Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval

Datum vydání: 12.05.2023

Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.

Z českých reprezentantů se však představila pouze Jitka Čábelická, která ve světové konkurenci obsadila pěkné 19. místo. V mužích české želízko a také úřadující český šampion Ondřej Cink pro nemoc nestartoval.

„Milí přátelé a cyklofanoušci, bohužel Vám musím sdělit pro mě velmi smutnou zprávu. Dnes jsem se vzbudil s nemocí a bohužel mi můj stav neumožňuje postavit se na start dnešního shorttracku. Velmi mě to mrzí, kdyby to jen trošku šlo, rozhodli bychom se s týmem jinak, aktuálně ale vidíme jako nejlepší řešení pošetřit zbytky sil na nedělní hlavní závod. Moc mě to mrzí. Vážím si vaší podpory.  Doufám, že se uvidíme v neděli,“ okomentoval na sociální síti svojí neúčast Cink. 

V short tracku zvítězili Brit Thomas Pidcock a Rakušanka Laura Stigger. 

 

Zítra program Světového poháru pokračuje prvním maratonských závodem v historii Světového poháru a poté závody cross country pro kategorie U23.

 

Výsledky:

 

Ženy:

1. Laura Stiger (Rak., Specialized Factory) 19:02, 2. Alessandra Keller (Švýc., Thömus Maxon) +1 3. Sina Frei (Švýc., Specialized Factory) +1, ... 19. Jitka Čábelická (GAPP System Kolofix) +18.

 

Muži:

1. Thomas Pidcock (Brit., Ineos Grenadiers) 20:17, 2. Samuel Gaze (NZL, Alpecin Deceuninck) +1 3. Luca Schwarzbauer (Něm., Canyon Cllctv) +1.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

Reklama 

Reklama 


Aktuální novinky a videa

Úvodní závod seriálu Prima CUP přilákal téměř tisíc závodníků
15.04.2024 | Kategorie: MTB
Závodem Decathlon Hradec Králové odstartoval v sobotu 13. dubna desetidílný seriál horských kol Prima CUP.
Gaze a Richards triumfují v úvodním závodě Světového poháru horských kol v Mairiporu
14.04.2024 | Kategorie: MTB

Světový pohár horských kol odstartoval v brazílském městě Mairipora napínavým závodem short tracku pro elitní kategorie. Evie Richards z týmu Trek Factory a mistr světa Samuel Gaze z Alpecin Deceuninck triumfovali na náročné trati, předznamenávajíc tak další události v seriálu. 

 
Allegro TEST: Giant Reign 1
13.04.2024 | Kategorie: MTB, Testy
Giant letos představil mnoho novinek. My jsme si posvítili na Giant Reign z roku 2023. Reigna jsme vzali do jeho přirozeného prostředí, a to do závodního nasazení na pořádný kopec.
Nový Rocky Mountain Altitude 2024: Enduro zážitek na jiné úrovni
11.04.2024 | Kategorie: MTB
Rocky Mountain představil svůj nejnovější model horského kola - Altitude 2024. Tento model přináší několik inovací a vylepšení, které posouvají hranice toho, co je možné na horském kole dosáhnout.
Cannondale Synapse Neo 2024: Nová éra silniční cyklistiky
11.04.2024 | Kategorie: silniční
Cannondale představil svůj nejnovější model - Cannondale Synapse Neo. Toto silniční kolo je postavené na osvědčené geometrii a technologiích silničního stroje Cannondale Synapse.
» více novinek a videí