Cink na MS v Lenzerheide 16., Škarnitzlová 18.

Datum vydání: 08.09.2018

Mistry světa v cross country ve švýcarském Lenzerheide se před zraky dvaceti tisíců fanoušků stali Američanka Kate Courtney a Švýcar Nino Schurter.​

O titulu mistryně světa v závodě žen na devětadvacátém šampionátu horských kol se rozhodlo až v samém závěru, kdy byla na čele závodu Dánka Annika Langvad. Ta se ale při výjezdu do kopce zastavila v kořenové sekci a před ní se dostala Američanka Kate Courtney, jež si s náskokem 47 sekund dojela pro vítězství. Teprve dvaadvacetiletá rodačka z Kalifornie si dojela pro své největší vítězství v kariéře.

Z českých reprezentantek si pro svůj nejlepší výsledek v elitní kategorii na mistrovství světa dojela Jitka Škarnitzlová, která obsadila 18. místo.

“Byl to strašně těžký závod a u mě ta runda navíc byla znát a trošku jsem se tam propadala. Povedl se mi start a po tom prvním kole jsem byla kousek za vedoucí skupinkou, pak se to ale nadělilo a já jsem pomalu začala ztrácet. Nicméně jsem spokojená,” komentovala závod česká šampionka Jitka Škarnitzlová.

27. místo obsadila Karla Štěpánová a 45. místo Hana Ježková.

Závod mužů tak překvapivého vítěze neměl. Mistrem světa se po sedmé v kariéře a po čtvrté v řadě stal domácí favorit Nino Schurter. Jediný, kdo se ho dokázal držet byl Ital Gerhard Kerschbaumer. Švýcar v nájezdu do posledního kola zvýšil tempo a dojel si s jistotou před domácím publikem pro titul.

Z Čechů se nejvíce dařilo Ondřeji Cinkovi, který i přestože neměl ideální start a musel v průběhu závodu předjíždět startovním polem, skončil na 16. místě. Do druhé desítky se rovněž dostlal i Jan Škarnitzl, kterému patří ve světové konkurenci 20. místo. Olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý dokončil na 44. místě.

Ženy Elite:

1. Courtney (USA) 1:34:55, 2. Langvad (Dán.) -47, 3. Batty (Kan.) -1:58, 4. Neff (Švýc.) -2:13, 5. Wloszczowská (Pol.) -3:15, ...18. Škarnitzlová -7:07, 27. Štěpánová -10:38, 45. Ježková -2 kola.

Muži Elite:

1. Schurter (Švýc.) 1:29:21, 2. Kerschbaumer (It.) -11, 3. M. Van der Poel (Niz.) -1:14, 4. Avancini (Braz.) -1:53, 5. Vogel -1:54, ...16. Cink -4:25, 20. Škarnitzl -4:31, 44. Kulhavý -7:37.

Nejlepší okamžiky - 2024 Absa Cape Epic
27.03.2024 | Kategorie: MTB
Cannondale Scalpel 2024: Nový přístup k XC závodnímu kolu
Cannondale, známý svými inovativními řešeními v oblasti horských kol, představuje svůj nejnovější model pro rok 2024 - Scalpel. Toto kolo přichází s několika významnými aktualizacemi, které by mohly změnit hru v oblasti cross-country (XC) závodů.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (25.3-31.3.2024)
25.03.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne

Vítejte v novém týdnu plném neodolatelných slev! Přinášíme Vám exkluzivní výběr nejlepších nabídek, které si nesmíte nechat ujít. Objevujte s námi ty nejzajímavější produkty, které splní všechna Vaše očekávání a ještě více.

Beers a Grotts slaví vítězství v Cape Epic, Stošek s Vakočem vybojovali osmé místo
24.03.2024 | Kategorie: MTB

Jubilejní dvacátý ročník prestižního závodu dvojic Cape Epic vyvrcholil vítězstvím domácího jihoafrického jezdce Matthewa Beersa a jeho amerického kolegy Howarda Grottse. Nejlepšími Čechy se stali Martin Stošek a Petr Vakoč, kteří vybojovali osmou příčku.

Cape Epic 2024: Češi bojují, Beers s Grottsem míří k triumfu
23.03.2024 | Kategorie: MTB

Předposlední etapa Cape Epicu prověřila odolnost jezdců. Zatímco lídři Matthew Beers a Howard Grotts si vítězstvím upevnili pozici na čele závodu, čeští reprezentanti zažívali krizové chvíle.