Cink na ME v Brně dvanáctý, Čábelická třináctá

Datum vydání: 28. 7. 2019

Závěrečn​ý den evropského šampionátu horských kol v Brně byl ve znamení závodu mužů do třiadvaceti let a elitních kategorií.

Nejúspěšnější výsledek vybojoval Ondřej Cink, jenž v závodě mužů obsadil dvanácté místo. Český adept na medailové umístění si od samého úvodu vedl skvěle. Cink bojoval o cenné kovy až do závěrečného okruhu, kam najížděl čtvrtý. Následná únava a technické problémy se zadním tlumičem ho připravily o lepší umístění a tak se posunul až na dvanácté místo.

„Dneska jsem na to poslední dvě kola neměl nohy. Bohužel mi přestal fungovat zadní tlumič. Na to se ale nechci vymlouvat. Je to technický problém. Samozřejmě mi to nějaké síly ubralo, ale ztrácel jsem pak docela hodně, takže si myslím, že bych na tu medaili stejně nedosáhl, prostě kluci dneska byli lepší,“ uvedl v rozhovoru pro ČT sport.

Pro evropský titul si dojel favorit Mathieu van der Poel z Nizozemska.

Nejlepší Češkou byla Jitka Čábelická, jenž obsadila v nabité evropské konkurenci třinácté místo. Karla Štěpánová obsadila místo sedmnácté.

„Upřímně ten můj výkon dneska nebyl stoprocentní, bylo to tak devadesát devět procent a chybělo tomu trošku nasazení. Děkuji divákům, překvapilo mě kolik tady je dneska lidí. Vytvořili výbornou atmosféru a dneska, i když jsem pomýšlela trošku výš, prostě na to nebylo,“ komentovala výsledek Čábelická pro ČT sport.

Závod opanovala Švýcarka Jolanda Neff, která si v Brně dojela pro již čtvrtý evropský titul.

V dopoledním závodě mužů do třiadvaceti let se nejlépe ukázal Matěj Průdek, ten se neustále posouval vpřed, když měl na dosah i elitní desítku. V závěru mu ale došly síly a skončil osmnáctý.

Výsledky:

Muži Elite:

1. Mathieu van der Poel (Niz.) 1:28:34, 2. Florian Vogel (Švýc.) +0:43, 3. Milan Vader (Niz.) +1:02, ... 12. Ondřej Cink +2:31, 25. Martin Stošek +4:14, 31. Jaroslav Kulhavý +5:48, 33. Jan Škarnitzl +6:28, 41. Tomáš Paprstka +8:52, 53. Lukáš Kobes -1 kolo, DNF. Jan Vastl (všichni ČR)

Ženy Elite:

1. Jolanda Neff (Švýc.) 1:30:08, 2. Yana Belomoina (Ukr.) +2:52, 3. Elisabeth Brandau (Něm.) +3:05, ... 13. Jitka Čábelická +7:22, 17. Karla Štěpánová +9:20, 31. Hana Ježková -1 kolo, 36. Jana Pichlíková -1 kolo, 38. Lucie Veselá -1 kolo (všichni ČR).

Muži U23:

1. Vlad Dascalu (Rum.) 1:17:27, 2. Philippo Colombo (Švýc.) +0:59, 3. Maximilian Brandl (Něm.) +1:36, ... 18. Matěj Průdek +5:17, 27. David Zadák +6:32, 37. Josef Jelínek +8:37, 39. Tomáš Ševců +9:17, 45. Alvin Tomášek -1 kolo, 47. David Bártek -1 kolo (všichni ČR).

beru na vědomí

Aktuální novinky a videa

Festka Spectre Porcelain. Kolo za 800 tisíc korun
13. 12. 2019 | Kategorie: silniční
Unikátní karbonové kolo za více než 800 tisíc korun vyrobené pro milovníka porcelánu ruční malbou ilustrátora Michala Bačáka s detaily tvořenými 24 karátovým zlatem.
Nová koncepce cyklistických sportovních center mládeže
9. 12. 2019 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Potřeba změny koncepce fungování sportovních center mládeže vzešla takzvaně zespodu, z členské základny a klubů a vedení ČSC toto volání vyslyšelo.
Galaxy modernizuje rámy dětských kol pro rok 2020
8. 12. 2019 | Kategorie: ostatní
Domácí Galaxy pravidelně inovuje svoje modely v nabídce a jinak tomu není ani u dětských kol.
Hrdlička s Loskotem vybojovali na MS bronz v kolové
Pět let musela česká kolová čekat na přírůstek do dlouhé řady světových medailí.
Štybar dvanáctý v Essenu
8. 12. 2019 | Kategorie: cyklokros
Přesně ve tři hodiny se v sobotu 7. prosince 2019 vydal Zdeněk Štybar, bývalý trojnásobný mistr světa v cyklokrosu a dnes elitní silničář týmu Deceunick Quick Step na trať prvního, jím avizovaného cyklokrosového závodu letošní sezony.
Znovu zlatý Zatloukal!
7. 12. 2019 | Kategorie: cyklokros
Poslední ostrý test před mistrovským závodem v Uničově absolvovali junioři týmu NUTREND SPECIALIZED Racing, kteří se účastnili Českého poháru v cyklokrosu v Jabkenicích zařazeného do kategorie C2 UCI.
Urban Freeride Lives 3 - Fabio Wibmer
7. 12. 2019 | Kategorie: MTB
Tahle jízda Fabia Wibmera vás bude bavit v každé sekundě! V závěru uvidíte, že to opravdu není freeride zadarmo.
Nelehká sezóna čeká horská kola!
6. 12. 2019 | Kategorie: MTB
Komise horských kol představuje nejrozsáhlejší uskupení ve struktuře Českého svazu cyklistiky.
TOPFOREX – Lapierre. Unikátní projekt vkročil do další sezóny
3. 12. 2019 | Kategorie: silniční
Elitní cyklistická stáj má v plánu navázat na loňské úspěchy.
Jan Zatloukal slaví další vítězství!
1. 12. 2019 | Kategorie: cyklokros
Písčitá trať v Kolín​ě byla tradičním dějištěm dalšího podniku Českého poháru v cyklokrosu sezóny 2019, zařazeného do kategorie C2 UCI.