Česká štafeta na mistrovství světa dvanáctá

Česká štafeta na mistrovství světa dvanáctá

Datum vydání: 09.08.2023

Český reprezentační tým obsadil na mistrovství světa horských kol ve skotském Tweed Valley v závodě štafet dvanácté místo. 

 

Zlato získali Švýcaři a obhájili loňské prvenství z Les Gets. Druhý byl o devět sekund tým Francie, bronz získala dánská reprezentace. Český tým, který sestavil štafetu z bezkonkurenčně nemladších jezdců ve startovním poli, ve složení Jan Sáska, Ondřej Novotný, Simona Spěšná, Eliška Hanáková, Adéla Holubová a Jan Zatloukal, ztratil na Švýcary více než čtyři minuty.

„Špatně jsme odstartovali a nabrali ztrátu už v prvním kole, což je pro závod v takto silném obsazeni klíčové. Tim víc musím pochválit náš tým, složený pouze z juniorů a třiadvacítkářů a tedy bezkonkurenčně nejmladší, že bojoval až do konce o každou příčku,“ okomentoval výsledek reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Zítra jsou na programu světového šampionátu závody juniorských kategorií. K večeru se na start postaví elitní kategorie, které absolvují short track.

 

Výsledky: 

 

Štafety (21 km): 1. Švýcarsko (Lillo, Halter, Indergand, Blöchlinger, Hutter, Schurter) 1:05:42, 2. Francie (Boichis, Hemon, Lecomte, Burquier, Moulain, Sarrou) -9, 3. Dánsko (Lillelund, Philipsen, Lillelund, Pedersen, Bohé Carstensen) -41, ...12. ČR (Sáska, Novotný, Spěšná, Hanáková, Holubová, Zatloukal) -4:04.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► Reklama 

Reklama 


Reklama 


Aktuální novinky a videa

Výsledky: MČR XCO Harrachov
20.07.2024 | Kategorie: MTB
Kompletní výsledková listina z MČR v Harrachově.
Giant představil nejnovější generaci svých gravel kol
18.07.2024 | Kategorie: MTB, cyklokros
Nová řada gravel kol je vybavena vnitřním vedením kabelů a integrovaným úložným prostorem pro vyšší rychlost a všestrannost.
Perfektní sportovní doplněk – prémiové samolepky na kolo
16.07.2024 | Kategorie: Komerční sdělení

Vítejte ve světě, kde váš cyklistický zážitek právě dostal novou dimenzi. StickersMakers vyrábí prémiové samolepky určené pro amatérské i profesionální sportovce.

AKCE TÝDNE: Nejvýhodnější týdenní nabídky (15.7.-21.7.2024)
15.07.2024 | Kategorie:
Začátek nového týdne znamená další vlnu slev! Opět jsme tento týden nelenili a připravili jsme si pro Vás další přehled slev. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
Italské Livigno je tréninkovým rájem sportovců. Pravidelně se zde vrací i náš olympijský tým!
10.07.2024 | Kategorie: ostatní
Zatímco se v létě většina Evropy přesouvá na dovolenou do přímořských letovisek, sportovní nadšenci míří do Livigna.
» více novinek a videí