Čábelická a Cink deklasovali konkurenci rozdílem třídy

Čábelická a Cink deklasovali konkurenci rozdílem třídy

Datum vydání: 13. 7. 2020

Oba mistři re​publiky si mohou stýskat, že se letos nejede kompletní seriál světového poháru, protože jejich výkonnost je excelentní a zcela jistě by obstáli i v mezinárodní konkurenci.


Prakticky systémem start cíl se Jitka Čábelická i Ondřej Cink vzdalovali svým soupeřům a obhájili loňská vítězství, Čábelická získala titul již potřetí za sebou, Cink slaví svůj čtvrtý titul. 
 

K dalším mimořádným chvílím bikového víkendu v Peci pod Sněžkou patří vítězství Terezy Tvarůžkové v kategorii žen do 23 let, která se neustále posouvala dopředu, až na druhé místo v absolutním pořadí, a na Čábelickou ztratila velice lichotivých 48 vteřin. Vrcholovou cyklistikou se zabývá teprve druhým rokem, roste v ní velká naděje pro českou reprezentaci. Stejně staří muži za svými elitními kolegy zaostali výrazně a vítěz U23 Samuel Jirouš dorazil do cíle až sedm a půl minuty za Cinkem. V Krkonoších slavil už svůj druhý titul, když v pátek finišoval ve vítězné štafetě týmu Rouvy Specialized, tutéž štafetu rozjížděl jeho kolega Jan Sáska, trochu překvapivě vítězný mezi juniory. Nejrychlejší juniorkou byla Aneta Novotná.  
 

Technicky náročnou přírodní trať na úpatí sjezdovky Javor ovlivnilo typicky horské vrtkavé počasí, pro mladší kategorie byly nejnáročnější pasáže jen stěží sjízdné a rozhodčí jim ubírali počty okruhů, ale směrem k vrcholu programu trať postupně vysychala a zrychlovala se. Počasí neodradilo ani bohaté zástupy diváků, kteří vytvořili skvělou atmosféru.
 

Výsledky:

 

Muži Elite:

1. Cink Ondřej (Kross Racing Team) 1:28:51, 2. Škarnitzl Jan (Cyklostar Trek Mercedes-Benz Praha) +44, 3. Stošek Martin (Future Cyclig - Northawave) +1:42, 4. Vastl Jan (Pushbikers XC Team) +2:05, 5. Rauchfuss Marek (Ethic Sport cycling team) +3:21., 6. Kobes Lukáš (Kolofix MTB Racing Team) +4:29.


Muži U23:

1. Jirouš (Rouvy Specialized) 1:36:24, 2. Skála (oba Rouvy Specialized) +1:13, 3. Bártek (Amenity Extrem Sport team) +2:39.


Junioři:

1. Sáska Jan (Rouvy Specialized) 1:02:39, 2. Žvak Daniel (Express CZ Tufo Kolín) +0:57, 3. Veverka Václav (KC Kooperativa Jablonec nad Nisou) +1:39.


Ženy Elite:

1. Čábelická Jitka (GAPP System – Kolofix) 1:24:09, 2. Štěpánová Karla (Maloja Pushbikers) +1:58, 3. Czeczinkarová Jana (Liv Mistral) +3:05.

 

Ženy U23:

1. Tvarůžková Tereza (Express CZ Tufo Kolín), 2. Sásková Tereza (Rouvy Specialized), 3. Neumanová Tereza (Česká Spořitelna Accolade).

 

Juniorky:

1. Novotná Aneta (Adastra Cycling Team) 56:54, 2. Holubová Adéla (kola-bbm.cz) +33, 3. Bedrníková Karolína (Express CZ Tufo Kolín) +1:33. 
 
Zdroj a foto: TZ ČSC


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Michal Procházka v reprezentačním dresu na Czech Tour!
6. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Michal Procházka z Favoritu Brno bude na Stevens Izoard Pro startovat od čtvrtka do neděle 6.-9.8. v dresu české reprezentace na Czech Tour zařazeného do kategorie 2.1 mezinárodního kalendáře!
Regionem Orlicka po čtyřech letech ovládl český závodník
3. 8. 2020 | Kategorie: silniční
Skončením poslední etapy se 34. ročník závodu Regionem Orlicka stal minulostí.
Segafredo Sahara Race již tento víkend!
3. 8. 2020 | Kategorie: MTB
Cyklistické, běžecké, dětské a noční závody, kempování i koupání. Taková lákadla nabízí blížící se závod Segafredo Sahara Race, jenž se odehraje od 7. do 8. 8. 2020.
Druhý závodní den závodu Regionem Orlicka přinesl horké poča​sí i skvělou sportovní podívanou
2. 8. 2020 | Kategorie:
Po nevydařené úvodní páteční etapě, která byla zastavena z důvodu nehody doprovodných motocyklů na trati, se v sobotu závodilo bez výrazných komplikací a s velkým nasazením.
První etapa závodu Regionem Orlicka byla anulována
1. 8. 2020 | Kategorie: silniční
31. července proběhlo slavností zahájení cyklistického etapového závodu Regionem Orlicka 2020 s mezinárodní účastí.
Změna termínů ŠKODA TOMKET Pražského MTB poháru v září!
31. 7. 2020 | Kategorie:
Všem zájemcům o start na finálových závodech ŠKODA TOMKET Pražského poháru 2020 v měsíci září je určena následující informace.
Studenti pozor! Akademické MČR v XCO má nový termín: 12.9. 2020 v Praze!
31. 7. 2020 | Kategorie:
V reakci na zvýšený zájem studentů vysokých škol o start na Akademickém MČR XCO, s ohledem k různorodosti startovního pole a nutnosti dodržet všechna pravidla ČP XCO kategorie C1 UCI dochází ke změně termínu uskutečnění AMČR.
Češi vytvořili chytrý zámek, který chrání sportovní vybavení. Nyní vstupují na americký Kickstarter
28. 7. 2020 | Kategorie: ostatní
Česká firma Pealock přichází s chytrým zámke​m na sportovní vybavení.
Teplicko je rájem pro cyklisty, nabízí i relaxační sporty
28. 7. 2020 | Kategorie:
I když lázeňské město samo o sobě nabízí spoustu atraktivních cílů, někdo dává přednost aktivnějšímu sportovnímu vyžití. Turistické centrum VisitTeplice představuje několik tipů.
Gruber sedmý na úvodním Českém poháru
22. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Pavel Gruber na Stevens Izoard Pro z Favoritu Brno obsadil ve velmi dobré konkurenci sedmé místo v úvodním závodě Českého poháru, který se jel v Záboří u Blatné. Vítězství vybojoval Němec Loderer.
Tomáš Tlamka má bronz z MČR a je třetí v celkovém pořadí ČP!
20. 7. 2020 | Kategorie: MTB
Dobře, tedy na trojku vyšlo juniorovi týmu NUTREND SPECIALIZED Racing Tomášovi Tlamkovi Mistrovství České republiky horských kol v Peci pod Sněžkou.
Chystá se nejdelší ultracyklistický závod v Evropě, otestuje ho Dan Polman!
16. 7. 2020 | Kategorie: silniční
Na srpen je naplánovaný prolog nového nonstop ultracyklistického závodu s podporou kolem Česko-Slovenska v délce 3300 km a převýšením cca 40000 metrů – „Race around Czechia and Slovakia 2020“.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►