Čábelická a Cink vítězi 1. kola ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole!

Čábelická a Cink vítězi 1. kola ŠKODA Pražského MTB poháru v Motole!

Datum vydání: 20. 3. 2023

Čeští reprezentanti Jitk​a Čábelická (GAPP Systém Kolofix) a Ondřej Cink (Mondraker Primafloor Rotor) ovládli v hlavních kategoriích úvodní kolo ŠKODA Pražského MTB poháru, který se uskutečnil v lokalitě Traily Motol - „Jízda pod napětím“. 

Úvodního závodu v olympijském XCO nazvaném jako Velká cena NUTREND Specialized se v příjemném jarním počasí účastnil rekordní počet bikerů z celé České republiky i zahraničí.  
 
Příjemné, slunečné a především teplé počasí vítalo účastníky prvního kola ŠKODA Pražského MTB poháru v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem. 

Pražský závod je už dlouhé roky vnímán jako „otvírák“ tuzemské bikové sezóny a nedělního závodu se účastnil rekordní počet bikerů z celé České republiky i ze zahraničí. 

Pro řadu závodníků byl závod ostrým testem před dalšími závody jarní sezóny, ale početné pole jezdců usiluje i o co nejlepší bodové umístění do celkového hodnocení pražské soutěže. Ta se během své jedenáctileté historie, díky kvalitní konkurenci a účasti české špičky napříč kategoriemi, pracovala mezi ceněné tuzemské soutěže a o unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou soutěží každý rok stovky bikerů.
 
Závodu žen dominovala česká reprezentantka Jitka Čábelická, která byla v cíli závodu se svým výkonem zjevně spokojená. Není divu, účastnice olympijských her v Tokiu měla závod od startu pod kontrolou, Jítě to na první pohled „jelo“ a její výkon může být optimistickým příslibem pro českou reprezentaci na prahu důležité, předolympijské sezóny 2023. Druhé místo obsadila třiadvacítkářka Patricie Srnská z pražské Dukly, která se do výkonnostní cyklistiky vrací po téměř rok trvající, zdravotní pauze. Bronzovou medaili vybojovala další z českých reprezentantek, Aneta Novotná (GAPP Systém Kolofix).

 
 
Velmi rychlý závod mužů se od počátku odvíjel pod taktovkou českých reprezentantů Ondřeje Cinka, Lukáše Kobese (GAPP Systém Kolofix) a Filipa Konečného (NUTREND Specialized Racing). Tato trojice se díky tempu udávaném třiadvacítkářem Filipem Konečným už během úvodního okruhu oddělila od zbytku startovního pole a společně absolvovala tři okruhy. 
 

Foto: Jan Topinka Štorek
 
V závěru třetího kola zapnul své „turbo“ Ondřej Cink, postupně se vzdálil dvojici Kobes – Konečný a osamoceně pokračoval až do vítězného cíle. Česká biková jednička je tedy zpět v závodním režimu po téměř tři týdny trvající zdravotní pauze, což je výborná zpráva. Druhé místo obsadil Lukáš Kobes a třetím v cíli byl Filip Konečný. Zatímco pro první dva byl motolský závod rozjetím před víkendovým závodem C1 v rakouském Langenlois, pro mladého Filipa Konečného, který demonstroval formu už v minulých týdnech velmi dobrými výkony na řeckém ostrově Salamina, jarní sezóna končí, postupně ho čeká maturita a příjímací zkoušky na lékařskou fakultu. Návrat zpět do závodů, včetně seriálu Světového poháru plánuje český talent v červnu.


 
Závodem v Motole se také rozjela sledovaná a prestižní soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ve které je po úvodním závodě evidováno 33 (!) týmů, které mají hodnoceny nejméně 3 závodníky ve třech věkových kategoriích. Plný počet bodů v Motole získal úspěšný mládežnický tým Author Team Stupno vedený „Trenérem roku 2022“ Jaroslavem Rybou a také kolínský Expres cz. Tufo Team, který motolský závod absolvoval v početném zastoupení. Jediný bod za touto dvojicí je další ze silných a úspěšných mládežnických celků, ADASTRA Cycling Team.
 


 
Foto: Milan Žejdlík www.milanzejdlik.cz
 
ŠKODA Pražský MTB pohár bude pokračovat druhým závodem ve sváteční pondělí 1. května ve Kbelích. Závod bude zároveň vypsán jako „Mistrovství Prahy horských kol“ a v rámci kbelského závodu pojedou neslyšící cyklisté své Mistrovství České republiky.   
 
Výsledky 1. kola ŠKODA Pražského MTB poháru na www.sportt.cz.
          
TERMÍNY ZÁVODŮ ŠKODA Pražského MTB poháru 2023:

• neděle 19.března    Motol      Velká cena NUTREND SPECIALIZED 
• pondělí 1.května     Kbely      Velká cena MČ Praha Kbely, Mistrovství Prahy, MČR neslyšících cyklistů 
• sobota 3.června      Zličín      Velká cena Café Calabrone, Akademické MČR
• neděle 4.června      Zličín      O pohár starostky MČ Praha Zličín 
• neděle 3.září           Libuš      O pohár MČ Praha Libuš 
 
Zdroj a foto: TZ SKC PrahaPoužíváním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
Čábelická v short tracku devatenáctá, želízko Cink nestartoval
12. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Pátečním short trackem pro elitní kategorie pokračoval Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě.
Holubová sedmá v úvodním závodě SP v short tracku, Zatloukal třináctý
11. 5. 2023 | Kategorie:
Program Světového poháru horských kol v olympijském cross country v Novém Městě na Moravě odstartoval čtvrtečními short tracky pro kategorie do třiadvaceti let.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►