Český pohár Force Cup silničářů bude mít osm závodů

Český pohár Force Cup silničářů bude mít osm závodů

Datum vydání: 12.03.2015

Osm závodů obsahuje letošní seriál Českého poháru silničářů, který má nového generálního partnera, kterým se stala zlínská firma Force a podle něj ponese název Force Cup. Český pohár mužů 2015 je celoroční soutěž vypsaná pro kategorie Elite, U23 a vybrané juniory ročníku 1997 (s povolením ČSC dle směrnice o střídavém startu).


Soutěž se skládá z osmi silničních závodů. Do celkového pořadí Českého poháru se započítávají všechny jeho závody. Délka jednorázových silničních závodů je stanovená od 160 km do 200 km. Stejně jako v minulém roce se podařilo především zásluhou prezidenta ČSC Mariány Štetiny získat výjimku pro možnost startu kontinentálních týmů ze sousedních zemí na národních závodech, takže díky startu polských, německých, slovenských či rakouských stájí bylo startovní pole na závodech Force Cupu početnější a podstatně kvalitnější.
 
Kromě třetího závodu, kterým je podnik Višegrádské 4 (UCI 2.1) je podmínkou účasti platná závodní licence na rok 2015. Podle článku pravidel ČSC silnice S0113 smí startovat kontinentální týmy UCI registrované u ČSC, regionální a klubové týmy, národní výběry a mix týmy.
 
Kromě těchto týmů mohou startovat také UCI kontinentální týmy ze sousedních zemí (Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko), a to za následujících podmínek:

1. Musí požádat ČSC o povolení startu v rámci závodu ČP

2. Mohou startovat s počtem 1 - 6 závodníků

3. Vztahují se na ně stejná pravidla jako na týmy registrované u ČSC (startovné, atd.). V závodu Višegrádské 4 mohou startovat závodníci dle pravidel UCI pro kategorii závodu UCI 1.2 a to ve čtyř až šestičlenné sestavě. Pro závodníky z oddílu s menším počtem než čtyři jezdci, je možnost sestavování regionálních výběrů, tak aby byl umožněn start všem pravidelným účastníkům ČP 2015.


Podmínkou pro účast na mistrovství ČR 2015 je start alespoň na jednom závodu Českého poháru, což se nevztahuje ale na závodníky působící v zahraničních týmech.
 
Všech čtyř závodů Visegrádské 4 se zúčastní tři nejlepší české týmy dle konečného pořadí soutěže družstev ČP 2014. Další dva týmy budou vybrány na návrh silniční komise po závodu v Kyjově. Závodu Visegrádské 4 konaného na českém území se zúčastní tři nejlepší české týmy dle konečného pořadí soutěže družstev ČP 2014 a dalších pět týmů dle redukovaného pořadí ČP 2015 po závodu v Kyjově. Zbylé dva týmy na návrh silniční komise.
 
Přihlášky na jednotlivé závody ČP jsou možné pouze přes internetové stránky ceskysvazcyklistiky.cz a uzávěrka přihlášek končí deset dní před startem daného závodu. Z důvodu omezení maximálního počtu startujících na 200 jezdců, budou upřednostněni jezdci s českou licencí. Zahraniční týmy doplní startovní pole do počtu 200 podle data přihlášek.
 
Týmy, které se na startovní listinu nevejdou, budou o tomto informováni elektronicky pořadatelem nejpozději 48 hodin před startem závodu.
 
Celoroční startovné na závody kromě závodu Višegrádské 4 je stanoveno na šest tisíc korun pro družstvo na celý pohár (6 závodů) a tisíc korun pro jednotlivce na celý pohár (7 závodů) na účet ČSC 1725000504/0600 do 20. 3. 2015. Variabilní Symbol: 14 a do poznámky jméno a oddíl závodníka.
 
Jednotlivé startovné na závody je stanoveno ve výši 1700,- pro družstvo na jeden závod a 350,- pro jednoho závodníka. Platba v hotovosti v kanceláři závodu u pověřené osoby.
 
Pohár pro nejlepší družstvo bude obhajovat Favorit Brno, obhájce celkového prvenství mezi jednotlivci ale již nebude obhajovat Milan Kadlec, který ukončil závodní činnost. V absolutním pořadí ČP se hodnotí kategorie Elite, U23 a Nováček roku dohromady, a to jak v soutěži jednotlivců, tak i družstev.

Program Českého poháru Force Cupu:

  • 4. dubna: Velká Bíteš – Brno – Velká Bítěš
  • 18. dubna: Kyjovské slovácko
  • 16. května: Hodonín - Kyjov - závod Višegrádské čtyřky (UCI 1.2)
  • 6. června: VC Popelína
  • 11. července: Tour Bohemia (Pardubický kraj)
  • 1. srpna: Chudoslavice
  • 22. srpna: Blatná
  • 19. září: Rokycany
​Zdroj: ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 
Reklama ► 
Reklama ► 



Reklama 


Aktuální novinky a videa

Vuelta 2025 - Výsledky 19. etapy
12.09.2025 | Kategorie: silniční
Šestnáctiletá Barbora Bukovská získala na MS juniorek bronzovou medaili
12.09.2025 | Kategorie: MTB
Šestnáctiletá česká bikerka Barbora Bukovská získala na mistrovství světa horských kol bronzovou medaili.
MS MTB 2025 - Výsledky XCO
12.09.2025 | Kategorie: MTB
MS MTB 2025 - Výsledky štafeta
11.09.2025 | Kategorie: MTB
Vuelta 2025 - Výsledky 18. etapy
11.09.2025 | Kategorie: silniční
Kolik berou bikeři? Platy horských cyklistů jsou žalostné proti silniční elitě
11.09.2025 | Kategorie: MTB
Mistrovství světa horských kol přitahuje nejlepší jezdce planety, rozhodně ale ne miliardové rozpočty.
Specialized Diverge 4 má přepracovanou geometrii a více prostoru pro pláště
11.09.2025 | Kategorie: gravel

Nový Diverge 4 posouvá hranice komfortu a univerzality.

Vuelta 2025 - Výsledky 17. etapy
10.09.2025 | Kategorie: silniční
SRAM slaví 38 let unikátní sadou Eagle Transmission 1987
10.09.2025 | Kategorie: MTB
SRAM k výročí 38 let od založení uvádí na trh unikátní limitovanou edici komponentů Eagle Transmission s názvem 1987.
Vuelta 2025 - Výsledky 16. etapy
09.09.2025 | Kategorie: silniční
» více novinek a videí