Continental je jedním z hlavních partnerů Tour de France

Continental je jedním z hlavních partnerů Tour de France

Datum vydání: 20. 2. 2019

Letošní slavnostní zahájení závodu Tour de France je plánované na 6. července v Bruselu. Continental bude jedním z pěti hlavních partnerů – spo​lečně se společnostmi LCL, E. Leclerc, Krys a Škoda.

„Být sponzorem Tour de France je ideálním krokem pro naše produkty a firemní hodnoty,“ uvádí Nikolai Setzer, člen výkonné rady společnosti Continental AG a vedoucí divize pneumatik.

„Po roce, ve kterém jsme byli v pozici ‚menšího‘ partnera a oficiálního dodavatele pneumatik, je nám nyní velkým potěšením stát se jedním z hlavních partnerů nejdůležitějších cyklistických závodů na světě. Zvýšená publicita při udělování cen pro vítěze jednotlivých etap nám umožní zviditelnit naši značku i high-tech pneumatiky, které jsou jedinečné nejen díky svojí bezpečnosti, ale i pro vášeň vítězit.“ 

Christian Prudhomme, ředitel Tour de France, dodáva:

„Radost z vítězství je každodenní emoce na Tour de France. Jezdec, který zvedne ruce na cílové čáře, ať už jako vícenásobný vítěz nebo jde o jeho první vítězství v kariéře, určitě zažije jednu z nejdůležitějších událostí svého života. Continental propojuje svoji image s těmito zážitky, které jsou rovněž spojené s představou výkonnosti, obhájené na nejvyšší úrovni značkou pneumatik. Šampioni Tour, od Bruselu po Paříž přes Saint-Etienne, Tourmalet nebo Nîmes budou usilovat o dokonalost, která definuje Continental.“

Tento rok bude šest týmů (Sky, FDJ, Movistar, Bahrain-Merida, Katusha-Alpecin, Sunweb) závodit na špičkových pneumatikách Competition PRO LTD od značky Continental, speciálně navržených a ručně vyrobených v německém Korbachu. Kromě toho řidiči doprovodných vozidel Tour de France budou jezdit na nejnovějších pneumatikách Continental PremiumContact 6, které se vyrábějí ve francouzském Sarreguemines. Pokud jde o pneumatiky, Tour de France je příběhem francouzsko-německého úspěchu.
 
Jako jeden z pěti hlavních partnerů soutěže bude mít Continental zajištěnou vyšší visibilitu během celé Tour. Logo Continental se objeví na oblouku nad cílovou čárou stejně jako na oblouku „flamme rouge“, jeden kilometr od cíle. Po každé etapě zástupci společnosti Continental předají na pódiu trofej pro vítěze.


 
Technologická divize taktéž využívá spolupráci s Tour de France na podporu svojí strategie „Vision Zero“, světa bez smrtelných nehod a zranění na silnicích. I tento rok bude výrobce pneumatik využívat atraktivitu závodů k tomu, aby vyzval řidiče a cyklisty k větší vzájemné toleranci prostřednictvím kampaní „Sharing the Road“ a „Stay Wider of the Rider“. Na své webové stránce bude Continental dávat fanouškům i tipy na bezpečné cestování v rámci různých etap. Navíc ještě předtím, než závodníci projedou konkrétní etapou, Continental opět nabídne bezplatné kontroly pneumatik pro vozidla zaparkovaná podél trasy. Na samotných závodech se poprvé objeví novinka v podobě speciálních světelných značek v korporátní žluté barvě Continental, které budou cyklistům signalizovat nebezpečné úseky.
 
Historie výroby pneumatik ve společnosti Continental sahá až do roku 1892, kdy byla vyrobena první vzduchová pneumatika „Pneumatics“, poté v roce 1898 následoval první cyklistický plášť. Díky tomu je Continental výrobcem pneumatik s nejdelší tradicí v Německu. Dnes společnost pracuje na zdokonalování svých dvoukolových a automobilových pneumatik sdílením některých technologií. Například sloučenina „Black Chili“ poskytuje vysokou přilnavost nejen u cyklistických pneumatik, ale i u vysoce výkonných plášťů pro automobily.
 

Zdroj a foto: TZ Libor Rajský
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   


Aktuální novinky a videa

Cink vyhrál závěrečnou etapu na Cape Epic
24. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink se španělským parťákem Sergiem Manteconem ovládli závěrečnou etapu Grand Finale Cape Epic 2019!
Fojtík na Cape Epic vyhrál ve své kategorii etapu
23. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Fojtík s parťákem José Silvou vyhrál na nejslavnějším bikovém závodě Cape Epic šestou etapu.
Nová technologie přileb Trek a Bontrager představuje revoluční změnu
23. 3. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Společnosti Trek a Bontrager odhalily průkopnickou technologii přileb nazvanou WaveCel, která je prokazatelně až 48krát účinnější při ochraně proti otřesu mozku v důsledku běžných cyklistických nehod oproti standardní pěně EPS.
Královská etapa na Cape Epic potvrdila svou pověst, Hynek 18.
22. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Jihoafričané Pyga Euro Steel a Philip Buys ovládli královskou etapu Cape Epic o délce 100 kilometrů a převýšením 2.850 metrů.
Pozvánka na testování kol a elektrokol 2019 Stevens, Galaxy a Totem
22. 3. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Zveme Vás na testování kol a elektrokol Stevens, Galaxy a Totem 2019.
Závod Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš už příští týden
21. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Už 31. března se jede první závod Škoda cupu, českého poháru v silniční cyklistice. Tradičním prvním závodem je klasika Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš. Letos popáté se startem a cílem ve Velké Bíteši.
Cape Epic: Cink šestý, Hynek třináctý
21. 3. 2019 | Kategorie:
Druhá polovina jihoafrického závodu Cape Epic začala časovkou na 43 kilometrů s převýšením 1.000 metrů.
Pozvánka: První jarní nadýchnutí
20. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Zveme vás na časovku v Rudolticích, jež tradičně odstartuje cyklistickou sezónu v Pardubickém kraji.
Hynek ve třetí etapě Cape Epic osmý, Kulhavý vítězství neobhájí
20. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Třetí etapa nejslavnějšího etapového závodu na horských kolech Cape Epic nepřinesla pro české barvy pozitivní zprávy.
Cyklistu poslali při závodě špatným směrem, srazila ho dodávka
20. 3. 2019 | Kategorie: silniční
Tragický konec měly cyklistické závody v Belgii na Velké ceně Alfréda Gadenneho.
Cape Epic: Cink a Mantecon druzí
19. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Ondřej Cink společn​ě se svým parťákem Španělem Sergiem Manteconem nestačil ve druhé etapě nejslavnějšího etapového závodu Cape Epic pouze na Švýcary Schurtera a Forstera.
TOMKET Pražský MTB pohár zahájí tuzemskou sezónu XCO!
19. 3. 2019 | Kategorie: MTB
Unikátní prostředí Garden Parku Jeneč bude v neděli 24. března dějištěm prvního kola TOMKET Pražského MTB poháru 2019.
» více novinek a videí

 
Reklama