Continental je jedním z hlavních partnerů Tour de France

Continental je jedním z hlavních partnerů Tour de France

Datum vydání: 20. 2. 2019

Letošní slavnostní zahájení závodu Tour de France je plánované na 6. července v Bruselu. Continental bude jedním z pěti hlavních partnerů – spo​lečně se společnostmi LCL, E. Leclerc, Krys a Škoda.

„Být sponzorem Tour de France je ideálním krokem pro naše produkty a firemní hodnoty,“ uvádí Nikolai Setzer, člen výkonné rady společnosti Continental AG a vedoucí divize pneumatik.

„Po roce, ve kterém jsme byli v pozici ‚menšího‘ partnera a oficiálního dodavatele pneumatik, je nám nyní velkým potěšením stát se jedním z hlavních partnerů nejdůležitějších cyklistických závodů na světě. Zvýšená publicita při udělování cen pro vítěze jednotlivých etap nám umožní zviditelnit naši značku i high-tech pneumatiky, které jsou jedinečné nejen díky svojí bezpečnosti, ale i pro vášeň vítězit.“ 

Christian Prudhomme, ředitel Tour de France, dodáva:

„Radost z vítězství je každodenní emoce na Tour de France. Jezdec, který zvedne ruce na cílové čáře, ať už jako vícenásobný vítěz nebo jde o jeho první vítězství v kariéře, určitě zažije jednu z nejdůležitějších událostí svého života. Continental propojuje svoji image s těmito zážitky, které jsou rovněž spojené s představou výkonnosti, obhájené na nejvyšší úrovni značkou pneumatik. Šampioni Tour, od Bruselu po Paříž přes Saint-Etienne, Tourmalet nebo Nîmes budou usilovat o dokonalost, která definuje Continental.“

Tento rok bude šest týmů (Sky, FDJ, Movistar, Bahrain-Merida, Katusha-Alpecin, Sunweb) závodit na špičkových pneumatikách Competition PRO LTD od značky Continental, speciálně navržených a ručně vyrobených v německém Korbachu. Kromě toho řidiči doprovodných vozidel Tour de France budou jezdit na nejnovějších pneumatikách Continental PremiumContact 6, které se vyrábějí ve francouzském Sarreguemines. Pokud jde o pneumatiky, Tour de France je příběhem francouzsko-německého úspěchu.
 
Jako jeden z pěti hlavních partnerů soutěže bude mít Continental zajištěnou vyšší visibilitu během celé Tour. Logo Continental se objeví na oblouku nad cílovou čárou stejně jako na oblouku „flamme rouge“, jeden kilometr od cíle. Po každé etapě zástupci společnosti Continental předají na pódiu trofej pro vítěze.


 
Technologická divize taktéž využívá spolupráci s Tour de France na podporu svojí strategie „Vision Zero“, světa bez smrtelných nehod a zranění na silnicích. I tento rok bude výrobce pneumatik využívat atraktivitu závodů k tomu, aby vyzval řidiče a cyklisty k větší vzájemné toleranci prostřednictvím kampaní „Sharing the Road“ a „Stay Wider of the Rider“. Na své webové stránce bude Continental dávat fanouškům i tipy na bezpečné cestování v rámci různých etap. Navíc ještě předtím, než závodníci projedou konkrétní etapou, Continental opět nabídne bezplatné kontroly pneumatik pro vozidla zaparkovaná podél trasy. Na samotných závodech se poprvé objeví novinka v podobě speciálních světelných značek v korporátní žluté barvě Continental, které budou cyklistům signalizovat nebezpečné úseky.
 
Historie výroby pneumatik ve společnosti Continental sahá až do roku 1892, kdy byla vyrobena první vzduchová pneumatika „Pneumatics“, poté v roce 1898 následoval první cyklistický plášť. Díky tomu je Continental výrobcem pneumatik s nejdelší tradicí v Německu. Dnes společnost pracuje na zdokonalování svých dvoukolových a automobilových pneumatik sdílením některých technologií. Například sloučenina „Black Chili“ poskytuje vysokou přilnavost nejen u cyklistických pneumatik, ale i u vysoce výkonných plášťů pro automobily.
 

Zdroj a foto: TZ Libor Rajský
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Rozhovor s Petrem Vakočem na Radiožurnálu
22. 5. 2019 | Kategorie: ostatní, silniční
Petr Vakoč byl hostem pořadu Lucie Výborné na Radiožurnálu. Poslechněte si celý rozhovor.
ŠKODA AUTO Dolní Morava: Záruka nezapomenutelného cyklistického zážitku!
22. 5. 2019 | Kategorie: MTB
ŠKODA AUTO D​olní Morava, tak je pojmenován nový závod pod taktovkou seriálu horských kol NOVA CUP 2019, který se uskuteční 1. června 2019.
Pozvánka: Českopetrovická koolna
22. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Zveme vás na šestý ročník závodu Českopetrovická koolna.
Jaroslav Kulhavý vynechá SP v NMNM
21. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Biker Jaroslav Kulhavý se kvůli přetrvávajícímu zdravotnímu problému nepostaví na start Světového poháru horských kol v Novém Městě na Moravě.
Danny MacAskill je nejlepší hlídač dětí na světě!
21. 5. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní
Video, které musíte vidět! Brit Danny MacAskill je taková ta normální chůva pro vaše děti.
SP Albstadt: Čábelická devatenáctá, Škarnitzl dvaadvacátý
19. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Jitka Čábelická na úvodním závodě Světového poháru horských kol v německém Albstadtu skončila na devatenáctém místě.
SP Albstadt: Mišoňová desátá, Zatloukal jedenáctý
18. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Sobotní dopoledne v německém Albstadtu patřilo juniorských kategoriím, jež se do programu světového poháru vrátily po šesti letech.
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory!
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Začíná SP horských kol v Albstadtu a Novém Městě i s juniory! Německý Albstadt hostí úvodní podnik seriálu horských kol v olympijském cross country.
SP Albstadt: Cink v short tracku 11., Čábelická 17.
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Úvodní díl světového poháru horských kol odstartoval podvečerním short trackem v německém Albstadtu.
Šlápněte s Aimtecem do pedálů! Za sportem i zábavou do Plzně ke sv. Jiří
17. 5. 2019 | Kategorie: MTB
Jedenáctý ročník sportovní akce určené pro širokou veřejnost Aimtec Open Race se uskuteční 18. května v Plzni-Doubravce u kostela sv. Jiří. Připraven je celodenní program plný sportu a zábavy pro celou rodinu.
Aero novinky na Giru 2019
16. 5. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si nové aero vychytávky, které se objevily na italském Giru.
Výživa na kole
15. 5. 2019 | Kategorie: ostatní
Poslechněte si dobré rady ohledně výživy na kole.
» více novinek a videí

 
Reklama