Chris Froome se brání slušně

Datum vydání: 10. 3. 2018

V rozhovorech pro média na právě probíhajícím Tirrenu, kde britský cyklista ukazuje slušnou formu, se místy novi​náři dočkají i docela zajímavých odpovědí. 

V kauze Chrise Frooma (Sky) stále není nic nového, ale samotný fakt, že závodí s aurou potenciálního dopingového prohřešku, samozřejmě nedá spát nikomu v cyklistikou afektovaném světě. Proto také loňský vítěz Tour de France a Vuelty neustále dokola odpovídá novinářům na podobné otázky. A protože se dobrovolně rozhodl závodit, což je možnost, kterou mu regule v každém případě dovolují, nemůže čekat nic jiného. 

K jeho cti slouží, že se otázkám, byť často nepříjemným, nevyhýbá. Ačkoliv hloubka odpovědí je někdy až otravně mělká až prázdná. V průběhu tohoto týdne se nicméně i Chris Froome občas odklonil od nic neříkajících diplomatických odpovědí, na které jsme si už bohužel zvykli. A hned to bylo zajímavější. 

Takhle se bránil námitce (nejen) novinářů, že by raději neměl vůbec závodit a bránit tak sport před negativním dopadem jeho kauzy. 
"Ok, mohl bych přestat (závodit). Ale na jak dlouho? Na kolik měsíců? Vy to víte?"
V přetěžkých časech pro samotný tým Sky a s vědomím "kauzy Bradley Wiggins", stále nepolevuje v jeho oddanosti. Týmu Sky docela pomohl i postoj bývalého člena týmu a nyní ambasadora profesionálního pelotonu, rakouského cyklisty Bernharda Eisela (Dimesion Data), který se v týdnu částečně za britskou stáj postavil. Froome na téma kredibility týmu mimo jiné řekl:
"Nezůstal bych tady, kdybych nevěřil v tento tým a lidi kolem něj... Můžu mluvit jenom ze své vlastní zkušenosti... Strávil jsem tu osm let, od prvního dne, kdy tým začal fungovat. Skutečně na celou věc mám velice odlišný pohled, než který vyobrazují hlavní titulky médií."
Froomeova reakce na výrok prezidenta UCI, Francouze Davida Lappartienta, jenž v týdnu v rozhovoru s britskými médii řekl, že by bylo katastrofou, kdyby Froome závodil na Tour de France aniž by se rozhodlo v jeho dopingové kauze, byla docela na místě. 
"Co se týče jeho obav o reputaci tohoto sportu, myslím, že by od něj bylo mnohem ohleduplnější, kdyby mi své výhrady sdělil osobně, či alespoň vhodnějšími způsoby, než skrze média." 
Pravdou je, že jenom velkými slovy určenými médiím Lappartient pořádek v cyklistice neudělá.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

NOVA CUP v Sázavě oslavil se známými osobnostmi Společné století
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB
Na sobotním startu třetího závodu seriálu NOVA CUP v Sázavě se sešli nejen profesionální závodníci, rodiny s dětmi, ale také významné osobnosti.
Galaxy Pioneer 5.0 2018
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.
Galaxy Aries 24“ 2018 - Ověřená kvalita za akční cenu
18. 6. 2018 | Kategorie: ostatní
Pro rodiče je důležité, aby se jeho dítě cítilo bezpečně, což v sedle kola platí dvojnásob. Galaxy Aries nabízí ověřenou kvalitu a bezpečnost za rozumné peníze.
Richie Porte vítězem Okolo Švýcarska, Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Okolo Švýcarsko dnes poznalo svého vítěze, po závěrečné individuální časovce se jím stal Australan Richie Porte (BMC), mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vyhrál už posedmé bodovací soutěž.
KALAS CUP v Blatné vyhrál Rostislav Krotký
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
V jednu hodinu zazněl výstřel na náměstí v Blatné a 81 závodníků se vydalo na trasu pátého závodu Českého poháru na silnici.
Šestou etapu ve Švýcarsku vyhrál další Dán
15. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Na úterní triumf krajana Juul-Jensena navázal ve čtvrtek Søren Kragh Andersen, který vyhrál těžkou horskou etapu po útoku ze skupiny uprchlíků.
Řidiči a cyklisté: Bezpečnost na silnici
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Řidiči vs. cyklisté? Nemusí to tak být! Důležitý je respekt.
Bývalý kontroverzní lékař týmu Sky napsal knihu o medicíně ve sportu, vyjde týden před Tour
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Doktor Richard Freeman sice odmítl vypovídat před vyšetřovací komisí v otázce podezřelých praktik týmu Sky, pouhý týden před Tour de France ale bude vydávat jako již nečlen týmu svou knihu o pozitivním přínosu medicinských praktik ve sportu.
V Blatné odstartuje pátý díl Kalas Cupu 2018
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Jako Memoriál Christiana Bataglii GP Fany Gastro se pojede v sobotu 16. 6. 2018 pátý díl Českého poháru na silnici Kalas Cup 2018.
První horskou etapu ve Švýcarsku vyhrál Ulissi
13. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Ital Diego Ulissi (UAE Team Emirates) vyhrál poprvé v sezoně, když se radoval v cíli první horské etapy závodu Okolo Švýcarska.
V deštivém Gstaadu vyfoukl sprinterům vítězství statečný Dán
12. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Osmadvacetiletý Dán Christopher Juul-Jensen vyhrál deštivou čtvrtou etapu Okolo Švýcarska, čtvrtý Sagan ve vedení bodovací soutěže.
Sella Ronda na silničním nebo horském kole? Obojí stojí za to
12. 6. 2018 | Kategorie: MTB, silniční
Majestátní skalní masív Sella, který se dá objet na sjezdových lyžích, zná většina českých lyžařů. V létě se zde nabízí jiná výzva – „obtočit“ Sellu Rondu na kole.
» více novinek a videí

 
Reklama