Cink skončil na MS pátý, Čábelická jedenáctá!

Datum vydání: 11.10.2020

Český reprezentant Ondřej Cink skončil na světovém šampionátu horských kol v Leogangu v cross country na pátém místě. V ženách zajela skvělé jedenácté místo Jitka Čábelick​á!

Cink, který loni skončil na mistrovství světa pátý, neodstartoval dle představ. Náročná zabahněná trať mu však seděla a postupně se posouval dopředu, když do finiše dorazil na výborném pátém místě. Z titulu se radoval Jordan Sarrou z Francie.

Z českých reprezentantů dále finišoval jako 21. Jan Vastl, 42. Jan Škarnitzl a 55. Lukáš Kobes.

Výborný výsledek předvedla také Jitka Čábelická, která na náročné trati skončila jedenáctá a zajela své nejlepší umístění na světovém šampionátu v elitní kategorii. V závodě zvítězila francouzská reprezentantka Pauline Ferrand-Prévot.

Jana Czeczinkarová dokončila jako 31. a 35. Karla Štěpánová.

V závodě žen do třiadvaceti let navázala na francouzský úspěch šampionka Loana Lecomte. Z českých reprezentantek skončila nejlépe 12. Tereza Tvarůžková.

Muži Elite:

1. Jordan Sarrou (Švýc.) 1:25:37, 2. Mathias Flückiger (Švýc.) +0:45, 3. Titouan Carod (Fr.) +0:55, 4. Luca Braidot (It.) +1:23, 5. Ondřej Cink +1:37,… 21. Jan Vastl +4:19 42. Jan Škarnitzl +8:04 55. Lukáš Kobes +10:29 (všichni ČR).

Ženy Elite:

1. Pauline Ferrand Prévot (Fr.) 1:27:33, 2. Eva Lechner (It.) +3:01, 3. Rebecca McConnell (Aus.) +3:01, ... 11. Jitka Čábelická +7:36, 31. Jana Czeczinkarová -1 kolo, 35. Karla Štěpánová -1 kolo (všechny ČR).

Ženy U23:

1. Loana Lecomte (Fr.) 1:13:34, 2. Kata Blanka Vas (Maď.) +1:11 min. 3. Ceylin del Carmen Alvarado (Hol.) +2:42, ... 12. Tereza Tvarůžková +8:06 15. Tereza Sásková +9:13 29. Tereza Neumanová -1 kolo (všechny ČR).

DT Swiss představil nový Ratchet DEG Freehub s vůbec nejnižším záběrovým úhlem
19.04.2024 | Kategorie: ostatní
DT Swiss, světový lídr v oblasti cyklistických komponentů, představil svůj nejnovější produkt - Ratchet DEG freehub. Tento freehub je výsledkem dlouhých let vývoje a inovací, které DT Swiss přináší do světa cyklistiky.
Světový pohár horských kol na Vysočině spustil nový web i přihlášky do doprovodných závodů
19.04.2024 | Kategorie: MTB
Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě odstartuje již 24. 5. 2024!
Když vozík, tak jednokolka – proč se vyplatí na ně přesedlat
18.04.2024 | Kategorie: ostatní
Táhnout za sebou na kole vozík nemusí být otrava. Pravda, když se řekne cyklovozík, každému hned naskočí obrázek neforemné dvoukolové boudy s praporkem, která ztěžuje předjíždění na už tak úzkých a vybombardovaných okrskách.
Zahájení cykloturistické sezóny s Harmony a CykloŠvec v Písku
Zveme vás na ZAHÁJENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY v Písku v sobotu 20. 4. 2024.
Yeti SB165 2024 nově v mullet konfiguraci
17.04.2024 | Kategorie: MTB
Yeti SB165 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol Yeti, který přináší několik inovací a vylepšení. Toto kolo je určeno pro náročné terény a bike parky a je navrženo tak, aby poskytovalo vynikající jízdní vlastnosti a vysoký výkon.