Cink na MS v Kanadě šestý, Čábelická dvacátá!

Cink na MS v Kanadě šestý, Čábelická dvacátá!

Datum vydání: 1. 9. 2019

Čtvrtý ​den světového šampionátu v kanadském Mont Sainte-Anne pokračoval závodem žen U23 a elitními kategoriemi žen a mužů.

V závodě žen do třiadvaceti let dominovala favoritka Švýcarka Sina Frei, která zvládla 21,5 kilometru dlouhou trať v čase 1:16:34. Z českých reprezentantek skončila po defektu 16. Tereza Sásková a 20. Jana Czeczinkarová.

„Doplatila jsem na ten start, asi to bylo moc rychlý. V Patriotu ve druhým kole jsem chytla defekt, jak jsem byla taková gumová, v depu jsem to musela měnit, ztratila jsem nějaký místa. Taky jsem tam v depu trochu vytuhla. Potom jsem ještě dokázala předjet pár holek,“ komentovala výsledek pro MTBS.cz Tereza Sásková.

V závodě žen se podruhé v kariéře stala světovou šampionkou francouzská reprezentantka Pauline Ferrand-Prévot. Závod o délce 25,6 kilometru dokončila v čase 1:28:51. Česká šampionka Jitka Čábelická skončila na dvacátém místě.

„Dvacítka s odřenýma ušima.... asi dobrý no, ale přiznávám, že jsem čekala trochu lepší umístění. Dneska mi to vůbec nešlo, trápila jsem se nahoru a hodně jsem ztrácela dolů. Nerozuměla jsem si s kolem, nevím jestli jsem se nějak nevystresovala tím, jak včera pršelo. Chybovala jsem hodně, i ve výjezdu v cikcak točkách La Marmote. Sekci Patriot jsem jezdila B-linou, prostě jsem to nedala. Ale musím být spokojená, sezona je super, pořád jezdím kolem té dvacítky, není důvod brečet,“ uvedla pro MTBS.cz Čábelická.

Druhá česká reprezentantka ve startovním poli Karla Štěpánová skončila na 39. místě.
 
V závodě mužů získal osmý titul Švýcar Nino Schurter, kdy 29,7 kilometru zvládl za 1:27:05. Český reprezentant Ondřej Cink potvrdil, že mu náročná trať sedí a pohyboval se na čele závodu, kdy byl také ve hře o cenný kov. V cíli skončil na šestém místě.

„Jsem strašně spokojený, hlavně s tím, jak ten závod probíhal. Jak jsem odstartoval a jak si hlídal čelo v prvním kole. A z toho se pak odvíjel ten zbytek. Snažil jsem se pak samozřejmě bojovat o co nejlepší umístění, ale ztrácel jsem tady v tom dlouhým sjezdu do cíle. Rozhodla technika. Cíl jsem měl do desítky, takže jsem se šestým místem moc spokojený,“ uvedl pro MTBS.cz Ondřej Cink.

Dvojnásobný olympijský medailista Jaroslav Kulhavý finišoval jako 48., Jan Vastl 58. a Jan Škarnitzl nedokončil.
 
Výsledky:
 
Ženy U23:
 
1. Sina Frei (Švýc.) 1:16:34, 2. Laura Stigger (Rak.) +0:31, 3. Loana Lecomte (Fr.) +0:36 ... 16. Tereza Sásková +7:29, 20. Jana Czeczinkarová +9:19.
 
Ženy Elite:
 
1. Pauline Ferrand Prevot (Fr.) 1:28:51, 2. Jolanda Neff (Švýc.) +0:43, 3. Rebecca McConnell (Aus.) +1:17 ... 20. Jitka Čábelická +8:52, 39. Karla Štěpánová -1 kolo.
 
Muži Elite:
 
1. Nino Schurter (Švýc.) 1:27:05, 2. Mathias Flückiger (Švýc.) +0:30, 3. Stephane Tempier (Fr.) +0:38 ... 6. Ondřej Cink +1:34, 48. Jaroslav Kulhavý +8:46, 58. Jan Vastl -1 kolo, DNF. Jan Škarnitzl.
 

Foto: Robin Nevřala
Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Trénujte chytře s Inpeak Powercrank
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Významný rozvoj technologií prospívá i cyklistice, která díky inovacím uhání dopředu a burcuje profesionály k dosažení jejich maxima.
Startuje kyperský Sunshine Epic, včetně kompletní české špičky!
25. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Populární kyperský Sunshine Cup se v letošním roce pojede v novém formátu atraktivního závodu dvojic pod názvem Sunshine Epic, podobně jako například Cape Epic a Brasil Ride.
TOMKET Pražský MTB pohár se rozšíří o kategorii SUPERMASTERS!
21. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Od letošního roku bude​ TOMKET Pražský MTB pohár v olympijském cross country rozšířen o další soutěžní kategorii, která ponese název SUPERMASTERS.
Topforex Lapierre startuje sezonu, na první závody míří do Poreče
21. 2. 2020 | Kategorie: silniční
Kontinentální cyklistický tým čeká po dvoutýdenním soustředění ve Španělsku finálních 14 dní přípravy.
Největší zbytečnost na kole
20. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Pavel Tion vás seznámí se zbytečnostmi na kole.
Jan Škarnitzl je po operaci!
18. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Český reprezentant a olympionik Jan Škarnitzl v pondělí absolvoval plánované vyšetření zlomeniny.
Škarnitzl je zraněný, na Kypru ho vystřídá Vastl
16. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Zkušeného českého reprezentanta a olympionika Jana Škarnitzla dělilo v závodě horských kol Salamina Epic v Řecku od celkového vítězství jen několik stovek metrů.
Handbiker Patrik Jahoda vyhrál úvodní závod EP na Lanzarote!
16. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Nejúspěšnější český handbiker, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, Patrik Jahoda ovládnul úvodní podnik Evropského poháru handbike na Lanzarote.
5 důležitých tipů pro co nejlepší výkon v závodě
14. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Výživa je při vytrvalostním sportu nesmírně důležitá. Na co si dát pozor, aby vaše tělo bylo perfektně připravené na závod, nedošla vám energie na trati a regenerace přinesla vyčerpanému organizmu vše potřebné pro zotavení? Enervit má pro vás 5 základních pravidel.
CosmoBike Show navštíví Danny MacAskill a první šampionát v elektro cyklokrosu
10. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Již 5. ročník veletrhu CosmoBike Show otevře své brány 15. a 16. února na výstavišti v italské Veroně.
Čeští bikeři odstartovali v Řecku
9. 2. 2020 | Kategorie: MTB
Na sérii řeckých závodů Salamina Epic MTB Cup vyrazili čeští reprezentanti.
Gravel bike: Zkušenosti z praxe, od silnice po trail
7. 2. 2020 | Kategorie: ostatní
Trail Hunter o zkušenostech z Gravel biku.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►