Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá

Boroš na cyklokrosovém ME sedmý, Zemanová osmá

Datum vydání: 7. 11. 2022

Velmi vydařený závod má za sebou c​yklokrosař Michael Boroš na evropském šampionátu v belgickém Namuru, kde dojel na sedmé místě.


Jen o jednu příčku níže skončila mezi ženami U23 Kristýna Zemanová. Naopak neuspěli junioři. Jeden ze spolufavoritů závodu Václav Ježek obsadil až osmnácté místo, o dvě místa před ním skončil Ondřej Novotný. Titul mezi jezdci elite vybojoval domácí Michael Vanthourenhout před obhájcem zlata Nizozemcem Larsem van der Haarem, třetí dojel Belgičan Laurens Sweeck.

 

Dominance Belgičanů dnes nebyla tak výrazná jako v jiných závodech. V elitní desítce skončili jen tři, ale hned kvarteto Quentin Hermans, Daan Soete, Jens Adams a především suverén letošní sezony Eli Iserbyt závod nedokončili. Čtyři kola z celkových devíti jeli na čele M. Vanthourenhout a van der Haar, ale poté se Belgičan svému soupeři vzdálil a postupně svůj náskok navyšoval a naprosto přesvědčivě si dojel pro zlato, třetí L. Sweech měl ztrátu již přes dvě minuty.

 

Jediný Čech na startu Boroš potvrdil, že letos má zatím velmi dobrou formu. Po prvním okruhu byl sice až sedmnáctý, ale jezdil konstantní časy v každém kole a neustále se posouval. Na sedmou pozici se posunul v předposledním okruhu a na tomto místě projel cílem, čímž vyrovnal své nejlepší umístění na ME, když na stejné příčce skončil v roce 2017 v Táboře.

„Jel jsem si celý závod svoje tempo. Věděl jsem, že to bude dlouhý závod, nikam jsem v začátku nechvátal. Belgičané padali, odcházela jim technika, nebylo to jednoduché, mě se problémy vyhnuly. Zvolil jsem hrubé gumy hodně nahuštěné. Sedmé místo rozhodně není špatné, zase se cítím zpět, tam kde jsem byl před pár lety a doufám, že v tom posouvání kupředu budu pokračovat,“ řekl Michale Boroš.

Mezi ženami U23 dominovala naprosto jasně Nizozemka Puck Pietersová, která byla velice silná fyzicky. Vyhrála o padesát vteřin před Line Burquierovou z Francie a třetí skončila její krajanka Shirin van Anrooijová. 
 

 
Česká šampionka Kristýna Zemanová skončila osmá, tedy na místě, kde se v průběhu sezony v mezinárodním poli pohybuje.

"Odjela to, co se dalo čekat. Možná plno lidí očekávalo více, ale v žádném případě nezklamala. Navíc ta dnešní trať na ní nebyla. Byla hodně těžká a hodně technická. I Barbora (Jeřábková), která ještě před rokem jezdila mezi juniorkami, odjela pěkný závod. V posledním kole ji navíc postihl defekt zadního kola, který ji potkal těsně za depem," řekl český reprezentační kouč Petr Klouček.

Asi největší naděje na zisk medaile vkládali trenéři i příznivci cyklokrosu do juniora Václava Ježka, který při nedávném závodu Světového poháru v Táboře vybojoval druhé místo. Dnes sice dobře odstartoval a v prvním kole se držel v elitní desítce, ale pak ztrácel jednu pozici za druhou a pořadím klesal a obsadil nakonec až 18. místo. Na velkých závodech zatím ještě nedokázal prodat svoji výkonnost, podobně dopadl i na loňském evropském a světovém šampionátu.

 

Nakonec nejlépe z českých jezdců skončil Ondřej Novotný, který projel cílem o dvě příčky před Ježkem. Pro zlato si dojel francouzský mladík Léo Bisiaux, vítěz z Tábora a druhý z minulého týdne na SP v Maasmechelenu. O šest vteřin předčil Weis Daniela Nielsena z Dánska, kterého setřásl až v posledním kole a bronz vybojoval Gus van der Eijden z Nizozemí.      

"Prostě kluci nestačili," začal hodnocení juniorského závodu Petr Klouček.

"Ježek dobře odstartoval, ale v podstatě se hned začal propadat. Je otázka zda, neměl svůj den, či závod psychicky nezvládl. Ostatní katastrofálně odstartovali. Samec a Novotný šli dopředu, ale ...  Relativně dobře zajel Šumpík, který mezi juniory startuje prvním rokem," dodal Klouček.

Výsledky:
 

Junioři:
 

1. Bisiaux (Fr.) 37:11, 2. Nielsen (Dán.) +6, 3. van der Eijden (Niz.) +19, 4. Vas (Maď.), 5. Jamin, 6. Nuyens (oba Belg.) všichni +22, ...16. Novotný +1:40, 18. Ježek +1:55. 21. Samec +2:03, 25. Šumpík +2:24, 39. Faltýnek (všichni ČR) +4:08.

