CosmoBike ve Veroně otevírá sezonu silniční cyklistiky

CosmoBike ve Veroně otevírá sezonu silniční cyklistiky

Datum vydání: 30. 1. 2019

Nadšenci do všech typů kol se sjedou 16.-17. února do italské Verony.

Veletrhu CosmoBike se tak díky novému termínu může zúčastnit ještě více výrobců kol a cyklistického vybavení a další značek, ale hlavně veletrh přivítá celou řadu profesionálních jezdců a týmů, kterým účast umožní závodní pauza.

Partnerem veletrhu je legendární italský titul La Gazzetta dello Sport, jehož růžová barva inspirovala barevnost nejznámějšího silničního závodu v Itálii Giro d’Italia. Nezapomíná se však ani na další odvětví toho nejobtížnějšího sportu. Ve Veroně budou k vidění a vyzkoušení kola pro BMX, biketrial, MTB či cyklokros. CosmoBike navíc představí v rámci svých 3 tematicky zaměřených sekcí demo zkušební dráhu s povrchem pro terénní cyklistiku. Vnější okruh bude přístupný e-kolům a silničním kolům. Využití dráhy bude pro návštěvníky veletrhu zcela zdarma. 
 
Kam v létě na dovolenou? Do Itálie a na kole!

Rok 2019 byl v Itálii vyhlášen jako rok pomalého cestovního ruchu. Odvětví rekreační turistiky nabývá nejen v slunné Itálii na oblibě, a to díky objevování přírodních krás aktivním pohybem, malým dopadem tohoto dopravního prostředku na životní prostředí či možností svobodné volby trasy. V plánu je tak další rozšíření Národní sítě turistických cyklostezek, specializovaná signalizace v dopravě a další cyklistická opatření. Jedním z bodů programu na CosmoBike tak budou veřejné debaty o bezpečnosti na silnicích a o popularizaci cyklistiky. Itálie díky různorodosti své krajiny nabízí širokou škálu terénů pro začátečníky i hobby sportovce. Na CosmoBike se představí cestovní kanceláře, hotely, jednotlivé regiony i značky specializující se na tento typ cyklistiky.

CosmoBike podporuje mladé a začínající podnikatele

Na veletrhu zazáří několik jmen věhlasných aktivních sportovců, i těch, kteří svoji kariéru již ukončili. Mnozí z nich se nyní věnují vývoji produktů ve spolupráci se známými značkami. Mezi stánky bude možné najít například italské značky Wilier Triestina, Pinarello či Cicli Olympia, ale i mezinárodní brandy jako je např. Scott. Vedle nich mohou návštěvníci potkat i zajímavé méně známé výrobce. CosmoBike by se rád stal odrazovým můstkem pro mladé podnikatele s inovativními produkty, které na trh teprve vstupují, a právě pro ně byl založen program Start@. O své know how se podělí v rámci přednášek i během zkušebních jízd, které hudebně doladí DJs.

Zdroj a foto: TZ Štěpánka Mrázková 
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Šlapání o vysoké kadenci je nevhodné pro amatéry
16. 2. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Nejnovější studie vědců z prestižní britské univerzity King's College London svými výsledky doporučuje amatérským cyklistům šlapání o vysoké kadenci.
Co pít a jíst během sportovní aktivity?
16. 2. 2019 | Kategorie: ostatní
Vytvořili jsme pro ​vás základní přehled výživy, na níž by měl dbát jak amatérský sportovec, tak profesionál.
Šestidenní kolumbijský etapák přilákal kromě Frooma i čtyři Čechy
15. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Závod Okolo Kolumbie v těchto dnes absolvují i čtyři Češi včetně teprve osmnáctiletého Karla Vacka.​
Petr Hampl: Mám za sebou nejlepší sezónu kariéry
14. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Petr Hampl má za sebou nejlepší sezónu kariéry a věří, že ta nadcházející bude minimálně stejně dobrá.
Registrace Cycling University otevřena!
13. 2. 2019 | Kategorie: MTB, dráha, silniční
Český svaz cyklistiky otevřel informační server svého projektu Cycling University, kde je zároveň možnost se registrovat k jednotlivým seminářům.
Josef Černý začne svou "World Tour" v neděli v Almerii
13. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Pětadvacetiletý český nováček v pelotonu World Tour, Josef Černý, odstartuje svou kariéru mezi cyklistickou elitou na španělské jednorázovce Clasica de Almeria.
Patrik Jahoda v plné přípravě na sezónu 2019!
13. 2. 2019 | Kategorie: ostatní
Jeden z nejlepších světových hanbikerů současnosti, Patrik Jahoda, který závodí v kategorii H1 má za sebou úspěšné soustředění na větrném Lanzarote.
Výkonnostní trénink dětí a mládeže - III. část
13. 2. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveřejňujeme třetí díl Tréninkové poradny reprezentačního trenéra horských kol Viktora Zapletala na téma Výkonnostní trénink dětí a mládeže.
Výkonnostní trénink dětí a mládeže - II. část
12. 2. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveřejňujeme druhý díl Tréninkové poradny reprezentačního trenéra horských kol Viktora Zapletala na téma Výkonnostní trénink dětí a mládeže.
Výkonnostní trénink dětí a mládeže - I. část
11. 2. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveřejňujeme první díl Tréninkové poradny reprezentačního trenéra horských kol Viktora Zapletala na téma Výkonnostní trénink dětí a mládeže.
TUFO-PARDUS Prostějov se připravuje v Toskánsku
11. 2. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní tým mužů TUFO-PARDUS Prostějov doplněný o nadějné juniory se vydal najíždět kilometry do slunného Toskánska.
Rok 2014 v podání Petra Sagana
10. 2. 2019 | Kategorie: dráha
Zavzpomínejte s námi na rok 2014 a Slováka Petra Sagana, který zářil v cyklistickém poli.
» více novinek a videí

 
Reklama