Chystá se nejdelší ultracyklistický závod v Evropě, otestuje ho Dan Polman!

Chystá se nejdelší ultracyklistický závod v Evropě, otestuje ho Dan Polman!

Datum vydání: 16. 7. 2020

Na srpen je naplánovaný prolog nového nonstop ultracyklistického závodu s podporou kolem Česko-Slovenska v délce 3300 km a převýšením cca 40000 metrů – „Race around Cze​chia and Slovakia 2020“.

Parametry trati jsou na poměry Evropy naprosto unikátní a bude se tak jednat o nejdelší zabezpečený non-stop cyklistický závod!

V Česku a na Slovensku se chystá nový ultracyklistický závod, který obkrouží podél hranic celé Česko a Slovensko. V součtu to dá velmi zajímavé parametry, které předčí podobné podniky v zahraničí a převýšením by se dokonce mohl přiblížit legendárnímu RAAM (Race Across America). Zázemí závodu je ve Vsetíně, který je strategicky umístěný uprostřed Česko-Slovenské hranice a nabízí se tak trasa ve tvaru ležaté osmičky, což se také stane symbolem závodu. 

„Odstartujeme ve Vsetíně, pojede se nejdřív okolo Česka a po průjezdu Vsetínem (cca po 4 dnech) se bude plynule pokračovat na Slovensko. Odhadovaný dojezd do cíle Vsetíně je za 7 až 10 dnů,“ představil harmonogram závodu organizátor závodu Libor Procházka

Trasa závodu je připravená už několik let, jejím autorem je Jirka Severa, který už v roce 2019 s partou nadšenců po trase Česko obkroužil, jeli ovšem etapovým způsobem a měli vždy zajištěno spaní.
 

„Loni nás to hrozně bavilo a trasa byla krásná, těžká, ale přitom hezky jezdivá. Ovšem varianta s ubytováním po každé etapě by byla ve větším počtu lidí logisticky náročná, proto jsme se rozhodli vyzkoušet na trase non-stop jízdu s doprovodem,“ vysvětlil Jirka.

Během přípravy závodu došlo ke spojení se spolkem Valachiarun.cz, který stojí například za závodem 1000miles Adventure. Původně jsme plánovali už letos uspořádat plnohodnotný závod, ale s ohledem na pandemii Covid-19 jsme toto přesunuli na rok 2021. Následně jsme se ale dohodli s Danem Polmanem, který má v této disciplíně hodně za sebou a letos měl v plánu jet jeden z vůbec nejtěžších závodů (9100 km dlouhý Red Bull Trans Siberian Extreme), že uděláme ostrý prolog a dle veškerých pravidel WUCA (World Ultracycling Assotiation) trasu objede v závodním režimu. Pro srovnání s ním na trasu vyrazí i autor myšlenky Jirka Severa.

„Cílem letošního „prologu“ je posbírat maximum informací o trase, připravit mediální výstupy, fotogalerie a videa. Po dojezdu se spustí webové stránky a budou zveřejněny propozice s možností registrace do prvního ročníku závodu,“ vysvětlil Libor Procházka.

Start je naplánován na čtvrtek 13. 8. 2020 v 17:00 na Dolním náměstí ve Vsetíně.

Zdroj a foto: TZ danielpolman.com 


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Michal Procházka v reprezentačním dresu na Czech Tour!
6. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Michal Procházka z Favoritu Brno bude na Stevens Izoard Pro startovat od čtvrtka do neděle 6.-9.8. v dresu české reprezentace na Czech Tour zařazeného do kategorie 2.1 mezinárodního kalendáře!
Regionem Orlicka po čtyřech letech ovládl český závodník
3. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Skončením poslední etapy se 34. ročník závodu Regionem Orlicka stal minulostí.
Segafredo Sahara Race již tento víkend!
3. 8. 2020 | Kategorie: MTB
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje od 7. do 8. 8. 2020.
Druhý závodní den závodu Regionem Orlicka přinesl horké poča​sí i skvělou sportovní podívanou
2. 8. 2020 | Kategorie:
Po nevydařené úvodní páteční etapě, která byla zastavena z důvodu nehody doprovodných motocyklů na trati, se v sobotu závodilo bez výrazných komplikací a s velkým nasazením.
První etapa závodu Regionem Orlicka byla anulována
1. 8. 2020 | Kategorie: silniční
31. července proběhlo slavností zahájení cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka 2020 s mezinárodní účastí.
Změna termínů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v září!
31. 7. 2020 | Kategorie:
Všem zájemcům o start na finálových závodech ŠKODA TOMKET Pražského poháru 2020 v měsíci září je určena následující informace.
Studenti pozor! Akademické MČR v XCO má nový termín: 12.9. 2020 v Praze!
31. 7. 2020 | Kategorie:
V reakci na zvýšený zájem studentů vysokých škol o start na Akademickém MČR XCO, s ohledem k různorodosti startovního pole a nutnosti dodržet všechna pravidla ČP XCO kategorie C1 UCI dochází ke změně termínu uskutečnění AMČR.
Češi vytvořili chytrý zámek, který chrání sportovní vybavení. Nyní vstupují na americký Kickstarter
28. 7. 2020 | Kategorie: ostatní
Česká firma Pealock přichází s chytrým zámke​m na sportovní vybavení.
Teplicko je rájem pro cyklisty, nabízí i relaxační sporty
28. 7. 2020 | Kategorie:
I když lázeňské město samo o sobě nabízí spoustu atraktivních cílů, někdo dává přednost aktivnějšímu sportovnímu vyžití. Turistické centrum VisitTeplice představuje několik tipů.
Gruber sedmý na úvodním Českém poháru
22. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Pavel Gruber na Stevens Izoard Pro z Favoritu Brno obsadil ve velmi dobré konkurenci sedmé místo v úvodním závodě Českého poháru, který se jel v Záboří u Blatné. Vítězství vybojoval Němec Loderer.
Tomáš Tlamka má bronz z MČR a je třetí v celkovém pořadí ČP!
20. 7. 2020 | Kategorie: MTB
Dobře, tedy na trojku vyšlo juniorovi týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Tomášovi Tlamkovi Mistrovství České republiky horských kol v Peci pod Sněžkou.
Chystá se nejdelší ultracyklistický závod v Evropě, otestuje ho Dan Polman!
16. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Na srpen je naplánovaný prolog nového nonstop ultracyklistického závodu s podporou kolem Česko-Slovenska v délce 3300 km a převýšením cca 40000 metrů – „Race around Czechia and Slovakia 2020“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►