Test: Ledlenser SEO 7R vás nezklame

Test: Ledlenser SEO 7R vás nezklame

Datum vydání: 13. 11. 2017

Ne každý si stihne v zimním období zasportovat za světla. Obzvláště v tomto období je vhodné myslet na kvalitní osvětlení, které aktivitu nejen usnadní, ale především podpoří z bezpečnostního hlediska.

V dnešní době je na trhu neomezené množství svítilen, blikaček a čelovek, ale ne vždy se vyplatí sáhnout po nejlevnějším nebo nejprodávanějším modelu. Předtím, než si nějakou pořídíte, je vždy užitečné porovnat si vlastnosti různých svítilen a na základě toho učinit rozhodnutí.
 


My jsme otestovali výrobek ověřené německé značky Ledlenser, která se řadí mezi špičky svítilen na trhu. 
 

 
Testovaný model Seo 7R určený například pro sport nebo camping se řadí na přední pozice nabízených výrobků. Má zvýšenou odolnost proti sněhu, vodě i nárazu. Díky svitu 220 lumenů, s výdrží 20 hodin, dosvitem 130 metrů a interaktivnímu držáku na helmu se zdá být vhodnou volbou pro zimní přípravu nejen vytrvalostního sportovce. 
 
 
To ale nejsou zdaleka všechny výhody, proč jsme se rozhodli testovat typ SEO 7R. Kromě sedmileté záruky, čelovka disponuje odnímatelnou čelenkou a nabíjecími bateriemi Li-Ion.

Zajímavostí je také využití technologie stmívání, která reguluje výkon světelného toku s ohledem na odraz světla od překážky, což čelovce zabraňuje v nechtěnném oslnění a šetří potřebnou energii. Jednoduše využijete i reflektorovou čočku ve výklopné hlavici, která umožňuje snadné ostření světelného kuželu. Zejména tady se osvědčilo pravidlo, že v jednoduchosti je síla a vše je ovladatelné jedním tlačítkem.
 
 
Čelovku jsme testovali jak při běhu, tak jízdě na kole, kde jsme využili držák na helmu. V obou případech jsme s čelovkou neměli sebemenší problém a od prvního upevnění nebylo třeba žádných úprav v nastavení. Při nasazení na čelo jde popruh utáhnout tak, aby nikde netlačil a nepřekážel.
 

 
Při sportovní aktivitě jistě oceníte funkci Turning Focus, neboli regulaci svitu, která je i v rukavicích snadno ovladatelná.
 

Obdobně jako otočný kloub, na němž nastavujete úhel svitu. 

 
Po více než třech týdnech testování oceňujeme zvýšenou odolnost čelovky. Pochvalujeme si i výměnné proužky čelovky, které lze snadno vyprat nebo vyměnit za jinou barevnou variantu. Důležitou součástí jsou také reflexní prvky na čelence. 
 
Potěšilo nás také USB nabíjení, které v ničem neomezuje. Po vybití je možné pokračovat v užívání na náhradní AAA baterie. Plusové body přičítáme i nízké váze svítilny, 93 gramů.
 
Pokud jste příznivci originálních dárků, jistě oceníte, že značka Ledlenser nabízí gravírování svých produktů, a to může být skvělý dárek pro vaše blízké obzvlášť v tomto předvánočním čase. 

Cena modelu 
Ledlenser SEO 7R činí 2.590 Kč. Řadí se do kategorie dražších svítilen, proto je vhodné zvážit její upotřebení.  
 
Doporučená cena čelovky je 2.590 Kč. 
Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách značky Ledlenser.
Oficiálním dovozcem značky 
Ledlenser je MORIS design s.r.o

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


   


Aktuální novinky a videa

Eddy Merckxova klasika v rakouském Fuschl am See je oslavou cyklistiky
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Již dvanáctému ročníku Eddy Merckx Classic 2018 v kouzelném regionu salburckých jezer a Solné komory předcházela charitativní vyjížďka, které se účastnila i slavná sportovní jména. Rakušané cyklistiku milují.
MS Innsbruck, den třetí – časovky juniorů a žen
25. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Petr Kelemen a Tereza Korvasová dnes reprezentovali českou výpravu v individuální časovce. Obě kategorie absolvovaly stejnou, téměř dvacet osm kilometrů dlouhou trasu, jako včera muži do 23 let.
TOMKET Pražský MTB pohár na Zličíně vyhrála Štěpánová a Škarnitzl!
25. 9. 2018 | Kategorie: MTB
V pořadí sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 vládli zkušení členové českého reprezentačního týmu, Karla Štěpánová a Jan Škarnitzl.
Otruba v elitní dvacítce v časovce na mistrovství světa
24. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Druhý závodní den Mistrovství světa v silniční cyklistice v rakouském Innsbrucku byl ve znamení individuálních časovek juniorek a mužů do 23 let.
MS: Quick-Step Floors a Canyon-SRAM braly medaile v týmové časovce, Elkov-Author porazil 2 WT stáje!
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Elitní belgická stáj Quick-Step Floors nadále zkrášluje už tak neskutečnou sezonu - na svém kontě má 69. triumf, česká stáj Elkov-Author zajela perfektní výsledek.
MTB Tour ovládl Michal Bubílek
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Michal Bubílek se stal vítězem ​4. ročníku MTB Tour České středohoří.
KALAS CUP v Židovicích vyhrál Janiszewski
23. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závěrečný závod Českého poháru na silnici KALAS CU​P 2018 ovládli polští závodníci.
Staňte se pořadateli Českého poháru horských kol
23. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Organizátor Českého poháru horských kol STRABAG CUP hledá na další sezóny pořadatele dílčích závodů v olympijské disciplíně cross country (XCO) na území České republiky.
Porte odřekl start na mistrovství světa
22. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Australan Richie Porte bude na světovém šampionátu kvůli nemoci chybět.
Stará dobrá videa, která stoprocentně pobaví
21. 9. 2018 | Kategorie: ostatní
Nostalgická zábavná videa z cyklistického prostředí z roku 1990 až 2000.
Zličín se chystá na finále dětí, žáků a souboj Škarnitzl vs Cink!
21. 9. 2018 | Kategorie: MTB
Sedmý závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem, má několik očekávání.
O víkendu vyvrcholí elitní i mládežnický KALAS CUP 2018
20. 9. 2018 | Kategorie: silniční
Závodníci napříč kategoriemi se o víkendu letos naposledy postaví na start závodu Českého poháru na silnici.
» více novinek a videí

 
Reklama