Čeští cyklokrosaři vezou z ME domů medaile

Datum vydání: 08.11.2014

Medailové žně čekaly na české cyklokrosové reprezentanty na evropském šampionátu v německém městě Lorsch. Přestože v dosavadní sezoně příliš dobrých výsledků naši jezdci neudělali, tak šampionát jim vyšel skvěle a domů vezou tři medaile. Pavla Havlíková vybojovala stříbro v elitní kategorii žen, Martina Mikulášková stejně cenný kov v závodě žen do 23 let a bronz má Jakub Skála v kategorii mužů do 23 let.

Český reprezentační kouč Stanislav Bambula před odjezdem na evropský šampionát věřil v zisk medaile, ale jeho svěřenci očekávání předčili. Největší medailovou adeptkou byla Mikulášková a svou roli zvládla skvěle. Od poloviny prvního okruhu jezdila osamoceně na čele startovního pole, ale s malým náskokem ji nenechala oddechnout Italka Alice Maria Arzzufiová. V posledním okruhu ji však došly síly a před ní se dostala Sabrina Stultiensová z Nizozemí. Začala se dotahovat na českou závodnici, kterou dostihla až v cílové rovince a v závěrečném spurtu ji o galusku předčila a připravila jí tím o evropský titul.

Výborně jela ale i Nikola Nosková, která na medaili sahala již na silničním mistrovství světa, kde skončila v závodě juniorek čtvrtá. Jedna z nemladších závodnic na startu jezdila od začátku kolem sedmé osmé pozice a v závěru se ještě dokázala posunout výše a jen těsně prohrála souboj o čtvrté místo s další Italkou Teocchiovou.

Skvěle načasovala formu zkušená Pavla Havlíková. Od začátku závodu se pohybovala na čele závodu, několikrát startovní pole dokonce vedla. V posledním okruhu ale ze skupiny soupeřkám trochu poodjela Sanne Cantová z Belgie a potvrdila tak roli největší favoritky závodu. Jen se třívteřinovou ztrátou si pro životní úspěch dojela Havlíková, která odrazila snahu Britky Nikki Harrisové, která vybojovala bronz.

Velice příjemně překvapil Jakub Skála mezi jezdci v kategorii U23. Před startem rozhodně nepatřil do okruhu největších medailových adeptů, ale předvedl skvělý výkon. Ihned se usadil ve vedoucí skupině a vydržel v ní až do konce. V posledním kole získal malý náskok jasný favorit Wout van Aert a již si zlato nenechal vzít. Před Skálu se ještě dostal druhý belgický jezdec Laurens Sweeck, ale česká naděje již nikoho dalšího před sebe nepustila a tím nejlepším způsobem se Skála rozloučil s touto věkovou kategorií.

Na velmi dobrý výsledek měl zaděláno i Vojtěch Nipl. Držel se na šestém místě, ale při skákání jedné z překážek zlomil ráfek a do depa bylo daleko, nejmladší z tria našich jezdců Adam Ťoupalík obsadil 11. místo, tři příčky před Niplem.

Pouze v závodu juniorů do pořadí nejlepších čeští závodníci nepromluvili. Všichni startovali až z posledních řad a na technickém okruhu se nikdo z nich nedokázal hustým polem soupeřů propracovat dopředu. Nakonec nejlepší skončil Martin Matějček, ale až na 29. místě.

Ženy Elite:

1. Cantová (Belg.) 45:56, 2. Havlíková (ČR) +3, 3. Harrisová +5, 4. Wymanová (obě Brit.) +12, 5. van Loyová +27, 6. Verschuerenová (obě Belg.) +27, 7. van Passenová (Niz.) +35, 8. Ferreraová (Šp.) +36, ...13. Štěpánová (ČR) +2:41.

Muži U23:

1. van Aert 47:05, 2. L. Sweeck (oba Belg.) +6, 3. Skála (ČR) +11, 4. Godrie (Niz.) +15, 5. Aerts +17, 6. D. Sweeck (oba Belg.) +26, 7. Venturini (Fr.) +28, 8. Budding (Niz.) +30, 9. Soete (Belg.) +36, 10. Doubey (Fr.) +36, 11. Ťoupalík +58, 14. Nipl (oba ČR) +1:20.

Ženy U23:

1. Stultiensová (Niz.) 31:57, 2. Mikulášková (ČR) stejný čas, 3. Arzzufiová +24, 4. Teocchiová (obě It.), 5. Nosková (ČR) obě +41, 6. Labousová (Fr.) +52, 7. Witloxová (Niz.) +1:04, 8. Grosseteteová (Fr.) +1:08, ...15. Kuntová +1:39, 19. Czeczinkarová +2:17, 23. Šafářová +2:52, 24. Bajgerová +3:04, 25. Lukešová (všechny ČR) +3:38.

Junioři:

1. Iserbyt 49:35, 2. Jaspers (oba Belg.) +47, 3. Jacobs (Švýc.) +51, 4. Gulickx (Niz.) +52, 5. Andreassen (Dán.) +1:13, 6. van der Heijden (Niz.) +1:18, ...29. Martin Matějček +3:44, 35. Kunt +4:21, 36. Březina +4:25, 37. Benc +4:27, 41. Vojíř +4:54, 44. Jelínek +5:34, 53. Sirůček (všichni ČR) +6:42.

Zdroj a foto: ČSC

Když vozík, tak jednokolka – proč se vyplatí na ně přesedlat
18.04.2024 | Kategorie: ostatní
Táhnout za sebou na kole vozík nemusí být otrava. Pravda, když se řekne cyklovozík, každému hned naskočí obrázek neforemné dvoukolové boudy s praporkem, která ztěžuje předjíždění na už tak úzkých a vybombardovaných okrskách.
Zahájení cykloturistické sezóny s Harmony a CykloŠvec v Písku
Zveme vás na ZAHÁJENÍ CYKLOTURISTICKÉ SEZÓNY v Písku v sobotu 20. 4. 2024.
Yeti SB165 2024 nově v mullet konfiguraci
17.04.2024 | Kategorie: MTB
Yeti SB165 2024 je nejnovější přírůstek do rodiny horských kol Yeti, který přináší několik inovací a vylepšení. Toto kolo je určeno pro náročné terény a bike parky a je navrženo tak, aby poskytovalo vynikající jízdní vlastnosti a vysoký výkon.
První Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků
Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP.
Američan Blevins a Švédka Rissvedsová triumfují v cross country v Mairipoře
15.04.2024 | Kategorie: MTB
Po úvodním závodě short tracku se závodníci v Mairipoře opět sešli na startu, tentokrát na cross country. Mezi muži si pro vítězství dojel Američan Christopher Blevins, zatímco u žen triumfovala Švédka Jenny Rissvedsová.