ČEZ Karlovy Vary za sluníčka a doprovodu stovek úsměvů

ČEZ Karlovy Vary za sluníčka a doprovodu stovek úsměvů

Datum vydání: 28.08.2023

Devátý závod seriálu Prima CUP zavítal do Karlových Varů, kde si účastníci užili tři trasy kolem známého lázeňského města.

 

Závod ČEZ Karlovy Vary byl zařazen v prestižní nejvyšší domácí soutěži Škoda Auto Český pohár v maratonu, díky čemuž se na startu sešla česká elitní špička včetně stovek amatérských cyklistů a hobby jezdců.
 

 

Všechny tři trasy o délkách 65, 40 a 20 kilometrů provedly účastníky krásami a dominantami tohoto proslulého lázeňského města, které je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO.

 


 

Sobotní déšť od ranních hodin skrápěl Karlovy Vary. Vytrvalý déšť však ke startu dětských kategorií odezněl a v poledne vítalo Karlovy Vary příjemné sluníčko, které vykouzlilo úsměv na tváři nejen účastníkům.

 


 

Start z centra Divadelního náměstí byl v Karlových Varech dominantou závodu a ten také přivítal nespočet diváků a fanoušků. Cyklisty před startem navíc namotivovala bubenická kapela z německého města Plavno, která svým vystoupením zpříjemnila prostor startu i blízkého okolí.
 

 

Domácí závod nevynechali ani členové extraligového volejbalového klubu v Karlových Varech. Za VK ČEZ Karlovarsko se na start trasy o délce 20 kilometrů postavil Patrik Lamanec a Jakub Salon.

 


 

Na nejdelší trase byl nejrychlejší Karel Hník (D2Mont Merida Cycling Team), který ve finiši najel více jak minutu a půl na několika násobného vítěze seriálu Filipa Adela (Superior Team). Třetí místo obsadil se ztrátou 3:26 mladý Ondřej Rakus (Head Pro Team Opava).
 

 

Mezi ženami zvládla trať nejrychleji Aneta Hovorková v barvách D2Mont Merida Cycling Team. Druhé místo obsadila Michaela Matoušková (BTK Eurobike Praha) a třetí Andrea Maťhová (Ghost team).

 

Na střední trase o délce 40 kilometrů projel cílem nejrychleji Tomáš Rubáč a Evelína Šedivá (Elimon Bicykl Team Ústí nad Labem). Na céčkové trase o vzdálenosti 20 kilometrů zvítězili Ondřej Klimeček (Rexonix Kovo Praha) a Barbora Famfulíková (Cykloklub Jičín).

 

Seriál Prima CUP pokračuje 16. září závodem ČEZ Harrachov a nejen tam se můžete těšit na bohatou tombolu, kde je hlavní cenou voucher na pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu Dvorana v Karlových Varech.
 


Podrobnosti o seriálu na www.iprimacup.cz.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama ► 


Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Nový Canyon Spectral s menším zdvihem ale větší porcí zábavy
22.02.2024 | Kategorie: MTB
Canyon Spectral je jedním z nejoblíbenějších trailbiků na trhu, který nabízí skvělou kombinaci výkonu, komfortu a cenové dostupnosti. Pro rok 2024 se Canyon rozhodl vylepšit tento model vylepšují hned několika změnami.
Zpátky v závodním režimu! Na Kypru za dva dny startuje Cyprus Sunshine Cup 2024
19.02.2024 | Kategorie: MTB
Jsme pouze dva dny od začátku prvního závodu Cyprus Sunshine Cup na Středomořském ostrově Kypr, kam se seriál vrací po čtyřleté pauze.
AKCE TÝDNE: nejvýhodnější týdenní nabídky (19. 2. -25. 2. 2024)
19.02.2024 | Kategorie: ostatní, akce týdne
Začátek nového týdne znamená další vlny slev! Připojte se k nám při objevování čerstvých výhod a unikátních příležitostí. Ať už máte jakékoliv přání, naše výběry Vám pomohou najít skvělé produkty a zároveň ušetřit peníze.
MEDITERRANEAN EPIC: Vítězství pro Allemana, Stošek a Petruš úspěšně zahajují sezónu!
15.02.2024 | Kategorie: MTB
Počáteční klání sezóny pro horské cyklisty, závod Mediterranean Epic, uzavřelo své brány s triumfem Wouta Allemana a Rosy van Doorn.
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2: aerodynamický závodní stroj
15.02.2024 | Kategorie: silniční
Canyon Aeroad CF SLX 8 Di2 je jeden z nejlepších a nejrychlejších silničních kol na trhu. Tento model kombinuje špičkovou technologii, vynikající kvalitu a atraktivní design, který zaujme na první pohled.
» více novinek a videí