Bucháček vítězem druhého závodu Cofidis Cupu v Kyjově

Bucháček vítězem druhého závodu Cofidis Cupu v Kyjově

Datum vydání: 21. 4. 2012

Obhájce vítězství celkového hodnocení domácího silničního poháru Tomáš Bucháček z Whirlpool - Author vstoupil i do letošního seriálu Cofidis Cupu tím nejlepším způsobem. V silničním závodu na 135 kilometrů u Kyjova vystoupil na nejvyšší stupeň, druhý skončil jeho týmový kolega Jiří Hudeček a třetí místo bral polský jezdec Lukasz Bodnar.

 

Hned v prvním z devíti okruhů, na jehož startu stálo 144 cyklistů, zaútočila dvojice Whirpool - Author ve složení Josef Hošek a Jiří Hudeček, spolu s nimi jeden z polských jezdců z celku. Vepředu před ostatními vydrželi čtyři okruhy a poté je peloton dostihl. Vzápětí ale opět zaútočili jezdci nejlepší české stáje, na Bucháčka a Hudečka se ještě stačil dotáhnout Bodnar a trio spolu vydrželo až do závěrečného kopce.

 

Ve stoupání měl jasně nejvíce sil Bucháček, který si bezpečně dojel pro vítězství, polského závodníka za sebe odsunul i Hudeček, který byl prakticky celý závod v úniku.

 

,,Stanovená taktika vyšla a slavili jsme úspěch. Měl jsem zaútočit a podařilo se. Nastoupil jsem, když všichni byli unavení, ale bez pomoci celého týmu by to tak jednoduché nebylo. Kluci odvedli výbornou práci a já ji korunoval v závěru," řekl Tomáš Bucháček.

 

Mezi ženami neměla konkurenci Jarmila Machačová z Dukly Praha, do cíle přijela po samostatném úniku s náskokem přes šest minut před Denisou Bartošovou z SK Maxbike Orlová.
 

Výsledky:

 

Muži (135 km):

1. Bucháček 3:31:55, 2. Hudeček (oba Whirlpool - Author) +6, 3. Bodnar (Pol.) +14, 4. Bajt (Slovin.) +1:45, 5. Kadlec (Dukla Praha) +1:46, 6. Cieslik (Pol.) +1:47, 7. Hunal (Sparta Praha) +1:47, 8. Lang (Rak.) +1:47, 9. Kozubek (Whirlpool - Author) +1:48, 10. Vrážel (SKC Prostějov) +1:48.

 

Junioři (90 km):

1. Skála (Dukla Praha) 2:35:30, 2. Pernebekov (Kaz.), 3. Zubenko (Ukr.) oba stejný čas.

 

Ženy (60 km):

1. Machačová (Dukla Praha) 1:49:33, 2. Bartošová (SK Maxbike Orlová) +6:06, 3. Kadlecov á (SR) +10:28.

 

Juniorky (60 km):

1. Růžičková (Dukla Praha) 2:15:10, 2. Miškovská (SR) +7:28, 3. Valentová (Favorit Brno) +8:27.


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 


Aktuální novinky a videa

Závod Segafredo Sahara Race nebyl jen o kávě
8. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Pískový lom Marokánka u Hradce Králové patřil v pátek a sobotu osmému dílu seriálu Prima CUP, kterým byl závod Segafredo Sahara Race.
Patrik Jahoda bronzový ve Světovém poháru v Kanadě!
7. 8. 2022 | Kategorie: ostatní
Handbiker Patrik Jahoda, jezdec týmu NUTREND SPECIALIZED Racing má vynikající bronz z časovky Světového poháru handicapovaných cyklistů v kanadském Quebecku.
Početná výprava českých cyklistů na ME do Mnichova
5. 8. 2022 | Kategorie: MTB, silniční
Velká výprava českých cyklistů se chystá na mistrovství Evropy do Mnichova, který v rámci velkého sportovního svátku bude hostit kontinentální šampionáty nejen cyklistických, ale i řady dalších sportovních odvětví.
CYKLOŠVEC: Jak vybrat zadní tlumič na kolo
4. 8. 2022 | Kategorie: MTB
Radí vám odborník Jirka Karfík zástupce CYKLOŠVEC - dovozce a autorizovaný servis odpružení FOX a Marzocchi.
Regionem Orlicka 2022
3. 8. 2022 | Kategorie: silniční
Video z etapového závodu Regionem Orlicka 2022.
Prima CUP v Harrachově odstartuje 3. září!
31. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Již po druhé v roce, po Českém poháru v cross country, zavítá česká biková špička do Harrachova. 3. září se uskuteční závod Kross Harrachov, kterého se můžou zúčastnit amatéři i ostřílení bikeři.
Nutrend Specialized Racing: Jahoda a Zatloukal Mistři republiky, Konečný má bronz!
27. 7. 2022 | Kategorie:
Jan Zatloukal a Filip Konečný dokázali ovládnout mistrovský závod horských kol v kategorii U23 ve Stupně. Jan Zatloukal vybojoval mistrovský dres a Filip Konečný dokončil závod na třetím místě.
Bikovými mistry republiky Cink a Czeczinkarová
24. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Mistrovství České republiky v olympijském cross country, zároveň předposlední podnik seriálu Českého poháru - IZOMAT Cupu, přinesl již šestý titul pro Ondřeje Cinka a premiérový pro Janu Czeczinkarovou
MČR horských kol již tento víkend! Novopečený otec Ondřej Cink bude usilovat o šestý domácí titul
22. 7. 2022 | Kategorie: MTB
Biker Ondřej Cink bude na „domácí trati“ v západočeském Stupně o nadcházejícím víkendu útočit už na svůj šestý titul českého šampiona v cross country horských kol. Poprvé o něj bude bojovat v jiné roli, protože v úterý přivedla jeho manželka Pavlína na svět dceru Nelu.
Tip na léto: cyklovíkend ve Zlíně a v Luhačovicích
22. 7. 2022 | Kategorie: ostatní
Jestli ještě nemáte místo, kam si pojedete v létě odpočinout, máme pro vás jeden speciální tip. Sbalte kolo nebo elektrokolo a vydejte se na východ Moravy do Zlína a Luhačovic.
Závěrečný den ME a další zlato pro ČR! Milan Kadlec a Matyáš Koblížek mistry ME v madisonu!
20. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Skvělé vystoupení českých mladých dráhařů na evropském šampionátu juniorských a kategorií U23 v portugalské Anadii završili dnes již pátým zlatem naší reprezentace junioři Milan Kadlec a Matyáš Koblížek, kteří kralovali v madisonu.
Sestry Jaborníkovy na ME vybojovaly zlato a stříbro!
19. 7. 2022 | Kategorie: dráha
Pátý den evropského dráhového šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23 v portugalské Anadii byl pro české barvy znovu velmi úspěšný a nesl se ve znamení sester Jaborníkových.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►