Cink na evropském šampionátu MTB desátý

Datum vydání: 26.06.2023

Desáté místo Ondřeje Cinka bylo nejlepším českým výsledkem na evropském šampionátu v olympijském cross country, který se konal v rámci Evropských her v Polsku.

Elitní desítku nejlepší český biker v polské Krynici doslova vydřel. Ondřejovi se nepodařil start, nicméně velmi brzy se dokázal začlenit do vedoucí desetičlenné skupiny, která společně absolvovala většinu závodu. Rozhodující moment přišel až v posledním kole, kdy zaútočil rumunský jezdec Vlad Dascalu a dojel si pro evropský titul. Úřadující český šampion ztratil na vítěze minutu a půl. Druhým nejlepším českým jezdcem byl 42. Jan Škarnitzl, 43. Jan Vastl a Lukáš Kobes finišoval jako 47.

V ženách si sólovou jízdou dojela pro titul jedenadvacetiletá Puck Pieterse z Nizozemska. Nejlepší českou reprezentantkou byla na 28. místě Jitka Čábelická. Jana Czeczinkarová skončila jako 34.

Mistrovství Evropy bikerů se uskutečnilo v polské Krynici společně také s desítkami ostatních sportů v rámci Evropských her.

Ženy:

1. Puck Pieterse (Niz.) 1:18:26 hod., 2. Mona Mitterwallner (Rak.) +0:26, 3. Sina Frei (Švýc.) +1:05, … 28. Jitka Čábelická +8:07, 34. Jana Czeczinkarová +10:33.

Muži:

1. Vlad Dascalu (Rum.) 1:20:13, 2. Lars Forster (Švýc.) +0:14, 3. Luca Braidot (It.) +0:19,… 10. Ondřej Cink +1:29, 42. Jan Škarnitzl +6:22, 43. Jan Vastl +6:50, 47. Lukáš Kobes +8:02.

Otevření cyklistické sezony 2024 Tatranu Kohoutovice
28.04.2024 | Kategorie: ostatní
Dne 27. dubna otevřeli cyklisté Tatranu Kohoutovice novou sezonu.
Canyon Neuron:ONfly – Elektrizující jízda nové generace!
26.04.2024 | Kategorie: MTB
Canyon představuje svůj nejnovější model elektrického horského kola, Neuron:ONfly 2024. Tento model přináší řadu inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné dosáhnout s elektrickým horským kolem.
Na Zličíně pokračuje ŠKODA Pražský MTB pohár 3. a 4. kolem
25.04.2024 | Kategorie: MTB
Dvojzávodem v oblíbené lokalitě Bike parku Calabrone Zličín pokračuje 27. a 28. dubna volnočasový seriál horských kol ŠKODA Pražský MTB pohár pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů. Sobotní závod je vypsán také jako Mistrovství Středočeského kraje.
CykloStar na Prague Bike Festu již tento víkend
24.04.2024 | Kategorie: ostatní
Prague Bike Fest se již příští víkend vrací po úspěšné premiéře minulý rok na pražské Výstavište, kde na vás bude čekat dvoudenní program.
Skvělá cyklistika a tombola o kolo. To je závod Merida Stolové hory
23.04.2024 | Kategorie: MTB
V neděli 26. května ožije malebná oblast Machova na Náchodsku třetím závodem cyklistického seriálu Prima CUP.