Colnago představilo nový model C64

Colnago představilo nový model C64

Datum vydání: 14. 2. 2018

Colnago C64 je vyráběné ručně „na míru“, jak by se řeklo v Itálii, s revolučními trubkami, které jsou větší, lehčí a pevnější.

Model C64 je výsledkem dvouletého vývoje. Kolo bylo navrženo na základech téměř nezměřitelné historii inovací a úspěchů, kterých Colnago v cyklistice dosáhlo, počínaje rokem 1954. Trubky a spojky jsou na modelu C64 vyrobeny z nejušlechtilejšího karbonu.

Colnago C64 odráží letité zkušenosti Ernesta Colnaga, jenž získal na své dlouhé cestě za cyklistickou dokonalostí.
 
C64 má spoustu nových prvků: karbonové spojky na rámu a vidlici, aerodynamickou sedlovku s integrovanou objímkou, sedlovou trubku v provedení monocoque a brzdy systému direct-mount. Všechny tyto detaily posouvají rám do jiné dimenze.

Lehkost, stabilita a odolnost jsou povýšeny na úroveň garantující jedinečný jezdecký zážitek.

 
 
Karbonová monocoque vidlice modelu C64 je navržená tak, aby byla oporou integrovanému tělu přední brzdy s držáky na uchycení systému se dvěma klouby. Tento brzdový systém je pevnější, účinnější a více aerodynamický. Design vidlice je tvarově napojený na hlavovou mufnu rámu, čímž přináší benefity lepší aerodynamiky, vysokého komfortu a precizního řízení.
 
 
Colnago na modelu C64 používá standard ThreadFit 82.5. Ten spojuje spolehlivost s praktičností závitového systému BSA, šířku a větší tuhost standardu PressFit. Uvnitř středového prostoru je duralová vložka se závitem, do níž jsou zašroubovány dvě misky z lehké slitiny. Do nich jsou vlisovaná ložiska, které je možné podle potřeby měnit. Standard ThreadFit82.5 je kompatibilní se všemi středy standardu PressFit 86.5 (BB86).
 
C64 využívá karbonové monocoque koncovky se zevnitř uchyceným a vyměnitelným hákem přehazovačky, jejichž výhodami jsou pevnost, váha a životnost.
 
 
Pro lepší aerodynamiku a komfort byla pro C64 použita speciální sedlovka využívající osvědčenou kovanou duralovou hlavu ve spojení s užším průměrem sedlové trubky (27.2mm). Profil sedlovky se seříznutou zadní částí pak přispívá ke zlepšené aerodynamice.
 
Monocoque sedlová trubka je zkonstruovaná z jednoho kusu, sedlová trubka rámu C64 je lehčí a především pevnější.
 

 
Objímka sedlovky je integrovaná do horní rámové trubky pro čistější estetiku a lepší aerodynamiku. Mechanismus je zcela ukryt uvnitř rámu a je snadno přístupný imbusovým klíčem. Toto řešení taktéž ochraňuje mechanismus před nečistotami.

Brzdy modelu C64 jsou uchyceny systémem direct-mount. Jeho hlavní výhodou je ideální integrace s rámem a vidlicí jak z pohledu struktury, tak aerodynamiky. To se pak přenáší do lepšího tlumení a citlivějšího dávkování brzdného účinku.
 
Podobně jako u všech vrcholných modelů Colnago, i model C64 je dostupný ve verzi s diskovými brzdami. Využívá standardní flat-mount Shimano uchycení s 12mm osou: 100x12 vepředu, 142x12 vzadu.
 
Asymetrické řetězové vzpěry, na pravé straně (straně řazení) je vidlice rozšířená, jak jen to konstrukce umožňuje, stejně tak na levé straně je průměr trubek zvětšený. Rám je tak ještě pevnější a díky použití trubek většího průřezu zároveň lehčí.
 

   
Tělo hlavového složení je vyrobeno ze speciálního polymeru, složeného z karbonových vláken a jedinečné struktury nylonu a elastomerů. Toto provedení tak více absorbuje jízdní vibrace a povyšuje jak jízdní zážitek, tak komfort.
 
