Čeští dráhaři dál bojují na ME v Glasgow

Čeští dráhaři dál bojují na ME v Glasgow

Datum vydání: 5. 8. 2018

Neděle na Mistrovství Evropy v Glasgow začala pro dráhové disciplíny sprintem mužů, odkud se kvalifikoval Pa​vel Kelemen na 11. místě a Martin Čechman jako 15.

Z dalších rozjížděk do dalšího kola postoupil ale pouze Pavel Kelemen, který porazil Itala Lucu Ceciho. Martina Čechmana vyřadil z dalšího postupu Polák Rafal Sarnecki. Odpoledne Kelemena vyřadil Rus Denis Dmitriev. O nejlepším sprintérovi Evropy se rozhodne zítra v odpoledních hodinách.
 
O postupy v boji o medaile se rozhodovalo také ve stíhačce mužů na 4000 m, kde Českou republiku reprezentoval Nicolas Pietrula. Ten s časem 4:27.475 skončil na patnáctém místě.
 
Obdobné umístění jako Pietrula obsadila ve vylučovacím závodě žen Lucie Hochman. Z titulu evropské šampionky se radovala domácí Laura Kenny.
 
Večerní program pokračoval napínavým bodovacím závodem mužů na 40 km. S českou trikolorou se představil Luděk Lichnovský, který skončil na 16. místě. Vítězem se stal Polák Wojciech Pszczolarski.
 
Předposlední den dráhových disciplín na evropském šampionátu bude pokračovat závodem dvojic a omniem žen. Ve večerním programu bude znám nový evropský šampion ve sprintu v závodě na 500 m žen.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
   


Aktuální novinky a videa

Opravdové celopéro
18. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Pobavte se nad videem přestavby obyčejného kola na opravdové celopéro.
Čeští junioři na YOG celkově sedmí
17. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Sedmé místo vybojovali čeští cyklisté na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Kelemen pátý v Short Tracku na YOG!
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Cenné páté místo v Short Tracku a 40 bodů do celkového pořadí národů vybojoval dnes Petr Kelemen na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Mistr světa: Cyklistika se těší úžasnému zdraví
16. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Osmatřicetiletý Alejandro Valverde se po patnácti sezonách dočkal mistrovského titulu, novináři mu ale stále předhazují dopingovou aféru.
Cyklisté na pranýři
16. 10. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
Doping k cyklistice patří? Omyl. Dle statistik Antidopingového výboru ČR se cyklistika řadí k těm čistějším sportům u nás.
Češi po třech závodních dnech na YOG sedmí
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Závod horských kol cross country Eliminator měli na programu cyklisté na Olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.
Danny MacAskill a Endura MT500. To je zážitek
15. 10. 2018 | Kategorie: MTB
Pořádný #DownrightDirty s Dannym MacAskillem.
Smolný silniční závod pro český tým na YOG
14. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Velkou dávku sportovní smůly si vybrala česká reprezentační dvojice v silničním závodě na Olympijských hrách mládeže v Buenos Aires.
Němci daňově zvýhodní hybridní auta, na cyklisty zapomněli
14. 10. 2018 | Kategorie: ostatní
Německá cyklistická veřejnost se bouří, vláda schválila daňové zvýhodnění firemních hybridních vozů, na dojíždějící do práce na kole však nemyslela.
To nejlepší z Il Lombardia 2018
14. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Neštastný hrdina z Gira si spravil chuť na posledním monumentu sezony - Thibaut Pinot vyhrál Okolo Lombardie. 
Český tým na YOG v časovce dvojic čtvrtý!
13. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Úvodní disciplínu cyklistických soutěží, časovku dvojic, na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires zvládli velmi dobře naši juniorští reprezentanti, Petr Kelemen a Sam Jirouš, když obsadili čtvrté místo.
Valverde se vybarvuje
12. 10. 2018 | Kategorie: silniční
Novopečený m​istr světa Alejandro Valverde (Movistar) odstartuje Il Lombardia na novém kole, které je vybarvené do trikolory mistra světa.
» více novinek a videí

 
Reklama