Test: Ledlenser SEO 7R vás nezklame

Test: Ledlenser SEO 7R vás nezklame

Datum vydání: 13. 11. 2017

Ne každý si stihne v zimním období zasportovat za světla. Obzvláště v tomto období je vhodné myslet na kvalitní osvětlení, které aktivitu nejen usnadní, ale především podpoří z bezpečnostního hlediska.

V dnešní době je na trhu neomezené množství svítilen, blikaček a čelovek, ale ne vždy se vyplatí sáhnout po nejlevnějším nebo nejprodávanějším modelu. Předtím, než si nějakou pořídíte, je vždy užitečné porovnat si vlastnosti různých svítilen a na základě toho učinit rozhodnutí.
 


My jsme otestovali výrobek ověřené německé značky Ledlenser, která se řadí mezi špičky svítilen na trhu. 
 

 
Testovaný model Seo 7R určený například pro sport nebo camping se řadí na přední pozice nabízených výrobků. Má zvýšenou odolnost proti sněhu, vodě i nárazu. Díky svitu 220 lumenů, s výdrží 20 hodin, dosvitem 130 metrů a interaktivnímu držáku na helmu se zdá být vhodnou volbou pro zimní přípravu nejen vytrvalostního sportovce. 
 
 
To ale nejsou zdaleka všechny výhody, proč jsme se rozhodli testovat typ SEO 7R. Kromě sedmileté záruky, čelovka disponuje odnímatelnou čelenkou a nabíjecími bateriemi Li-Ion.

Zajímavostí je také využití technologie stmívání, která reguluje výkon světelného toku s ohledem na odraz světla od překážky, což čelovce zabraňuje v nechtěnném oslnění a šetří potřebnou energii. Jednoduše využijete i reflektorovou čočku ve výklopné hlavici, která umožňuje snadné ostření světelného kuželu. Zejména tady se osvědčilo pravidlo, že v jednoduchosti je síla a vše je ovladatelné jedním tlačítkem.
 
 
Čelovku jsme testovali jak při běhu, tak jízdě na kole, kde jsme využili držák na helmu. V obou případech jsme s čelovkou neměli sebemenší problém a od prvního upevnění nebylo třeba žádných úprav v nastavení. Při nasazení na čelo jde popruh utáhnout tak, aby nikde netlačil a nepřekážel.
 

 
Při sportovní aktivitě jistě oceníte funkci Turning Focus, neboli regulaci svitu, která je i v rukavicích snadno ovladatelná.
 

Obdobně jako otočný kloub, na němž nastavujete úhel svitu. 

 
Po více než třech týdnech testování oceňujeme zvýšenou odolnost čelovky. Pochvalujeme si i výměnné proužky čelovky, které lze snadno vyprat nebo vyměnit za jinou barevnou variantu. Důležitou součástí jsou také reflexní prvky na čelence. 
 
Potěšilo nás také USB nabíjení, které v ničem neomezuje. Po vybití je možné pokračovat v užívání na náhradní AAA baterie. Plusové body přičítáme i nízké váze svítilny, 93 gramů.
 
Pokud jste příznivci originálních dárků, jistě oceníte, že značka Ledlenser nabízí gravírování svých produktů, a to může být skvělý dárek pro vaše blízké obzvlášť v tomto předvánočním čase. 

Cena modelu 
Ledlenser SEO 7R činí 2.590 Kč. Řadí se do kategorie dražších svítilen, proto je vhodné zvážit její upotřebení.  
 
Doporučená cena čelovky je 2.590 Kč. 
Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách značky Ledlenser.
Oficiálním dovozcem značky 
Ledlenser je MORIS design s.r.o

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

   
   


Aktuální novinky a videa

NOVA CUP v Sázavě oslavil se známými osobnostmi Společné století
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB
Na sobotním startu třetího závodu seriálu NOVA CUP v Sázavě se sešli nejen profesionální závodníci, rodiny s dětmi, ale také významné osobnosti.
Galaxy Pioneer 5.0 2018
18. 6. 2018 | Kategorie: MTB, ostatní
Značka Galaxy se zaměřuje především na bicykly střední a nižší třídy, kde dokáže v daných cenových limitech vždy nabídnout výjimečnou kvalitu a dobrý poměr cena-výkon.
Galaxy Aries 24“ 2018 - Ověřená kvalita za akční cenu
18. 6. 2018 | Kategorie: ostatní
Pro rodiče je důležité, aby se jeho dítě cítilo bezpečně, což v sedle kola platí dvojnásob. Galaxy Aries nabízí ověřenou kvalitu a bezpečnost za rozumné peníze.
Richie Porte vítězem Okolo Švýcarska, Sagan posedmé vyhrál bodovací soutěž
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Okolo Švýcarsko dnes poznalo svého vítěze, po závěrečné individuální časovce se jím stal Australan Richie Porte (BMC), mistr světa Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) vyhrál už posedmé bodovací soutěž.
KALAS CUP v Blatné vyhrál Rostislav Krotký
17. 6. 2018 | Kategorie: silniční
V jednu hodinu zazněl výstřel na náměstí v Blatné a 81 závodníků se vydalo na trasu pátého závodu Českého poháru na silnici.
Šestou etapu ve Švýcarsku vyhrál další Dán
15. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Na úterní triumf krajana Juul-Jensena navázal ve čtvrtek Søren Kragh Andersen, který vyhrál těžkou horskou etapu po útoku ze skupiny uprchlíků.
Řidiči a cyklisté: Bezpečnost na silnici
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Řidiči vs. cyklisté? Nemusí to tak být! Důležitý je respekt.
Bývalý kontroverzní lékař týmu Sky napsal knihu o medicíně ve sportu, vyjde týden před Tour
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Doktor Richard Freeman sice odmítl vypovídat před vyšetřovací komisí v otázce podezřelých praktik týmu Sky, pouhý týden před Tour de France ale bude vydávat jako již nečlen týmu svou knihu o pozitivním přínosu medicinských praktik ve sportu.
V Blatné odstartuje pátý díl Kalas Cupu 2018
14. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Jako Memoriál Christiana Bataglii GP Fany Gastro se pojede v sobotu 16. 6. 2018 pátý díl Českého poháru na silnici Kalas Cup 2018.
První horskou etapu ve Švýcarsku vyhrál Ulissi
13. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Ital Diego Ulissi (UAE Team Emirates) vyhrál poprvé v sezoně, když se radoval v cíli první horské etapy závodu Okolo Švýcarska.
V deštivém Gstaadu vyfoukl sprinterům vítězství statečný Dán
12. 6. 2018 | Kategorie: silniční
Osmadvacetiletý Dán Christopher Juul-Jensen vyhrál deštivou čtvrtou etapu Okolo Švýcarska, čtvrtý Sagan ve vedení bodovací soutěže.
Sella Ronda na silničním nebo horském kole? Obojí stojí za to
12. 6. 2018 | Kategorie: MTB, silniční
Majestátní skalní masív Sella, který se dá objet na sjezdových lyžích, zná většina českých lyžařů. V létě se zde nabízí jiná výzva – „obtočit“ Sellu Rondu na kole.
» více novinek a videí

 
Reklama