Testy ve větrném tunelu na modelech Concept a V2-r vedly Colnago ke studiu dalších aerodynamických výhod pro model C64. Na základě zjištění v oblasti aerodynamiky úchyty na košík lehce zapustili do spodní rámové trubky.
 

 
Kabely pro mechanické řazení jsou vyrobeny z polymerů a jsou uzpůsobeny pro snazší montáž, lepší kompatibilitu s elektronickými sadami a redukcí váhy. 
 
Zdroj a foto: TZ 
COLNAGO & ASSOS ProShop Praha

C64-BFBL-copia C64-BFBL-rear-copia C64-BFWH-copia C64-PKBK-copia C64-PKBK-rear-copia C64-PKSL-copia C64-PKSL-rear-copia C64-PKWH-rear-copia colnago-C64-bila colnago-C64-cervene colnago-C64-jpg colnago-C64-kolo
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
  

  


Aktuální novinky a videa

Jak čistit řetěz na kole: je hned několik možností
20. 5. 2018 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter vám poradí, jak čistit řetěz na kole.
Juniorka Kučerová v Albstadtu třetí, Průdek jedenáctý!
19. 5. 2018 | Kategorie: MTB
Ve Světovém poháru do třiadvaceti let zajel své životní maximum Matěj Průdek, který v nabité konkurenci skončil 11.
Froome vyhrál na Zoncolanu, Yates zvýšil náskok!
19. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Zmrtvýchstání Chrise Frooma na obávaném Monte Zoncolanu, v boji o vítězství těsně uhájil vítězství před suverénním lídrem Simonem Yatesem.
Viviani vyhrál na letošním Giru poprvé doma, ZONCOLAN už zítra!
18. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Ital Elia Viviani vyhrál na letošním Giru už třetí etapu, poprvé ale slavil v Itálii. Výšlap na slavný Zoncolan se blíží!
Vítězi Short Tracku Annika Langvad a Mathieu van der Poel
18. 5. 2018 | Kategorie: MTB
Úspěšnou premiéru na Světovém poháru horských kol v německém Albstadtu zaznamenala disciplína Short Track, díky níž se určilo startovní pole na nedělní cross country.
Začíná Světový pohár MTB v Albstadtu
18. 5. 2018 | Kategorie: MTB
Již před dvěma měsíci odstartoval v JAR Světový pohár horských kol, nyní se seriál přesouvá na evropský kontinent, kde pokračuje v německém Albstadtu.
Ráj E-biků na konci května v Mnichově
18. 5. 2018 | Kategorie: ostatní
V olympijském parku bavorské metropole Mnichova se o posledním květnovém víkendu uskuteční festival E-Bike Days.
Sagan opět poražen, Gaviria v Kalifornii vyhrál už druhou etapu
18. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Kolumbijec Fernando Gaviria (Quick-Step Floors) opanoval sprint ve finále páté etapy.
Na okruhu v Imole dominoval bourák Bennett
17. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Sprinter Sam Bennett vyhrál po krásném a chytrém manévru 12. etapu Gira.
Galaxy Proton 2018 - Rozumná volba pro cykloturisty
17. 5. 2018 | Kategorie: ostatní
Mnoho cyklistů dává přednost praktičnosti, kdy potřebuje spolehlivé přibližovadlo, co moc nestojí a dobře poslouží svému účelu.
Van Garderen po 5 letech v Kalifornii vyhrál časovku a jde do vedení
17. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Vítěz závodu z roku 2013, Tejay Van Garderen (BMC), nakročil k druhému titulu opět po pěti letech povedenou časovkou.
Giro - 11. etapa: Yates opět vítězný!
16. 5. 2018 | Kategorie: silniční
Simon Yates vyhrál druhou etapu ve třech dnech a dál vévodí Giru, obhájce titulu mu je ale v patách.
» více novinek a videí

 
Reklama