Bouček devátý v silničním závodě na MS

Bouček devátý v silničním závodě na MS

Datum vydání: 26. 9. 2019

Na start silničn​ího závodu v rámci světového šampionátu se dnes postavila kategorie juniorů. 

V konkurenci nejlepších závodníků světa byli čeští závodníci hodně vidět a nejlepší z nich Jakub Bouček obsadil vynikající devátou příčku. Do první dvacítky se vešel ještě devatenáctý Bittner.
 
Závod byl technicky velmi náročný a také na juniorskou kategorii poměrně dlouhý, trasa měřila 148 kilometrů. Taktikou českého týmu ve složení Mathias Vacek, Pavel Bittner, Jakub Ťoupalík, Jakub Bouček a Bruno Stoček bylo šetřit síly do závěru a hlídat si silné týmy, zejména Německo, Itálii a Spojené státy. 
Prvních asi třicet pět kilometrů bylo proti větru, hlídali jsme, aby někdo neodjel, ale zároveň se kluci snažili nebýt moc aktivní. V prvním kopci začali závodníci odpadat, ale pořád na čele zůstávala poměrně velká skupina. V dalším stoupání opět prořídla, vyčkávali jsme ale až do závěrečných okruhů,“ komentoval vývoj závodu reprezentační trenér Tomáš Konečný. 

Čeští reprezentanti se sice snažili šetřit síly, přesto patřili k týmům, které tvořili závod a dávali najevo, že patří mezi špičku a v rozhodující moment, kdy ještě před nájezdem na okruhy odjela pětičlenná skupina, v ní byl také Pavel Bittner. Ten spolu se dvěma americkými závodníky, jedním Španělem a Britem absolvoval první městský okruh v úniku. Z této skupiny pak zaútočil Američan Quinn Simmons, jeho nástup nikdo nezachytil a po třicetikilometrové sólo jízdě si dojel pro zasloužené vítězství. Zbylé uprchlíky zásluhou aktivity italského týmu dostihl peloton. Pro druhé místo si nakonec dojel italský reprezentant Alessio Martinelli a bronz putoval opět do Ameriky zásluhou Magnuse Sheffielda.
„Opravdu závodit se začalo až na okruzích, jak jsme čekali. Pavel Bittner předvedl fantastický výkon, je v kategorii juniorů prvním rokem a dokázal zachytit důležitý moment závodu a reálně bojoval o medaili, Kuba Bouček ze sebe taky v závěru vydal všechno. Američané ale dnes měli opravdu silný tým. S výkonem našich kluků jsem ale moc spokojený. Splnili, co jsme si domluvili, všichni udělali maximum a byli vidět,“ dodal Konečný.
Zítra se v závodě juniorek představí dvě české závodnice Veronika Jandová a Kristýna Burlová, v kategorii U23 nás budou reprezentovat Jakub Otruba, Tomáš Bárta a Petr Kelemen.
 
Zdroj: TZ Judita Lorencová, Foto: Jan Brychta

Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 
Aktuální novinky a videa

Ostře nabitá trailová zbraň - Marzocchi BOMBER Z2
7. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Čerstvou novinkou značky MARZOCCHI pro letní měsíce je trailová vidlice BOMBER Z2 již z modelové řady pro rok 2020
Termíny TOMKET Pražského MTB poháru pro rok 2020!
6. 11. 2019 | Kategorie: MTB
Osmou sezónu ods​tartuje v roce 2020 seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, TOMKET Pražský MTB pohár.
Pinarello Dogma F10
5. 11. 2019 | Kategorie: silniční
Prohlédněte si stavbu kola Pinarello Dogma F10.
Pozvánka na stánek CYKLOŠVEC na výstavu BIKE Life v Brně
5. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Zveme Vás na výstavu BIKE Life v Brně, která se uskuteční od 8. do 10. listopadu 2019.
Cyklo kongres #3 již 25. a 26. ledna
1. 11. 2019 | Kategorie: ostatní
Cyklo Kongres, série seminářů a přednášek, kde se představilo množství domácích odborníků na mnoho témat pokračuje.
Blíží se Slavnostní večer TOMKET Pražského MTB poháru 2019!
31. 10. 2019 | Kategorie: ostatní
Seriál závodů v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie cyklistů se uskuteční v pátek 15. listopadu 2019 v přívětivém prostředí Music klubu Lidového domu Kbely.
Aktuální a ožehavá témata připravuje Cycling University!
31. 10. 2019 | Kategorie: ostatní
Závěrečný seminář populárně vzdělávacího programu Českého svazu cyklistiky, Cycling University se uskuteční ve úterý 26. listopadu 2019 v Aule České unie sportu v Praze na Strahově.
Jan Zatloukal je aktuální světovou dvojkou!
29. 10. 2019 | Kategorie: cyklokros
Jan Zatloukal potvrdil pozici české cyklokrosové jedničky mezi juniory a zvítězil v dalším závodě Českého poháru ve Slaném.
Závěr Brasil Ride pro české jezdce!
27. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Závěr Brasil Ride ovládli čeští jezdci, když si pro triumf v sedmé etapě dojela česká dvojice Jaroslav Kulhavý a Matouš Ulman (Specialized).
Brasil Ride: Kulhavý s Ulmanem v nejtěžší etapě druzí
23. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Čtvrtá nejtěžší etapa závodu horských Brasil Ride měřila 100 kilometrů a převýšením 2.500 metrů.
Kulhavý s Ulmanem průběžně třetí na Brasil Ride
23. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Jaroslav Kulhav​ý s Matoušem Ulmanem čtvrtí ve třetí etapě Brasil Ride. Kristián Hynek s Martinem Stoškem šestí.
Brasil Ride: Kulhavý s Ulmanem druzí v královské etapě!
21. 10. 2019 | Kategorie: MTB
Druhá zkouška etapového závodu Brasil Ride byla ve znamení královské etapy. Ta měla parametry 143 kilometrů s převýšením 2.700 metrů.
» více novinek a videí

 
Reklama 
►