Chris Froome se brání slušně

Datum vydání: 10. 3. 2018

V rozhovorech pro média na právě probíhajícím Tirrenu, kde britský cyklista ukazuje slušnou formu, se místy novi​náři dočkají i docela zajímavých odpovědí. 

V kauze Chrise Frooma (Sky) stále není nic nového, ale samotný fakt, že závodí s aurou potenciálního dopingového prohřešku, samozřejmě nedá spát nikomu v cyklistikou afektovaném světě. Proto také loňský vítěz Tour de France a Vuelty neustále dokola odpovídá novinářům na podobné otázky. A protože se dobrovolně rozhodl závodit, což je možnost, kterou mu regule v každém případě dovolují, nemůže čekat nic jiného. 

K jeho cti slouží, že se otázkám, byť často nepříjemným, nevyhýbá. Ačkoliv hloubka odpovědí je někdy až otravně mělká až prázdná. V průběhu tohoto týdne se nicméně i Chris Froome občas odklonil od nic neříkajících diplomatických odpovědí, na které jsme si už bohužel zvykli. A hned to bylo zajímavější. 

Takhle se bránil námitce (nejen) novinářů, že by raději neměl vůbec závodit a bránit tak sport před negativním dopadem jeho kauzy. 
"Ok, mohl bych přestat (závodit). Ale na jak dlouho? Na kolik měsíců? Vy to víte?"
V přetěžkých časech pro samotný tým Sky a s vědomím "kauzy Bradley Wiggins", stále nepolevuje v jeho oddanosti. Týmu Sky docela pomohl i postoj bývalého člena týmu a nyní ambasadora profesionálního pelotonu, rakouského cyklisty Bernharda Eisela (Dimesion Data), který se v týdnu částečně za britskou stáj postavil. Froome na téma kredibility týmu mimo jiné řekl:
"Nezůstal bych tady, kdybych nevěřil v tento tým a lidi kolem něj... Můžu mluvit jenom ze své vlastní zkušenosti... Strávil jsem tu osm let, od prvního dne, kdy tým začal fungovat. Skutečně na celou věc mám velice odlišný pohled, než který vyobrazují hlavní titulky médií."
Froomeova reakce na výrok prezidenta UCI, Francouze Davida Lappartienta, jenž v týdnu v rozhovoru s britskými médii řekl, že by bylo katastrofou, kdyby Froome závodil na Tour de France aniž by se rozhodlo v jeho dopingové kauze, byla docela na místě. 
"Co se týče jeho obav o reputaci tohoto sportu, myslím, že by od něj bylo mnohem ohleduplnější, kdyby mi své výhrady sdělil osobně, či alespoň vhodnějšími způsoby, než skrze média." 
Pravdou je, že jenom velkými slovy určenými médiím Lappartient pořádek v cyklistice neudělá.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Eddy Merckxova klasika v rakouském Fuschl am See je oslavou cyklistiky
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Již dvanáctému ročníku Eddy Merckx Classic 2018 v kouzelném regionu salburckých jezer a Solné komory předcházela charitativní vyjížďka, které se účastnila i slavná sportovní jména. Rakušané cyklistiku milují.
MS Innsbruck, den třetí – časovky juniorů a žen
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Petr Kelemen a Tereza Korvasová dnes reprezentovali českou výpravu v individuální časovce. Obě kategorie absolvovaly stejnou, téměř dvacet osm kilometrů dlouhou trasu, jako včera muži do 23 let.
TOMKET Pražský MTB pohár na Zličíně vyhrála Štěpánová a Škarnitzl!
25. 9. 2018 | Kategorie: MTB
V pořadí sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 vládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová a Jan Škarnitzl.
Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa
24. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý závodní den Mistrovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.
MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Elitní belgická stáj Quick-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek.
MTB Tour ovládl Michal Bubílek
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Michal Bubílek se stal vítězem ​4. ročníku MTB Tour České středohoří.
KALAS CUP v Židovicích vyhrál Janiszewski
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závěrečný závod Českého poháru na silnici KALAS CU​P 2018 ovládli polští závodníci.
Staňte se pořadateli Českého poháru horských kol
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Organizátor Českého poháru horských kol STRABAG CUP hledá na další sezóny pořadatele dílčích závodů v olympijské disciplíně cross country (XCO) na území České republiky.
Porte odřekl start na mistrovství světa
22. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Australan Richie Porte bude na světovém šampionátu kvůli nemoci chybět.
Stará dobrá videa, která stoprocentně pobaví
21. 9. 2018 | Kategorie: ostatní
Nostalgická zábavná videa z cyklistického prostředí z roku 1990 až 2000.
Zličín se chystá na finále dětí, žáků a souboj Škarnitzl vs Cink!
21. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, má několik očekávání.
O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na silnici.
» více novinek a videí

 
Reklama