezentace na Czech Tour zařazeného do kategorie 2.1 mezinárodního kalendáře!
Regionem Orlicka po čtyřech letech ovládl český závodník
3. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Skončením poslední etapy se 34. ročník závodu Regionem Orlicka stal minulostí.
Segafredo Sahara Race již tento víkend!
3. 8. 2020 | Kategorie: MTB
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje od 7. do 8. 8. 2020.
Druhý závodní den závodu Regionem Orlicka přinesl horké poča​sí i skvělou sportovní podívanou
2. 8. 2020 | Kategorie:
Po nevydařené úvodní páteční etapě, která byla zastavena z důvodu nehody doprovodných motocyklů na trati, se v sobotu závodilo bez výrazných komplikací a s velkým nasazením.
První etapa závodu Regionem Orlicka byla anulována
1. 8. 2020 | Kategorie: silniční
31. července proběhlo slavností zahájení cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka 2020 s mezinárodní účastí.
Změna termínů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v září!
31. 7. 2020 | Kategorie:
Všem zájemcům o start na finálových závodech ŠKODA TOMKET Pražského poháru 2020 v měsíci září je určena následující informace.
Studenti pozor! Akademické MČR v XCO má nový termín: 12.9. 2020 v Praze!
31. 7. 2020 | Kategorie:
V reakci na zvýšený zájem studentů vysokých škol o start na Akademickém MČR XCO, s ohledem k různorodosti startovního pole a nutnosti dodržet všechna pravidla ČP XCO kategorie C1 UCI dochází ke změně termínu uskutečnění AMČR.
Češi vytvořili chytrý zámek, který chrání sportovní vybavení. Nyní vstupují na americký Kickstarter
28. 7. 2020 | Kategorie: ostatní
Česká firma Pealock přichází s chytrým zámke​m na sportovní vybavení.
Teplicko je rájem pro cyklisty, nabízí i relaxační sporty
28. 7. 2020 | Kategorie:
I když lázeňské město samo o sobě nabízí spoustu atraktivních cílů, někdo dává přednost aktivnějšímu sportovnímu vyžití. Turistické centrum VisitTeplice představuje několik tipů.
Gruber sedmý na úvodním Českém poháru
22. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Pavel Gruber na Stevens Izoard Pro z Favoritu Brno obsadil ve velmi dobré konkurenci sedmé místo v úvodním závodě Českého poháru, který se jel v Záboří u Blatné. Vítězství vybojoval Němec Loderer.
Tomáš Tlamka má bronz z MČR a je třetí v celkovém pořadí ČP!
20. 7. 2020 | Kategorie: MTB
Dobře, tedy na trojku vyšlo juniorovi týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Tomášovi Tlamkovi Mistrovství České republiky horských kol v Peci pod Sněžkou.
Chystá se nejdelší ultracyklistický závod v Evropě, otestuje ho Dan Polman!
16. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Na srpen je naplánovaný prolog nového nonstop ultracyklistického závodu s podporou kolem Česko-Slovenska v délce 3300 km a převýšením cca 40000 metrů – „Race around Czechia and Slovakia 2020“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►