Českými maratonskými šampiony Kulhavý a Kalašová

Českými maratonskými šampiony Kulhavý a Kalašová

Datum vydání: 29. 5. 2022

Jaroslav Kulhavý se s Milenou Kalašovou stali na Dolní Moravě maratonskými domácími šampiony.

 

Jeden z nejsledovanějších domácích závodů ŠKODA AUTO Mistrovství České republiky v maratonu odstartoval po roční pauze opět na Dolní Moravě, kde se na trase kolem Králického Sněžníku utkali nejlepší domácí bikeři o titul mistra republiky. 
 

 

Závod by se se svými proporcemi mohl bez ostychu přirovnat k alpským, když s 90 kilometry a převýšením 3.100 metrů zavedl jezdce i do sousedního Polska. 

 

Závod odstartoval již v 7 hodin ráno za chladného horského počasí. Šampionát po celý den doprovázelo střídající se slunné počasí se silným nárazovým větrem a přeháňkami. Na hřebenech hor bylo místy i 5 stupňů. I s těmito náročnými podmínky se převážná většina startujících vypořádala bez problému.
 

 

Náročnou trasu nejrychleji zvládl s časem 4:23 olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý (Česká spořitelna Accolade), který o titulu rozhodl až v samém závěru. Druhý Martin Stošek (Canyon Northwave MTB Team) zariskoval v závěrečném trailu a skončil na zemi. Pro bronzovou medaili si dojel Kulhavého kolega Marek Rauchfuss. 

 


 

V ženách prodala maratonské zkušenosti s časem 4:49 Milena Kalašová (K3 Performance), která excelovala před obhájkyní Adélou Holubovou (Kola-bbm.cz) a Lenkou Fridrichovou (Eleven Head CST Cyklolive).

 

Seriál Prima CUP, který je také součástí nejvyšší domácí soutěže ŠKODA AUTO Český pohár v maratonu, pokračuje 11. června závodem ČEZ Sázava. Na výběr jsou trasy na 80, 40 a 20 kilometrů. Pro všechny účastníky bude připravena tombola o kávovar Segafredo a balíčky na kolo od WeLoveCycling.cz. 

 

Výsledky ŠKODA AUTO Mistrovství ČR v maratonu 2022.
 

Foto: Jan Brychta


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Zuzana Šafářová na evropském šampionátu bronzová!
1. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Česká reprezentantka Zuzana Šafářová vybojovala na Mistrovství Evropy v portugalské Anadii bronzovou medaili v disciplíně Eliminátor. Skvěle si vedl i český tým ve štafetách, který obsadil šesté místo.
Juniorka Spěšná evropskou šampionkou v short tracku!
30. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Skvělý úspěch na úvod Mistrovství Evropy v portugalské Anadii předvedla juniorka Simona Spěšná, která vybojovala v short tracku zlatou medaili.
You By Festka – Draci pro Harolda
29. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Společnost Festka, český výrobce špičkových rámů pro jízdní kola, je známá nejenom svou unikátní výrobní technologií založenou na trubkách z navíjeného karbonového vlákna, ale také dokonalým lakováním a originálními grafickými provedeními svých výrobků.
Léto pokračuje závodem Segafredo Sahara Race
28. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Letní část seriálu Prima CUP pokračuje závodem Segafredo Sahara Race.
Warner Bros. Discovery Sports spouští revoluci v cyklistickém vysílání
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Společnost Warner Bros. Discovery Sports (WBDS) se v červenci chystá změnit způsob, jakým si miliony fanoušků ve světě* užívají cyklistiku.
Mostecký maraton úspěšně navázal tradici. Zvítězil Adel
27. 6. 2022 | Kategorie: MTB
Severočeská klasika Extrém Bike Most navázala na tradici původních pořadatelů a v sobotu 25. června se uskutečnil 2(1). ročník.
Mistrem na silnici Zahálka, opět triumf Elkov Kasper
27. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Mistrem České republiky v silniční cyklistice se stal v Mladé Vožici Matěj Zahálka ze stáje Elkov Kasper.
Dokonalý triumf jezdců Elkov Kasper na MČR v časovce - titul má matador Bárta
24. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Naprostým triumfem skončil mistrovský závod elitní kategorie mužů v časovce na trati v Kovářově. Jezdci nejlepší české stáje obsadili prvních pět míst, Jan Bárta vybojoval již svůj sedmý mistrovský trikot v této disciplíně.
Pozvánka Regionem Orlicka 2022
21. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Sportovní klub policie Duha Lanškroun připravuje na termín 36. ročník Mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka pro kategorii Junior.
Mistrovství republiky v silniční cyklistice s hvězdami na startu
20. 6. 2022 | Kategorie: silniční
Už tento týden zažije domácí cyklistika jeden z velkých vrcholů sezony. V Mladé Vožici a Kovářově se koná společné mistrovství republiky České a Slovenské republiky. A k vidění budou skutečné hvězdy světové silniční cyklistiky.
První Čech na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě

20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní, silniční
Daniel Polman na startu nejdelšího cyklistického závodu v Evropě NorthCape – Tarifa Bike Race 2022.
Představení Stevens 2022 - X Cross
20. 6. 2022 | Kategorie: ostatní
Hamburská značka ve své široké nabídce nezapomíná ani na ucelenou řadu sportovně laděných crossových kol.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►