 

Ženy U23:
 

1. Pietersová (Niz.) 49:02, 2. Burquierová (Fr.) +50, 3. van Anrooijová (Niz.) +1:27, 4. Schreiberová (Luc.) +1:46, 5. Backstedtová (Brit.) +1:53, 6. Fouquenetová (Fr.) +2:39, ...8. Zemanová +3:27, 14. Jeřábková (obě ČR) +5:57.

 

Muži:
 

1. M. Vanthourenhout (Belg.) 1:06:47, 2. van der Haar (Niz.) +40, 3. L. Sweeck (Belg.) +2:17, 4. Nieuwenhuis (Niz.) +2:48, 5. Kuhn (Švýc.) +2:51, 6. Orts Lloret (Šp.) +2:54, 7. Boroš (ČR) +3:03..

 

Zdroj: TZ ČSC, foto: Jan Němec (M. Boroš a K. Zemanová na MS ve Fayetteville)


Používáním tohoto webu souhlasíte s využitím souborů cookies pro marketingové účely.Více informací
beru na vědomí
Reklama 

 


Aktuální novinky a videa

Strategické partnerství Segafredo Zanetti a Trek je minulostí
31. 5. 2023 | Kategorie: ostatní, silniční
Segafredo Zanetti a Trek oznamují ukončení svého strategického partnerství. Spolupráce, která začala v roce 2015, se postupně rozvíjela a od roku 2019 zahrnovala i ženský tým.
ŠKODA Pražský MTB pohár bude pokračovat bikovým víkendem na Zličíně!
31. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Bikový víkend čeká volnočasový seriál horských kol v olympijském cross country pro všechny věkové a výkonnostní kategorie, včetně cyklistů s handicapem, ŠKODA Pražský MTB pohár.
ATT Investments: Tři umístění v desítce nejlepších celkového pořadí
29. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Další úspěšný týden mají za sebou cyklisté ATT Investments. Ze dvou etapových závodů vytěžili dohromady 105 UCI bodů. Většinu z Tour of Estonia, ale velmi slušný výkon i výsledek předvedli také ve Francii při Tour de la Mirabelle.
Jak vybrat dětské kolo?"
25. 5. 2023 | Kategorie: ostatní
V písecké prodejně CykloŠvec vám poradí, jak vybrat dětské kolo.
Jsi biker? Tak nesmíš chybět na závodě Škoda Auto Dolní Morava
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Seriál Prima CUP míří na Dolní Moravu, kde si pro účastníky připravil své letošní čtvrté klání pod Králickým Sněžníkem.
Úspěšný začátek sezóny 2023 Galaxy CykloŠvec Stevens teamu
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB, ostatní, silniční
V prvním cyklistickém závodě sezóny na veletrhu For bikes 2023 v Praze Letňanech v závodě gravel biků zvítězil Jiří Reeh na Stevens Prestige. Andrea Drengubáková ve svém prvním závodě sezóny Blinduro Lipno skončila třetí.
Petruš zkompletoval na Opavsku vítězný hattrick
23. 5. 2023 | Kategorie: MTB
Dalším dílem seriálu Prima CUP byl 23. ročník partnerského závodu Silesia Bike Marathon, spadajícího do Škoda Auto Český pohár horských kol v maratonu.
ATT Investments: Třetí místo Diny v Lucembursku a výborný výkon Štočka při Rund um Köln
22. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Jedna skupina závodníků ATT Investments zápolila od středy do neděle na etapovém závodě Fléche du Sud v Lucembursku, druhá se v neděli zúčastnila jednorázového závodu Rund um Köln. 
500+1 kolo - Velká cena Zemako 2023
22. 5. 2023 | Kategorie: dráha
56. ročník etapového bodovacího závodu na dráze Velká cena Zemako 500+1 kolo se letos uskutečnil opět s velkou mezinárodní účastí.
Biková klasika, kde nesmíš chybět! To je 10. června ČEZ Sázava
16. 5. 2023 | Kategorie: MTB
10. června se ve středočeské Sázavě sejde několik stovek bikerů, kteří společně odstartují 23. ročník závodu ČEZ Sázava.
ŠKODA CUP v Kyjově ovládl Michael Boroš!
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
Čtvrtý díl ​seriálu ŠKODA Cup - Kyjovské Slovácko vyhrál dnes za celodenního vytrvalého deště Michael Boroš z týmu Elkov Kasper, který přijel do cíle v Kyjově společně se svým týmovým kolegou Matějem Zahálkou. V průběžném hodnocení seriálu je pořadí opačné.
Málokterý tým se při Tour de Hongrie zviditelnil tak jako ATT Investments
15. 5. 2023 | Kategorie: silniční
ATT Investments se při Tour de Hongrie v konkurenci devíti týmů z úrovně World a stejného počtu z úrovně ProTeams zviditelnil tak, že se mu v tomto ohledu mohl rovnat málokterý z týmů. Matúš Štoček získal po úvodní etapě vrchařský dres, ten následně vyměnil za dres nejlepšího v bodovací soutěži.
» více novinek a videí
 
Reklama 
►